Vzťah s narcistom

5. feb 2023

Máte skúsenosti so vzťahom s narcistom,kde sú aj deti? Zaujímajú ma vaše príbehy, pretože si prechádzam rozchodom s malými deťmi. Proste iba vypol rodinu a čau.

jan510
5. feb 2023

Ano presne tak vypol sa a caw.

zorkahorka
5. feb 2023

Kamoske sa to stalo. Ked sa schylovalo k rozvodu, chodil si na niekolkodnove vylety (aby akoze rozmyslal) a kamoske nechal na krku dve deti (v tom case chore), domacnost i svojich rodicov...

aliss27
5. feb 2023

A podla čoho si si len tak určila tu v podstate diagnózu? Ten človek Ta tak domota, ze začneš mat zo seba zlý pocit, že to ty si zapricinila rozvod. A v Tebe sa budú prehrávať tie momenty, keď si bola pre nim všetkým a zrazu budeš ničím.

autor
5. feb 2023

@aliss27 lebo som len trpezlivo čakala, kedy on bude chcieť opustiť mňa.
Pred rokmi má zbombardoval láskou, otehotnela som a myslela, že je pán božský.
Postupne som videla s kým mám dočinenia. Áno, cítila som sa ja ako blázon, neustále chcela byť pre neho dosť dobrá atď... Blablabla, pracovala som na sebe, aby som bola silnejšia a vedomá vlastnej hodnoty.
Čakala som to. Ale aj nečakala. Vedela som, že mňa on nepustí. Točili sme sa v kruhu. Keď niečo vyviedol, pol roka sekal dobrotu a bombardoval má zmenami. V istých chvíľach sa zas vyhrážal, že mi vezme deti,ak odídem atď. On chcel byť v očiach iných dokonalou rodinou.
Takže som vedela, že on musí opustiť mňa.
Teraz však doslova nás vypol. Proste je v tom iná.
Ok.
Len, či keď raz sám od seba narcista odíde, tak čo už máme pokoj a je to koniec a už ho nebudeme zaujímať, alebo bude otravovať ešte.

jan510
5. feb 2023

ano ked ma inu tak ta uplne vypne a nezajem, po case ked mu nieco teba pripomenie sa ozve a bude skusat zas ta natiahnut do toho ale po case zas sa odmlci a zmizne

marca12
5. feb 2023

Tak to skac dva metre od stastia,ze ma inu a zatial mas pokoj a da sa ti id neho odist. Od narcisa sa neda odist. Priprav sa na to,ze bude sirit spinavosti ako musel odist,lebo si bola zla manzelka a matka a vsetku spinu sveta na teba znesie. Pokoj od neho asi mat nebudes uz nikdy,kedze mate deti. Vzdy ti bude cez ne robit zle.

viestta
5. feb 2023

ber to ztak, ze tebe aj detom spravil najlepsiu sluzbu aku mohol, aj ked toto mu urcite nedochadza, dakuj vsetkym hviezdam, ze sa tak stalo.

vorkola
5. feb 2023

Presne tak ,ako pise viesta, Ked sa teda momentalne inac neda. taj je dobre ked ododide aj sam ale.....Narcizmus sa da liecit na psychiatrii,alebo, ked je aspon trochu veriaci tak moze chodit na sv omse, spovede,modlitby, ale toto u mojho najviac zabera,Baby naozaj je to pravda ,s tpu vierou v Boha mam to odskusane,ale clovek a jnarcis aj normalny musi byt vytrvaly a na sebe pracovat,a a zadriet si do jazyka ,aby neublizoval,.U nas to bolo hrozne, nehovorim ze je to dobre, ale uz aj ja viem ,kedy co mu a ako povedat,alebo nepovedat, a musim vystihnut aku ma naladu Niekedy len co sa rano zobudi podla jeho zvrasteneho cela a kchichtu ako heby bol maximalne napity
viem ze teraz to s nim riesit nebudem ( jedna sa o domace prace),lebo zacne na vsetko oponovat Stoji ma to sice nervy ale ide to sice slimacim krokom ale A vidim ,ze ta viera v Boha funguje, Dlho som sa zanho modlilao dar viery pre neho, a predstavte si ze sam a dobrovolne isiel na sv spoved, a sv prijimanie,.Uplne sa mu rozžiarila tvar,od radosti ,aka to milost, neviem dokedy mu to vydrzi, ale bolo vidiet, ze je ako vymeneny v dobrom ,Narcisy byvaju skoro stale nafucany , zetakmer zo vstkeho su hrozne nervozny , proste clovek ,co snim zije, zije vlastne stale vstrese, v toxickom stave aj na obycajne banality,napr, ked sa mi rozleje mlieko a nastastie neni v kuchyni rychlo sa snazim to poutierat, aby zase na to nemal dovod, zase mi to vytknut,,proste oni su dokonaly ,ale nedaj Boh ,ked sa im nieco stane alebo este horsie nesmiem ani ceknut.Ja som nanho zacala its inou taktikou,jemu ked sa nieco stane daka nehoda, poviem to nic, to sa stava,aby som ho naucila moralnej gramotnosti spravania. inak pred druhymi sa ukazuje ako s najvyssim inteligecnym kvocientom,Ale to je ten paradox ze ich navonok malokto prehliadne

kristinapetronela
6. feb 2023

To je to najlepšie čo môže byť keby zmizne z tvojho života .... Úplne ťa zmagori a budeš si myslieť že všetko je tvoja vina ale nepripúšťaj si to

saraxyz
14. feb 2023

Môže to urobiť kvôli tomu, aby si prišla prosikat. Keďže si nadiel "inu" a teda to teraz se*ie. Na to bacha. Proste raduj sa a užívaj si deti

lukawa
21. máj 2023

A chce deti do starostlivosti?