Dokedy ste prevárali vodu?

verronicka
15. jan 2013

Mile maminky,
dokedy ste prevarali svojim detickam vodu? my mame 9mes. a ja stale prevaram este kupovanu. Asi by som mohla uz prevarit aj z vodovodu nie?? 😀 mame mestsku pitnu vodu (nie zo studne). A dokedy ste vlatne vobec prevarali vodu.... dakujem 🙂

kacarina
15. jan 2013

ja som nikdy nepouzivala kojenecku vodu z plastovych flias, detom od narodenia prevaram normalnu vodu z vodovodu ... napr. kamoska z Norska len "cumela", ze aku kojenecku vodu z flias, tam take ani nepoznaju...

euka210
15. jan 2013

tak Drobceka a ine dojcenske vody som ja vobec neprevarala, iba z vodovodu do roka

surviver
15. jan 2013

do 2 rokov som prevarala kupovanu a teraz už rok prevaram z vodovodu

cawes
15. jan 2013

@verronicka maky bude mat 6 a prevaram mu vodu z vodovodu kvoki tomu lebo ju chcem mat teplu. Ale na pitie od smädumu davam uz normalnu vodu.

sharmana
15. jan 2013

@verronicka už určite môžeš skúsiť z vodovodu, ja som prevárala takmer do 2 rokov... možno prehnané, ale ja som to tak chcela..

saranata
15. jan 2013

@verronicka po 8 mesiaci moze dieta pit vodu z vodovodu -neprevarenú! 🙂

sharmana
15. jan 2013

http://tomisova.blog.sme.sk/c/228031/Dusicnany-...
http://zena.atlas.sk/sluzby/poradne/pediatricka...
http://www.copijeme.sk/deticky-napite-sa-vodicky

podla mna zlatá stredná cesta, striedať vody a bude to ok.... dnes už nenájdeme nič 100% zdravé a neškodné...

katren
15. jan 2013

@verronicka v septembri si sa pytala to iste.....
https://www.modrykonik.sk/forum/zaciname-prikrmovat/prevaranie-dojcenskej-vody-2/
a okrem tvojej diskusie je tu este cca 8 takych istych....

ivanka.7
15. jan 2013

Dojcensku som neprevarala nikdy (ale kupila som ju asi dvakrat na cestu, inak sme ju nemali). Na varenie som pouzivala z vodovodu, teraz malej davam prefiltrovanu z filtracnej kanvice - ale len preto, lebo ju pijem aj ja :p

januliku
16. jan 2013

@verronicka My davame z vodovodu nepreveranu asi od 8m. 😉

katy1979
16. jan 2013

Baby nic v zlom ale naco prevarate tym drobcom vodu? To aj jogurt ci kukuricne chrumky im prevarite? Este z vodovodu malym babatkam ok ale kupovanu? Usetrite si cas ten je vzacny.

bajboj
16. jan 2013

@verronicka Ja mu davam od malinka prevarenu vodu z vodovodu, ved co nam davali maminy ked som bola ja mala, vtedy to nebolo..

bajboj
16. jan 2013

@katren a co ked sa pyta nic na tom nie je zle, ked nechces tak neodpovedaj,

irriss
16. jan 2013

@katy1979
@verronicka
Rika se, ze "obyc.kupovana voda" je horsi nez z vodovodu.. 😉
Voda z vodovodu je casteji kontrolovana a ma prisenejsi normativa... 😉
Voda pro babatka -zde v Italii je napsano,ze neni treba prevarovat..naopak..mohly by "odejit" vzacne mineraly... 🙂 😉

k_a_j_k_a
16. jan 2013

@verronicka ja som nikdy nekupovala vodu na pitie pre deti a vlastne ani pre nas nekupujeme. pijeme vsetcia vodu z vodovodu. starsej som prevarala cca do 11.mesiaca. Mladsej do cca 9.mesiaca, potom sme kupili britu a odvtedy piju bud taku, alebo priamo z vodovodu. snazim sa im to striedat. caj robievas z coho? a do jedla davas aku vodu? lebo ak pouzivas normalne vodu z vodovodu, tak je zbytocne, aby si ju kupovala.

domak2
16. jan 2013

@katy1979 chrumky sa predsa len ofuknu parnym cisticom 😀 Ja davam normalne z vodovodu, tazke kovy tam tak ci tak ostanu a dufam, ze je dost kontrolovana na to aby bola pitna, to skor filtracnu kanvicu 🙂

sissy27
16. jan 2013

rozmýšľam, či som vôbec niekedy prevárala malej vodu okrem prípravy nutrilonu alebo čaju, keďže tam sa vyžadovala horúca voda... má 9 rokov, prežila to bez problémov 😉 a balenú som nekupovala nikdy - to ako keby som platila doma za svetlo, keď stačí odhrnúť závesy 😉 a ešte sa aj ťahať s balíkmi vody, plienky boli dosť ťažké 😉

anetkalv
16. jan 2013

ahojte, 🙂 Ja mám 8 mes. dcérku a preváram jej kupovanú vodu a aj z nej pre ňu varím. Vlastne som si nebola istá do kedy je to nutné kvôli ťažkým kovom z vodovodu. No ked som sa tu začítala, asi už aj ja skusim obyčajnú vodu z vodovodu prevárať, tak ďakujem... 🙂

kkkika
16. jan 2013

nám naša dr. povedala, že do pol roka, potom už vraj netreba.

irriss
16. jan 2013

@katren 😀 😀 😀
az ted jsem si toho vsimla..v septembri..to jsi tu od rana do noci vzorne zametala, ze?

katren
16. jan 2013

@bajboj no ved nech sa pyta....ale po necelych 3 mesiacoch sa opytat presne to iste....trosku smiesne nie?
@irriss nezametala, ale vedela som, ze nedavno tu taketo nieco bolo....to som nahodou natrafila na jej predchadzajucu diskusiu 😉

irriss
16. jan 2013

@katren
vsak tak..to bylo obdobi,kdy jsi mela presny prehled.. 😉 Rada vzpominam na toto TVE obdobi.. 😉

katren
16. jan 2013

@irriss 😀 😀 😀 nee, uz ani zdaleka nemam taky prehlad...

kika1111
16. jan 2013

ja som prvých 5 mesiacov prevárala dojčenskú... potom vodovodku, bývame v novostavbe, takže trubky sú nové, nehrdzavé...a keď tu bola kamoška a chcela pre viac ako ročné dieťa dojčenskú vodu a ja som povedala, že preváram z vodovodu, tak tu na mňa pozerala ako na krkavčiu mať... no keď sme boli deti my, tak dojčenská snáď ani neexistovala a žijeme!

lenka268
16. jan 2013

A ked mate uz vacsie deti a piju stale UM? Moj maly ma 2r a 8 mesiacov stale pije UM niekedy aj raz v noci a pokial bude chciet pit bude, vtedy to ako robite, co date vodu z vodovodu zohriat? Staci to? lebo ja vzdy vecer prevarim a z tej vody potoom spravm mlieko.

vonicka
16. jan 2013

tak 9 m dietatu by som nedavala uz ani kupovanu vodu z plastovej flase, a uz vobec nie prevrat. Normalne z vodovodu (pokial vies, ze mate cistu pitnu vodu, taka aka je v SR skoro vsade)

sympa1
16. jan 2013

vodu z vodovodu som prevarala len na čajik asi do 1 roku a potom uz vobec..len mliečko kupovane

vvia
16. jan 2013

ved na dojcenskej pise, ze sa prevarat nemusi a prevaram iba vodu z vodovodu. mala ma 5tyzdnov

drobcek26l
16. jan 2013

@katren Tak načo sem prispievaš keď nechceš poradiť??? Keby sa tú istú otázku pýtala aj tisíckrát je to stále lepšie ako urobiť niekde chybu.

drobcek26l
16. jan 2013

Ja malému preváram vodu z vodovodu od narodenia a zatiaľ je chvalabohu zdravučký.