Problémy v manželstve

mina0202
30. apr 2024

Ahojte potrebujem poradiť, čo by ste robili na mojom mieste. Nechcem to tu do detailov všetko písať. Ale v manželstve máme veľké problémy brala som si ho veľmi mladá, nemala som vtedy ani pojem čo je to život. Stále pracuje v zahraničí od kedy sa poznáme. Ja som bola inom prostredí výchovana on tak tiež. Nikdy sme si nesadli ale otehotnela som tak sme spolu ostali a budovali si budúcnosť. Ale od kedy sme spolu tak aj pre tu najmenšiu drobnosť má zbije, vyhodí von aj spolu s dcérkou. Je mu jedno čo budeme robiť od keď ma nervy na nič nemyslí len ma zbije a vyhodí. Mala keď to vidí place a bije ho aby prestal. Nikdy nemal dôvod na mňa žiarliť levo sa vôbec o seba nestarám. Bývame u jeho rodičov a dorabame dom. Jedina vec prečo mu to všetko trpím je preto lebo si v svojej hlave myslím že keď som to už 6 rokov vydržala, ťa nech to vydržím už len pre ten dom. Nemám kam ísť nikdy som nepracovala, ani len školu som nedokázala dokončiť. Čo mám robiť poraďte mi. Mám to všetko trpieť pre ten dom? Teraz má vyhodil som u rodičov, rodičia ma to ale nechcú . Takže aj napriek tomu že má zbil a vyhodil sa tam budem musieť zajtra vrátiť .

janinah
30. apr 2024

Vyser ( sorry za trefny hoc neslusny vyraz) sa na dom,chráň si dieťa. Zmizni odtiaľ co najskôr do azyloveho domu,ak nemáš na podnájom.Alebo iná rodina nevie ta na čas prichytiť? K rodicom,ktorí nepomôžu týrané dcére a vnucke sa radšej nevyjadrujem.

mina0202
autor
30. apr 2024

@janinah vieš ale ja som si to všetko naplánovala, každú izbu, kuchyňu, chodbu proste všetko som si kúpila, podľa predstáv. Všetko som si tam začala budovať ja som kvôli tomu domu 6 rokov trpela, to je jediná vec ktorá ma tam drží. Ja, nemám kde ísť čo budem robiť. Mám peniaze ale ten dom ako keby ma držal, ako keby som tam čakala niečo nové. Neviem či mi rozumieš

luciaruz
30. apr 2024

Ja som vyrastala v takychto pomeroch. Skončili sme s bratom u cvokára, a nie u jedného. Nesieme si to do dnes a to mame okolo štyridsiatky. Toto chceš pre svoje dieťa??? Pokaziť mu celý život?? Som hnusná, ja viem. Ale ja viem o čom hovorím. V žiadnom prípade s nim nesmieš ostať. Ak budeš mať viditeľné rany alebo modriny po bitke, tak na políciu. Keď sa budete súdiť o dieťa, bude sa ti ro hodiť. Pogoogli si o azylovych domoch, rozhoď siete po priateľoch, či by ťa niekto neprichylil. Ale k nemu v ziadnom prípade. Velmi by ma ale zaujímalo, prečo ta rodicia nechcu. To sa nehanbia ani trochu??? Pomôcť vlastnej dcere?

janinah
30. apr 2024

@mina0202 nerozumiem...tvoje dieta nepotrebuje dom,ale matku,ktorá mu pripraví šťastné detstvo bez bitky a stresu z nasilnickeho otca...keď už nemienis brat ohľad na seba a svoje zdravie....kým toto nepochopis,tak sa nikam k lepšiemu životu neposunies....majetky sa dajú poriesit vždy...možno na teba čaká ešte krajší dom a s normalnym mužom v milujucej fungujúcej rodine

mina0202
autor
30. apr 2024

@luciaruz oni sa do toho nechcú starať. Otec s ním pracuje v zahraničí spolu robia už 4 roky mama ma nikdy nechcela už od puberty, dcérka to tu ani nemá rada. Ja mám peniaze ja som za ten čas čo sme spolu obchodovala s bitcoiny. Ale to tu nechcem riešiť, mňa putá Ten dom ja proste keď tam idem predstavujem si tam život s dcérkou. Že si budem behať po záhrade že konečne budem môcť jej navariť čo chce budem slobodná ja mám také ilúzie ja o Tom tak snivam aj plačem pri Tom teraz. Ja som si tak dojebala život

mina0202
autor
30. apr 2024

@janinah ja nad mužomi nepremýšľam. Toho svojho vidím 10-krat za rok a to na 5-6 dní. A nikdy som ho nepodviedla ani nič podobné. Ja som si stále predstavovala kludnu rodinu, veľký dvor dom kde by sme si mohli robiť čo chceme. To prostredie tam, a všetko ide dole vodou

luciaruz
30. apr 2024

@mina0202 akoze rozum sa mi zastavuje 🤦🏻‍♀️ ty čo si zač pre boha 🫤 Tak potom ti tie bitky az tak ocividne nevadia. Tak si ich teda uzi aj v novom super domčeku 👍🏼

janinah
30. apr 2024

@mina0202 10x za rok bitku vydržíš,lebo vsak dcérka bude behať po záhrade a ty variť vo vysnivanom dome...
Ty vlastne nemáš rodinu,len pár krát v roku pansku návštevu,ta posexuje,potom ťa zbije a život ide ďalej...vieš čo,radšej ti už ani nič nepíšem, nemá to vyznam
PS aj tie chudery vlastným mužom zabite,čo sa objavia v TV správach začínali svoj osud tak,ze dostali bitku a následne nevedeli,nechceli od násilníka navždy odísť,až kým neodišli na cintorin...ale bohužiaľ aj od svojich detí...NAVŽDY
Už neviem ako ti to tvrdšie napísať,aby sa ti otvorili oči...

luciaruz
30. apr 2024

@janinah Otvoria sa jej oči, až ked dospeje. A keď bude mať jej dieťa psychické problémy. Čo teda stopercentne aj mať bude.

mina0202
autor
30. apr 2024

@janinah ja viem že máš pravdu, ja si to uvedomujem. Ja som bola už aj i nemocnici niekoľko krát keď má zbil. Ale povedala som že som spadla zo schodov. Ja proste sa všetkého aj bojím, som s toho všetkého na hlavu stále si hovorím to vydržíš vydržíš. A pri Tom strácam úplne samu seba. Je mi ľúto dcerki, nezaslúžim si ju a on tak tiež. Je mi s toho tak zle

tundra
30. apr 2024

@mina0202 toto sa tazko cita...

vler
30. apr 2024

@mina0202 chuda dieta, uplne zavisle na Tebe, takyto strach zazivat. Ty sa rozhodnut zit inak mozes

walentina7
1. máj 2024

Bože môj, neskutočné. Ja nie som materialistka, takže neviem pochopiť ako môže niekomu byť prednejší dom ako vlastné dieťa. Ty si jej vlastne už život zničila. Nielen že bude mať v buducnosti psychické problémy, ona bude mať aj fyzické. Myslim to doslova. Psychika nám spúšťa rozne choroby tela, strach stres traviace tazkosti , nenávisť spúšťa rakovinu. Ona bude celý zivot nenávidieť svoje detstvo a mozno aj vás rodičov takže si tú chorobu vytvorí. Vďaka tebe lebo ty chces behať po záhrade a variť jedlá v kuchyni. Dobre, že nie si moja matka. Si sebecká. Neskutočne sebecká. Aby si ty bola šťastná,obetuješ šťastie svojej dcéry. Tak sed v zahrade a pozeraj sa na ten krásny dom. Raz v ňom ostaneš sama. Dcéra ked dospeje, odíde žiť preč od teba a nebude sa rada vracať domov, ak vôbec bude.. je to otázne.

really8
1. máj 2024

Tuto je tak vsetko zle, ze sa mi ani nechce verit ze je to pravda. Toto nemoze byt realne.

alex49
1. máj 2024

@mina0202 bola si mladá a sprostá, že si si tohto hnupa zobrala, teraz si staršia, ale sprostá si rovnako. Keby nemáte deti, tak ti poviem, nechaj sa mlátiť, keď ta to baví. Ale preboha máš dieťa, si za neho zodpovedná. Naozaj ti dom stojí za život?

buberova
1. máj 2024

Och dúfam že toto nie je pravda

veronikaszabova
1. máj 2024

@mina0202 nakolko to nie je tvoja prva diskusia na MK,....odporucam navstevu odbornika. Mala si len 17r,, ked si otehotnela a vydavala si sa. Prostredie u rodicov na prd, u svokrovcov tiez. Ono vies - nezazila si, ako ma fungovat normalna rodina, mas len odpozorovane zle veci z domu. Preto sa ti to zda asi normalne, nechat sa otlkat. Normalne to vsak nie je. Mysli na svoju malu dcerku. Ona tiez odpozoruje to, co sa u vas deje. A bude sa jej zdat normalne, ked si najde chlapa, co ju bude mlatit. To chces???
Strasne moc ti drzim palce, aby si sa rozhodla spravne.

mikitilik29
1. máj 2024

@mina0202 ja by som už len kvôli dcére odišla. Ty si vieš predstaviť co to na nej zanechá do budúcna? Vyser sa na ten dom, aj tak raz ten tvoj muž sa zo zahraničia vráti na trvalo domov a potom co? Bude ta trepať každý deň....A na koniec ta vyhodí z toho vysnívaného domu lebo ty nie si jeho majiteľkou. Pre boha žena vschop sa!!! Ak máš nejaké peniaze odid od neho, nájdi si prácu a začni žiť so svojou dcérou normálne.

dota6
1. máj 2024

@mina0202 pýtaš si radu, dali ti tu tie najrozumnejšie a ty si ideš svoje o dome. Bola si mladá a hlúpa, keď si našla toho osla a jediné čo sa odvtedy zmenilo je to,že si staršia a hlúpa. Komu niet rady, tomu niet pomoci. Dufam, že ten dom stojí za to.

babulkomale
1. máj 2024

Má peniaze z bitcoinov, ale necha sa bit 🤦 urciteeeeeee

oli18
1. máj 2024

Nemas dokoncenu skolu, nikdy si nepracovala, ale zarobila si na bitcoinoch. No sikovna si. A teraz tu o Cervenej ciapocke. 😆

alexis617
1. máj 2024

@mina0202 Ten dom je zapísaný na katastry len na tvojho myža ,alebo ste tam zapísany obaja a pozemok na ktorom stojí je.na koho zapísany

marca12
1. máj 2024

Vysnivala si si dom a krasny zivot s dcerou. No dom ta stastnou neurobi. Raz ta muz prizabije a co potom? Nechces snivat radsej o kludnom zivote s dcerou? Toto,co mate doma ma dcere zanecha nasledky na cely zivot a davas jej zly vzor a lahko sa moze stat,ze si najde rovnakeho muza,ktory ju bude otlkat. Si mlada,vies sa postavit na vlastne nohy a kludne si dokazes vybudovat domov niekde inde.

bambulka79
1. máj 2024

@mina0202 vyhľadaj odbornú pomoc....tomuto sa nedá ani uveriť...

solange7
1. máj 2024

Socka. Nechaj sa otlkat dalej. Prajem ti aby ti zobrali dieta. Potom ta bude moct manzel nerusene mlatit a ty mu za to das tringelt v bitcoinoch. V novom domceku. 😀

oslo1
1. máj 2024

No takto, ked nechces odist, lebo koli domu, tak sa prihlas na nejaky bojovny kurz. Zvysi ti to sebavedomie, naucila ovladat a ked to potom muz jednu struhne a nasledne si ON Bude zbierat zuby zo zeme, tak ta mozno aj prestane otlkat. Budes ale musiet byt stale v stredu. Jedneho DNA ti potom zoberie dceru a odide. Nie z lasky k nej, ale z nenavisti k tebe.

gribka1
1. máj 2024

Začala si zle, ale teraz chceš riešiť svoju situáciu. Ak miluješ ten dom a predstavuješ si svoj život v ňom ako šťastný, tak tam ostaň. Ale ochráň svoju dcéru. Volaj políciu, u lekára povedz kde je pravda. Že si otlkaná. A ako sa správaš pri ňom. Vrátila si mu to?

terezka1947
1. máj 2024

Nejaká divná téma.
Školu nemáš,si stále doma,nemáš kam ísť,aaaale más peniaze

Dom teda staviate spoločne z peňazí,či všetko kúpil,zaplatil muž? Ak peniaze máš,prečo si potom nekúpis byť niekde. Nebude záhrada,bude ale kľud.
Kvôli čomu ťa ten muž bije?nie,že by ho to ospravedlňovala,ale príde párkrát do roka domov a hneď ťa len tak zbije?

ivik4
1. máj 2024

🤔🍿📌

bluka2
1. máj 2024

@terezka1947 mozno si roky odkladala, ako tu radia pred rozvodom