Sexuálna abstinencia už dva roky

26. máj 2022

Nemali sme sex už 2 roky. Najskôr to boli problémy ...nedostatok súkromia ... až som si na to zvykla. Dá sa to tak vôbec povedať? Zvykla? Je to zvláštne.. Neviem si predstaviť začať znova žiť aktívne sexuálne. Dokonca aj chuť na sex je niekde úplne preč. Čo s tým? Ako sa "nakopnúť" po takej dlhej dobe?

spadnutaslivka
26. máj 2022

už sa teším na tie tipy. Pukance už mám hotové 😀 😀 😀

sim_simonka
26. máj 2022

A manžel? Si si istá že ani on nemal sex 2 roky? 🙄

autor
26. máj 2022

@sim_simonka nemyslím si, že by mal inú.. pracujeme spolu, voľný čas trávime spolu.. prakticky sme spolu stále. neviem kedy by mal na milenku čas, ale samozrejme nevylučujem. Ruku do ohňa by som za to nedala....

zdenkastanka
26. máj 2022

A muz to ako riešil ?kde a s ktorou ten priestor a sukromie mal?

basska_b
26. máj 2022

A muzovi to nevadi?

autor
26. máj 2022

Spočiatku som bola ja tá, ktorej to vadilo a snažila som sa o aspoň ako-takú intimitu. Ale mali sme problémy a muž mal plnú hlavu len tých problémov. V podstate nevedel ani o ničom inom rozprávať, nič iné vnímať.. To trvalo dlhé mesiace.. Až sa stalo akosi "normálne", že intímne nežijeme. Aktuálne raz za čas má nejakú podpichovačnú poznámku, že kedy.. Ale mňa to celé nejako bloklo a neviem sa odblokovať...

1angelika
26. máj 2022

@sim_simonka stále je viac a viac chlapov čo stratia záujem o sex a treba ich doslova prosiť

nika1971
26. máj 2022
modraslamka
26. máj 2022

ja som s byvalym nemala sex 3 roky...(teda s nim)🙈
Boli to na zaciatku vyhovorky: rodicia sa rozvadzaju, boli ma hlava, som unaveny....
az ma to preslo, tak, ze uz by mi prislo zle keby ze mame spolu spat....😑
Takze nas vstah bol ako ked si na intraku so spolubyvajucim🤣
Co robil on ma nezaujimalo, co som robila ja jeho nezaujimalo, len sme zili v jednej domacnosti🤦

Takze ako ja som si to nevedela predstavit znova "nakopnut", a sex je vo vstahu dolezity. (si myslim).

dievcacitajucelist
26. máj 2022

Moja dobrá kamoška sa pozná so svojím manželom od svojich 13 rokov....takže dlho...oni žijú v celibade už dlhé roky....niekedy som sa jej pýtala či jej to nechýba...vravela, že nie...lenže asi jej to vadí, lebo dosť pribrala čo si myslím, že je dôsledok prave tej "sexuálnej abstinencie"...

sissy27
26. máj 2022

to prosím ťa ako žijete, keď máte "nedostatok súkromia"? 10 ľudí v garsónke, či ako? Lebo ja neviem, ale veď nemusíte sexovať len doma v posteli, dá sa ísť aj na víkendový pobyt do hotela, dá sa požičať byt, dá sa byť všelijako kreatívny - aj o tom podľa mňa sex je...

@dievcacitajucelist ja poznám jednu, pre ktorú je sex len na plodenie detí, takže keď si splnila limit troch detí, tak stačilo... najmladšie bude mať 20rokov...

h2
26. máj 2022

Môžeš nejako vysvetliť ten "nedostatok súkromia"? Lebo podľa toho, čo píšeš, ste stále spolu. To je tam vždy s vami niekto tretí?

autor
26. máj 2022

@sissy27 mali sme finančné problémy a žili sme dočasne u mojich rodičov. presťahovali sme sa tam z nájmu. bol to obrovský skok z úplného súkromia do bytu, kde je počuť všetko a úprimne ani mne sa moc nechcelo do sexu keď som mala vedľa steny rodičov 😒 vzhľadom na financie nejaký hotel a podobne nehrozilo. prvoradé bolo vyriešiť si situáciu. a ako som aj hore písala muža tie problémy pohltili tak, že sa s ním nedalo ani rozprávať na inú tému a nie sexovať kdesi v prírode... a ja som po takej dobe chytila akýsi blok, že keď už by sa aj dalo, tak ja mám problém sa do toho dostať a už vlastne ani nemám chuť. len v hlave pocit, že "mali by sme" "ničí nám to vzťah" atď. ale hlava nechce pustiť. uzavrela som sa voči nemu sexuálne. komunikáciou, aj činmi.. a pritom kedysi sme boli v tomto úplne otvorení.. vedeli sme si povedať aj tie najtajnajšie nazvrhlejšie túžby. mali sme veľmi bohatý sex. život.......

zdenka11081983
26. máj 2022

To už pre mňa by bol cudzí človek, žiadna láska,nič...len zvyk. Iné by bolo daaka choroba, čo by sex neumoznovala. Keby to bolo len pre také výhovorky ako píšeš už by sme boli rozvedení dávno.

lenkakravcova
26. máj 2022

To je hrozné.
Chápem, keď niekto v manželstve intímne nežije kvôli rizikovwmu tehotenstvu, alebo kvôli nejakej chorobe, či starobe (keď už to nejde), ale spolužitie typu spolubývajúci len tak, nepochopím.
Ja by som v takom vzťahu už dávno nebola.. To je na rozvod.

spadnutaslivka
26. máj 2022

Vôbec mi to nepríde na rozvod. Keď už pominul problém súkromia (aj keď aj ten sa dá riešiť aj bez hotelov a prírody), sadnite si spolu a porozprávajte sa. Vieš, zlato, viem, že by sme už konečne mohli, ale nejako sa neviem uvoľniť. Skúsime sa zahrať na druhú svadobnú cestu? Alebo by si ma mohol skúsiť nejako dobyť (POZOR! nie dobiť! 😀 ). Alebo by bolo ešte lepšie, keby ty si si dala predsavzatie, že ho nejako musíš zviesť. Prestaneš sa na to pozerať sebecky "mne sa nechce/nedá" a obrátiš to na "urobím to pre neho" = pre vás oboch. Skús si spomenúť, čo ťa predtým na ňom priťahovalo, čo ste spolu radi robili, ako ste si vedeli navodiť atmošku... Vzťahy ľahko prepadnú stereotypom, ale je dôležité na vzťahu stále pracovať. Ok, dali ste si hooodne dlhú pauzu, ale nemyslím, že by to bolo stratené.

54tinka54
26. máj 2022

Čo s tým? Spraviť si pekný večer, pozrieť si nejaký film, dať si pohár vínka a možno sa do toho trochu aj nasilu dokopať.. ty si asi len zabudla aké to je.. po prvom raze budeš ľutovať prečo ste sa k tomu nedokopali oveľa skôr 🙃 potom to už pôjde samé.. môj názor

kvietok2891
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anastasiagrey
26. máj 2022

Nepišeš čo manžel. Vidiš snahu z jeho strany,či tiež nič? V prvom rade by som sa odhodlala na vážny rozhovor. Vyzerá to, že sa z vás stali skôr kamaráti.Stále spolu...Inak sa vieš pozrieť na iných mužov ako na sex.objekty? Uspokojiť sa sama?
Mne sa tu natìska scéna z filmu: začať sa akoby na novo spoznávať,dať si rande,vikendovy pobyt,možno aj krátke odlúčenie...
Držim palce ,🍀

bilancia
27. máj 2022

to co pises tu by si mala povedat jemu, otvorene sa o tom porozpravat, najprv si to treba vyriesit psychicky a mohlo by to pomoct zblizieniu a z toho bloku

essenceee
27. máj 2022

ty si nemala sex 2 roky a manžel mal sex za tie dva roky? Tebe to nechyba, alebo sa uspokojuješ sama?

autor
28. máj 2022

Ďakujem všetkým za rady a od niektorých aj povzbudenie, že to snáď ešte nie je úplne stratené ❤
Muž mám pocit, že tiež akoby rezignoval alebo neviem. Snahu neprejavuje, ak by áno, verím, že by som sa tým nechala zviesť a aj keby som sa mala do toho prvýkrát dokopať, nechala by som si povedať. Akurát sa párkrát (spočítam na jednej ruke) keď sme boli napr. na káve spýtal, že kedy dáme sex a to bolo všetko. Čo takto spätne hodnotím, že som sa mala toho chytiť a otvoriť tú tému vážnejšie len som spanikárila a odpovedala len tak neurčito (fakt netuším čo sa so mnou deje a čo mám za divný blok). O čo jemu isto nešlo nakoľko nie je typ na vážne rozhovory. Tie začínam ja... Skôr sa len tak spýtal medzi rečou, ale nemám z neho pocit, že by mu intimita vyslovene chýbala. Tiež ako keby sa uzavrel, zameral sa predtým na tie problémy, teraz na prácu a sexualita zmizla.... Ja viem, že je to celé asi pre veľa ľudí nepochopiteľné. Tiež som takých ľudí kedysi nechápala. Fakt sme mali super sex.život, aj komunikáciu o tom.. Nechápem čo sa to so mnou/s nami stalo, že nie sme zrazu schopní ničoho. Jasné, že mi to chýba. Chýba mi to čo sme mali... Aké to bolo...
A tí čo narážajú na to, že on možno medzitým mal sex s inou... Nemyslím si. Neviem si reálne predstaviť kedy. Ani nemám nejaké indície. Ale nevylučujem. Nie som z tých, ktoré sa budú biť do pŕs, že ich muž nikdy. Ktovie. Neviem o ničom. Čo sa mňa týka, ja si iných mužov pozriem, ale netúžim po nich...

loliku
28. máj 2022

😳 náhod nejaké sexi prádlo a hajde za ním. Pohár vína alebo aj 2. a šup. To by ste tak nemali nechať. Treba len začať isto to pôjde samé ...

laluska123
30. máj 2022

Vôbec si z toho nič nerob, z tých sprostých komentárov. Aj my sme to zažili a nie nemali sme milenecké pomery. Je to normálne. My sme začali opäť a to tak, že sme si večer lahli do postele (inokedy by sme povedali že dobrú noc a šli by sme spať) , objali sme sa a povedali sme si, že budeme spolu v dobrom aj v zlom, že všetko zvládneme. Na druhý deň sme sa zasa trošku porozprávali a zaspali sme v objatí a takto pomalicky sme zasa začali intímne žiť. Nemilujeme sa každý deň ale snažíme sa to vrátiť do normálu. Nemyslím si, že je na tom niečo zlé. Držím palce veľmi.

bayuska
30. máj 2022

@spadnutaslivka suhlasim, treba sa teraz zamerat na osviezenie vztahu. Nemusite ist hned na sex, vy ste sa pre problemy odcuzdili, treba si najst cestu k sebe, “nanovo” sa zamilovat, ist na rande, uzivat si len vas dvoch a pride aj tuzba na sex 🙂.

lenkaminka
30. máj 2022

Jednoducho sa prinútiť. Aj keby ste mali flašku vínka stiahnuť. Osobna skúsenosť akurát te som to po roku už radikálne sama riešila takto. Bola som ako totálna panna bez chute. Manzelovi som povedala ako sa cítim a že jednoducho potrebujem zažiť jeden kvalitný orgazmus. Dvakrát mu netrebalo hovoriť. Boli sme v kine, večera pritomviac vínka masáž a ja som to nechala naňho. Pristupoval ku mne ako k panne. Ale ozaj mi dlho trvalo mu otvorené povedať prečo odmietam sex

vanda323
30. máj 2022

Závidím ti 😉

1angelika
31. máj 2022

@modraslamka a ako si to dokázala sa s ním rozísť? či ste nemali deti?

lennytka84
31. máj 2022

Človek sa opýta otázku. A riešite tu prečo nemali dosť súkromia. 🤦🤷
Život niekedy nie je dokonalý a ľudia majú aj problémy,pre nechápavé .
Muž keď nemá chuť na sex nemusí mať hneď milenku 🙇
O čom je tento MK o kopnuti si ,či čo?

lubiduch
31. máj 2022

Myslim ze v dnesnom stresovom a uponahlanom svete je stale viac parov kdeto viazne a nemusi to byt strata sukromia. Myslim ze tato tema by nemala byt tabu, vo vela vztahoch su urcite obdobia s menej intimnostami, napr ked zena priberie a neciti sa komfortne a nechce, alebo tehotenstvo+porod. Niekedy su z prace chlapi v takom strese ze tuzba sa strati. A neznamena to hned ze kazdy ma niekoho ineho ked nema doma sex.

Podla mna to u vas nie je stratene, ale treba na tom pracovat. Urcite nie ze ved prinut sa alebo tak. Po 2 rokoch ste si intimne cudzi. Ja osobne by som asi hladala odbornu pomoc sexuolog/manzelska poradna.
Tieto institucie nie su pre rozvadzajuce pary ako sa mylne mnohi domnievaju. Rovnako ako nejdem k inemu lekarovi s tym ze do tyzdna umriem nech mi pomoze. Cim skor clovek k lekarovi pride tym lepsie, sexuologa treba tiez vnimat ako lekara.

Drzim palce 🤗