Nechcem dieťa

michaela567y
17. nov 2020

Ahojte. Je normálne že nechcem dieta a lezú mi na nervy tehotné ženy a male deti? Neviem ako to napísať aby to nevyznelo až tak hnusne ako to mám v hlave, ale mame v rodine male dieta, to dieta od rana krici, je rozmaznane, vsetci ale že všetci sa riadia podľa neho dokonca aj pes sa ho boji. Navyše mám doslova strach z tehotenského brucha a bojim sa že keď príde na lámanie chleba a moj priateľ bude chcieť dieta budem musieť s pravdou von. Nechcem aby to dieta bolo stredobodom vesmíru, nechcem aby všetka pozornosť či moja alebo priateľovi išla len dieťaťu. A neviem si predstaviť že by som dieta mala a nedokázala mu dat všetku lásku sveta. Keď sme sa s priateľom o tom rozprávali povedal že tak o 2 roky by chcel dieta.. (ja mám 21 on 25). Možno sa to časom zmení ale nie som si istá.

nyusika
17. nov 2020

Keď mentálne dospeješ, budeš mať iný názor.
Netvrdím, že určite budeš chcieť mať deti, ale nebudeš si (snáď) myslieť, že si stred vesmíru a všetci sa z teba musia poondit

michaela567y
autor
17. nov 2020

@nyusika ja nepíšem že ja som stred vesmíru, ani si to o sebe nemyslím. Možno máš pravdu v tom, že asi musím ešte dospieť, ale napísať sa to dá aj pekne ☺️

nyusika
17. nov 2020

@michaela567y dá, samozrejme.
Ale rozmaznané decká aj mne lezú na nervy 😉

monkasponka
17. nov 2020

@michaela567y Este počkaj, aj 5 rokov, uži si svet, cestuj, niečo nasetri potom ked budes mať vsetkeho dost tak pride aj chut na deti 😀, ale priatelovi to povedz nech ta s tym teraz nenahana.Pre chlapa je to jednoduchsie chciet dieta ako pre zenu 😏

marca12
17. nov 2020

@michaela567y v tomto veku no aj normalne. Rokmi zmenis nazor. A ak aj nie,nic sa nedeje. Len by som si davala pozor na vyjadrenia. Skor hovor,ze este nechcem dieta.

petruldo
17. nov 2020

ja som tiež dlho nechcela deti, našťastie môj manžel ma do ničoho nenútil, trpezlivo čakal. a ja som sa časom menila, prvé dieťa som porodila po 35 a o nič som neprišla

michaela567y
autor
17. nov 2020

@monkasponka ono je to tým že väčšinu veci ma už za sebou. Ma mgr, super prácu (tu mám aj ja) ale on nie je typ že by chcel cestovať. Poväčšine sme doma, to skôr ja ho musím dokopat aby sme niekam šli. A ja som opačná, všetky peniaze by som investovala do cestovania a zážitkov.

eva112014
17. nov 2020

@michaela567y Ja nechcem mať susedov. Suseda sa stále len vypytuje, ďalší sused - alkoholik len zjape, ďalšia suseda je furt v okne, štvrtý sused je neporiadny. Proste otras! Chcem sa odsťahovať na nejaký ostrov. Nemám 💰.
Ako to znie? 😁 Asi takto znie pre mňa tvoj príbeh.
Však nie si tehotná?! Čo riešiš. 2 roky sú ešte ďaleko.
Máš zbytočné starosti.

h2
17. nov 2020

@michaela567y Chcela som Ti napísať, že je to v poriadku, ak deti nechceš, je veľa žien, ktoré to cítia rovnako a prežijú plnohodnotný život aj bez detí. Ale potom čítam, že máš 21! No, čo Ti poviem. Ak to budeš rovnako cítiť aj v 30-tke, tak až potom by som to možno nejako riešila. Ja som dokonca ešte ani v tej 30-tke deti nechcela. Napokon sa to zmenilo a v 35 som otehotnela. Vďaka Bohu! Takže možno ešte zmeníš názor. A keď nie, tiež sa svet nezrúti.

lucik194
17. nov 2020

@michaela567y ked som mala 21 uzivala som si vysku, party, chodila na brigady, kruzkovice, chodbovice, chodila na vylety.... dieta bolo ti posledne co by som potrebovala.....
je to uplne normalne, mam 2 deti rozhodne sa narodili po mojej 30tke..... divtedy som vymenila par robot, zila v zahranici, nasetrila trochu penazi....
nechciet dieta je normalny pocit, ale bolo by fajn pokecat o detoch s oriatelom, ze to tak necitis, proste poukazat aj na “rodinne dieta” ake je ze to nie je normalne....

anjelicek26
17. nov 2020

Mame styri deti a cudzie deti mi idu tiez strasne na nervy 😂 V tvojom veku nad detmi ani rozmyslat nemusis, tak to nerob. Ten pocit bud prijde alebo neprijde casom, jedno aj druhe bude v poriadku. Mrzi ma, ze mas v rodine taky negativny priklad, ale tak co uz... tvoje dieta take byt vobec nemusi. Sama si zariadis, ake bude.

michaela567y
autor
17. nov 2020

Cela moja rodina je založená takým štýlom že žena musí mat deti. Od kedy mám priateľa (5rokov) tak neustále že kedy budeme mat dieta👍🏼 A už mi to vadí. Dokonca aj priateľ si robí srandu že ma pošle na materskú. A mne je z toho na vracanie

anjelicek26
17. nov 2020

@michaela567y tak zas neprehanaj, ze na vracanie. Priatela zrus, ze nech si blbe vtipky necha, ze ty sa na dieta necitis a ani nechystas. To iste rodinu, nechapem, ze v tomto veku vobec napadlo ich toto s tebou uz riesit. Oni si dovolia len tolko, kolko im ty dovolis. Staci razny dohovor a prestanu.

thoughtfulweirdo
17. nov 2020

Je jedno, kolko mas rokov, pokial deti nechces, jedina tvoja moralna povinnost je o tom jasne komunikovat s partnerom. Ostatnym nic vysvetlovat nemusis, ale ked mas vazny vztah, tvoja polovicka by mala mat jasno v tom, ze v najblizsej dobe urcite nie a mozno nikdy nezmenis nazor. A mozno ho zmenis v 35, ale to nemusi byt prijatelne pre kazdeho. Nemusis sa z toho spovedat na nete, nie je to nic divne ani v tvojom, ani v inom veku, staci len otvorene komunikovat s partnerom.

diewcatqoo
17. nov 2020

V poslednom case sa tu casto objavuju temy typu nechcem dieta. Nerozumiem dovodu, preco niekomu vesat na nos a zakladat temy o tom, ze nechcem dieta. Ved ked nechces, tak nemaj. Ostatnym je sum a fuk po tom, ci niekto ma alebo nema dieta.
Je slobodnou volbou kazdeho, ci bude mat dieta alebo nie. To, ze ho nechces, je ok. Rovnako ok je aj to, ze ho niekto chce. Akurat teda s partnerom by ste v tomto mali byt za jedno, aby ste si neskor navzajom nevycitali, ze jeden to dieta chcel a druhy nie.

meluela
17. nov 2020

@michaela567y na dieta mas aj 10 rokov casu. A nemusis ho mat nikdy ak nechces, rodinu do toho nic, je to tvoja vec. Mali by ste sa o tom porozpravat s priatelom, je mozne ze ak on ma velmi odlisnu predstavu o nacasovani potomstva, tak budete musiet ist od seba. Co je teda stale lepsie, nez mat dieta nasilu a potom trpiet cela rodina.

meluela
17. nov 2020

@diewcatqoo myslim ze sa takto zakladatelky tem vyrovnavaju s tlakom okolia, potrebuju si to vydiskutovat v ako-tak bezpecnom prostredi bez nasledkov. babky-matky-tetky vedia byt krute co sa tyka spolocenskeho natlaku :-/

michaela567y
autor
17. nov 2020

@meluela dakujem za pekne slova. Veľa ľuďom chyba empatia.
@diewcatqoo Myslíš že nemam čo na práci len pisat na koník o tom že nechcem dieta? Je mi jasne že nikoho to nezaujíma. Možno niektorá z Vás to ma/mala podobne a môže mi poradiť/pomôcť sa cez to preniesť. Pretože tie pocity ktoré mám vnútri by som pred svojou rodinou nikdy nemohla dat najavo.

anjelicek26
17. nov 2020

@michaela567y tak zrovna na forum pre mamicky a tehotne to neni zrovna platforma, kde sa vyplakavat, ze dieta nechces... su tu zeny, co sa snazia o dieta a desat rokov a toto im zdviha tlak, proste treba chapat vsetky strany.

cookie29
17. nov 2020

A este mi povedz, preco to potrebujes vykricat do sveta? Ja viem, ze v porovnani s tymi ocikanymi tehu testami, ktorych je tu habadej to nic nie je 🙂 ale vies, pokial si si taka ista, preco to sem potrebujes pisat? Potrebujes sa uistit? Chces si otestovat reakcie okolia? Akoze co od toho uprimne cakas? Jedno je iste, sama to nezvladnes. Na to musite byt s partnerom dvaja a uprimne si to vydiskutovat, je to jedna z podstatnych veci v partnerstve.

P.S. Uprimne sa pytam, pretoze mi to pride rovnako nezmyselne ako tu vyplakavat, ze sa snazia 2 mesiace a stale nic, alebo ci je ten tehotensky test pozitivny, ked sa staci pozriet na skatulku s navodom na pouzitie a je to jednoznacne...

jany149
17. nov 2020

@michaela567y to čo opisuješ je rozmaznané dieťa.....veĺa závisí od výchovy...nemusí byť každé také.....možno ešte zmeníš názor...každopádne ak nie, ak by priateĺ chcel deti a ty nie,treba sa porozprávať

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
asia83
17. nov 2020

@michaela567y Veď vaše dieťa bude také, ako si ho vychováte. Snáď máte dosť rozumu a inteligencie, aby ste prišli na to, že dieťa je nepopísaný papier a rodičia sú, predovšetkým, tými, ktorí ho "popíšu". Takže keď rodičia nechajú dieťa, aby im skákalo po hlave, ono bude. No ste mladá. Ja vo vašom veku som tiež (ešte) deti nechcela. Uvidíte neskôr.

cervenaruza123
17. nov 2020

@michaela567y Mala som podobne pocity ako ty a to som starsia ako ty. Priam az panicky strach z tehotenstva, ako to moje telo zvladne (vseobecne moje telo vela veci nezvlada najlepsie 😀 ). A ako hovoris o detoch, presne to iste... Kamosky zacali mat deti a namiesto vacsej tuzby ma to este viac odradzovalo. No ale deti sme chceli, tak som tie pocity nejak neriesila, vedela som, ze je to o mojej psychike a strachu. Nakoniec som otehotnela. Tehotenstvo zvladam prekvapivo dobre (mozno aj preto, ze som cakala nieco strasne, ktovie). A vidim sice vela rozmaznanych deti, ale zacinam si vsimat aj nerozmaznane, s ktorymi rodicia mozu aj vsade chodit bez problemov a podobne a to nas s muzom povzbudzuje, ze je to viac o nasej vychove a nie o tom, ze vsetky deti su rozmaznane. Velakrat rodic prejavi lasku dietatu tym, ze mu neda a nedovoli vsetko, lebo pre to dieta to nie je dobre. Z mojej strany to bol skor strach z neznameho a zle priklady z okolia, mam z tvojho opisu pocit, ze to je podobne aj u teba. Nezamyslaj sa nad tym prilis. Dva roky su dlha doba. A ked uz budete mat dieta, bude to vase dieta, vas partak a vychovate ho podla seba

michaela567y
autor
17. nov 2020

@cookie29 moje ocakavania sa naplnili, potrebovala som počuť názor na vec, ktorá ma určitý čas dusí. Napríklad moja sestra má 24 a ma dve deti. Jedno 6 ročne a druhé 4 ročne. Ešte keď bývala s nami, vytáčalo ma to že ja som už nemala právo na nič- ani sa vyspať. Samozrejme že som sa sestre snažila pomáhať, brala som malého von, kŕmila a prebalovala, no vtedy sa vo mne niečo akoby zlomilo a povedala som si že nikdy nechcem deti keď som videla že moja sestra ich nezvláda a je z toho psychicky na dne. Možno mám aj nejaký blok z puberty a to vo mne potláča chtíč mat vlastnú rodinu alebo neviem. A inak sú tu skupiny a fóra pre mamičky, nepíšem ani do jedného ani do druhého 😀 prvotne som prisla na MK kvôli inej skupine ale zistila som, že sa tu dá aj fajn pokecať 😊 takze určite žiadne mamičky nechcem uraziť 🙁😊

kakawah
17. nov 2020

V tvojom veku som ani ja deti nechcela a vadilo mi vrieskajuce a rozmaznane decko. Presne tak, chcela som byt len ja a priatel a uzivat si😝 Nemusíš mat výčitky svedomia ani zle pocity.

marvin1234
17. nov 2020

@michaela567y ja som to mala podobne, vekom sa to zmenilo, ale to je subjektívna vec. Cudzie deti mi stále idú na nervy ak sú nevychované. Ale za mňa by bolo fér to priateľovi narovinu povedať ako to cítiš, nie čakať až zatlačí a vtedy mu to povieš, to mi príde sebecké, keď on jasne dáva najavo, že deti chcieť bude a ty nevieš či sa to zmení. Druhá vec je, že ak ich nechceš, tak snáď to máš riadne ošetrené antikou, aby sa ti nestalo že potom budeš riešiť potrat.

avril299
17. nov 2020

ja som mala rovnaky nazor v Tvojom veku, tiez som si myslela, ze casom sa to zmeni, no nezmenilo ... alebo som este nevyspela 😅 ale rozdiel mam v tom, ze ani moj priatel deti nechce a ma na nich rovnaky nazor ako ja 🙏 takze sa skus s nim o tom porozpravat, popis mu ako to vidis Ty a nech aj on nech povie, ako si to dalej predstavuje, pretoze to, ze deti nechces je v poriadku, ale ak ich bude chciet Tvoj priatel, tak moze byt casom z toho velky problem 🙈

mikadooo
17. nov 2020

@michaela567y užívaj si život, na deti máš čas 🙂. Ja som v období 20-30 veľa cestovala, pracovala, žúrovala, chodila po kinách, divadlách, alebo doma sme robili seriálové maratóny, samozrejme alkohol, sex kedy sa nám zapáčilo a proste si užívala. Potom prišlo také upokojenie, môže (ale samozrejme, nemusí) sa stať, že postupne začneš byť takéhoto života proste nasýtená. Každopádne, ak sa na dieťa necítiš, prípadne ani o dva roky sa cítiť nebudeš, tak to priateľovi povedz, ja by som mu povedala, že do tridsiatky si chcem užívať život, teraz je to úplne normálne zakladať rodinu po tridsiatke... Stačí ho na to jemne nastaviť, nemyslím si že by mal s tým nejaký zásadný problém. Ak sa ani v tridsiatke na to dieťa cítiť nebudeš, tak potom by som pred priateľom už vyliezla s pravdou von. Ale predpokladám že za tých 9 rokov sa už váš vzťah vyvinie dostatočne na to, aby ste obaja o tom druhom vedeli, čo a ako ďalej. A možno už ani nebudete spolu, ak jeho túžba po rodine bude silnejšia ako to, že má počkať do tvojej tridsiatky. To je strašne dlhá doba.

A ešte niečo, neriaď sa cudzími malými deťmi, hlavne ak ide o "prvé" v širokej rodine, všetci okolo sa idú z neho zblázniť, babky, dedkovia, tety, atď. a samozrejme to dieťa nie je blbé tak to využíva vo svoj prospech. To"prvé" dieťa bolo aj moje a ver mi, že dobre s nami slečna mávala. Prišlo druhé tretie štvrté piate šieste a síce každé má svoje šajby, ale žiadne z nich nebolo také "náročné" ako tá prvorodená - práve preto, že bola naučená, že každý si ide nohy dolámať, aby splnil jej požiadavky. Časom však pochopila, že sú tu aj iní a teraz (9r.) dáš už správa primerane 😁. Jo, a vlastne keď teraz tak rozmýšľam, áno, nie moje malé deti mi celkom lezú na nervy 😄, ale neprejavujem to navonok, nakoľko viem ako sa cíti ich matka a to už je taká "empatia" medzi matkami, ako som už spomínala, každé dieťa má svoje šajby. Takže v žiadnom prípade sa nevyjadrujem že je nejaké dieťa rozmaznané či nevychované. Ale k tomuto som sa dopracovala až pri "vychovávaní" vlastných detí 😉.

michaela567y
autor
17. nov 2020

@mikadooo krasne si to napísala☺️👍🏼👍🏼