Mlieko a mliečne výrobky k príkrmu

1. nov 2023

Ahojte, viem, ze je 1000 nazorov a kazda mate overene ine. Ale najbeznejsie ste kedy zacali pridavat mliecne vyrobky?
Maslo, mlieko alebo tak? V akom veku dietata.

petamich
1. nov 2023

maslo som zacala davat relativne skoro ako sucast prikrmu napr. ako zemiakova kasa, pripadne do spenatu, rovnako ako jogurty mozno niekde okolo 9M, syry cca. okolo roka, mlieko klasicke mozno az okolo 2 rokov, kedze pred spanim ma stale UM, mliecne vyrobky ma zastupene, tak mlieko mlieko mu uplne netreba

autor
1. nov 2023

@petamich ja som sa vela docitala, ze biely jogurt sa u od 7/8 mesiaca moze, len on je kysly aj mne tak neviem 🙄🤦‍♀️

jj298
1. nov 2023

Biely jogurt som ponukla prvy raz asi v 6m. V 10 davam uz aj mliecne kase. Mlieko a maslo som este nezaviedla.

luccija
1. nov 2023

Ja som do jogurtu dala ovocie,alebo nejakú lepšiu sušienky detskú, ale nájdeš aj menej kyslé jogurty v Lidli majú tie bio okolo 50 c stoja a sú fajn ja ich miešam s kiwi, v lete broskyne už mi ochutené ani nechutia

autor
1. nov 2023

@jj298 mne Dr. hovorila, ze od 7. mesiaca uz by pridala mliecne kase 🤷‍♀️

autor
1. nov 2023

@luccija takze s cerstvym ovocim, moj maly mal nepareny iba jogurt idem mu skusat uz aj cerstve bez parenia davat 🙈 a sledovat 🙈

dota6
1. nov 2023

Ahoj, ja som dávala relatívne skoro maslo. Od 7 mesiaca. Do prvého príkrmu, tak len trošku. Nemala reakciu, chutilo, tak som občas dala. Jogurt mala už okolo 8-9 mesiaca. Jogurt je kyslý ale moje dieťa ho celý spratalo. A taktiež všetko ovocie, ktoré je kyslé. Od začiatku som sa trápila s ovocím, lebo som parila všetko a skúšala kombinácie. Nič jej nechutilo. Potom som jej šupla od zúfalstva do ruky čerstvú slivku a zjedla. 😅

autor
1. nov 2023

@dota6 no takze ked parim ja vlastne nezistim ci ma alergiu? Lebo cerstvy bez parenia mal asi iba banan 🙈

jj298
1. nov 2023

Ja si myslim ze jento v pohode. Dala som tak neskor lebo som nechcela davat taketo kupovane kase a varila som si vlastne len s vodou.

petamich
1. nov 2023

tak ono zalezi aj od toho, kedy si zacala davat prikrmy, ak zacne niekto az od 6M, tak jasne, ze sa to cele posuva, ak zacnes od 4M tak opat, zaradujes veci aj skor 🙂 moja pediatricka je relativne konzervativna, ja som sla podla nej (lebo vsak zdrojov najdes 300 a kazdy radi inak), tak som si vybrala jeden

nas maly napr. bielu hollandiu velmi dlho lubil a nevadilo mu, ze je kysla, ked tak som mu tam pridala ovocie alebo kus vyzivy (ano aj take mixy) a zjedol 🙂

ja som napr. ovocie takmer vobec neparila na zaciatku jablko a relativne rychlo som davala aj bobulove a aj jahody, kedze velmi pekne jedol a nemal problem s prehltanim, nedrhol sa atd. ono kazde dieta je ine, kazda matka viac/ci menej opatrna, najdi si nejaky zdroj a pripadne podla neho chod, lebo kazdy ti povie inak

a kase som ja napr. davala nemliecne, lebo som mu miesala s MM alebo som robila doma napr. ryzovu, ovsenu...

dota6
1. nov 2023

Myslím, že to nie je až tak veľký rozdiel. Myslím, že by sa niečo prejavilo aj po naparení. Veď to naparenie nevezme všetko z ovocia 😇 aj naparené ovocie ma živiny. Nie som až tak striktná v stravovaní. Jedno čomu sa vyhýbam je soľ a cukor. Na surové ovocie, čerstvé som prišla náhodou. Iné jesť nechce 🥲

autor
1. nov 2023

@petamich aha pekne ja ovocie parim, som nevedela, ze aj cerstve uz mozem...
prikrmujem od 4M...

autor
1. nov 2023

@dota6 haha skusim veru uz od zajtra aj ja, najviac lubi jablcko s bananom a piskotkou alebo pomletymi vlockami 🙈

dota6
1. nov 2023

Určite treba skúšať všetko. Ja som veľa krát prepadala zúfalstvu. A pritom stačí skúšať. Moje dieťa hoc malo len 2 zuby nechcelo nič mixované. Maximálne popučené vidličkou. A teraz? 4 zuby a papá kusy. :D tie detičky sú jednoducho úžasné 😇
Najprv som išla podľa tabuliek a presne som parila a mixovala parila a mixovala a všetko vyhadzovala. Na kusy som tiež prišla skúškou. Dala som jej do ruky uvarený kus zemiaku. Zjedla. Dala som jej napariť mrkvu, zemiak, batát, brokolicu a sama si brala a jedla.

autor
1. nov 2023

@dota6 moj zubky nema a nejak moc ine nechce a muza mam takeho, ze dam mu piskotu uz beha, ze jemine zadusi sa, bacha 🤷‍♀️😁