Má to význam?

29. nov 2022

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na vaše názory. 3 roky som vo vzťahu, priateľ cca 60 km býva odomňa. Ja bývam sama, mám svoj byt, chodí často ku mne aj na týždeň. Je jedináčik. 24.12. ani raz sme nestrávili spolu, pritom som vždy túžila byť v dvojici tento sviatočný deň. Snažila som mu navrhnúť nejaký kompromis. Napr. že jeden rok ok pôjde domov a druhý rok nech príde ku mne. Máme obaja krátko po 30-ke, pomaly ale isto túžim po dieťati ale nie som presvedčená či on je ten správny. V lete strýkovi pomáha okolo domu, preto chodí často domov. Až keď to spraví, príde ku mne. Veľakrát sme sa o tom bavili. No žiadna zmena. Teraz mu vážne ochorel otec (podotýkam, keď malý bol neprejavil žiadny záujem o neho, uprednostnil krčmu než svojho syna) tak pomáha mame v starostlivosti. Ok chápem, choroba je choroba. Je vážne chorý, možno o mesiac či dva už nebude žiť. Lenže potom jeho mama ostane sama, určite bude chcieť aby syn sa jej venoval. Vždy čakám, že chce to čas, uvedomí si to časom ale žiadny posun dopredu. Tento rok 24.12. tiež doma bude. Vraj aj ja mám ísť domov k rodičom. Som z toho smutná. Vie to, odpoveď: život nie je ružový.

amiaja
29. nov 2022

Nie si pre neho priorita. Hladala by som inde.

svetlonos
29. nov 2022

Nie nema to absolutne zmysel. Marnis zbytocne roky. On uz prioritu c.1 ma a tou je jeho rodina. Dufas zbytocne, ze sa zmeni. Ak bude on otcom tvojich deti, budes ken trpiet.
Dospele deti maju zakladat vlastne rodiny a starat sa o ne a nie cicikovat u strykoch, rodicov. Potom bide zas chora mama, tvoje najlepsie roky v prdeli a budes si hlavu trieskat, ze si ho do prdele uz davno nepislala.

martul
29. nov 2022

Tak s tými vianocami to je podľa mňa ok, keď spolu nebyvate, tak logicky je doma, divné by bolo bývať spolu a odísť na Vianoce prec.
Otázka je ako bude fungovať keď už otec nebude. Či sa všetka pozornosť nesústredí na mamu, lebo ,, vieš ostala sama."

pribinak
29. nov 2022

Predpokladať veľmi správne. Mama keď zostane sama, bude visieť na synovi

Toto chce úprimný ale rázny rozhovor ako vidí vás vzťah a kedy chce prestrihnúť pupočnú šnúru

miadi
29. nov 2022

3r sa len stretavate Akoby ste mali 17r Keby to niekde smerovalo uz by ste spolu byvali. On bude dako zaspaty a fixovani skakat okolo rodiny ty si na konci jeho priorit.

nique
29. nov 2022

My sme byvali s manzelom na zaciatku vztahu tiez kazdy zvlast. Prvy rok chodenia sme boli kazdy doma, hoci sme uz doma s rodicmi nebyvali. Manzel prisiel za mnou 25.12 (320km). Dalsi rok uz sme boli obaja u mojich rodicov. Jeho mama revala, robila sceny, ale on jej vysvetlil, ze je dospely a chce byt na Vianoce so mnou. Dnes mame 2 deti a stale chodime k mojim rodicom. Jeho mama to berie nefer, ale tak to chceme obaja a tak to je.

eva193
29. nov 2022

ak id elen o tie vianoce tak preco ty nepojdes tam a budete aj s jeho mamou?
ak ide vseobecne o to travenie volenho casu a dochadzanie, byvanie, deti tak sa ho na to treba otvorene opytat, tak ako si ty niesi ista ci on je ten spravny na otca tvojich deti mozno ani on si nieje isty, treba vycistit vzduch a narovinu sa porozpravat

jane89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elenka.k
29. nov 2022

@nique len sa chcem opýtať, ale k jeho mame chodievate predpokladám druhý alebo tretí vianočný deň - aspoň, či? Alebo ani nestriedate? / jeden rok ju jeho rodiny, druhý u tvojej/ Nič proti tebe, len ma to zaujíma. My tiež každý rok strávime štedrý deň u jeho ale druhý deň hneď k mojej mamine / bývame v jednom meste /

janetinka27
29. nov 2022

vianoce sme travili s rodicmi kazdy zvlast, pokial sme sa nezobrali. skor ako po dietati, by som tuzila po ujasneni vztahu a manzelstve.
myslim, ze nemusi ist hned o neprestrihnutu pupocnu snuru, ak deti citia zavazky voci svojim rodicom. niekedy im proste len pomahaju, lebo by si sami nepomohli. navyse, teraz ma tvoj partner vazne choreho otca a mala by si mu byt oporou, su to pre neho urcite tie najtazsie chvile. tieto vianoce budu pre nich tazke. mame doma podobnu situaciu a nikto nevahal a vianoce budu stravime u mamy.
vas vztah je jedna vec, ale bojovat za spolocne vianoce u teba prave teraz, ked mu zomiera otec, asi ho nemas dost rada...

derdia
29. nov 2022

30 rocny "chodi" za tebou 3 roky....
Vyhovuje mu to a asi sa boji, ze na Vianoce by nejedol bobalky, kapustnicu a mamickinho kapra.

autor
29. nov 2022

@elenka.k nie nestriedame sa, navrhla som mu striedanie ale nesúhlasil.

autor
29. nov 2022

@janetinka27 nebojujem len tento rok, práve naopak, tento rok chápem situáciu.

autor
29. nov 2022

@derdia neviem čo píšete, vždy ma pochváli, že lepšie varím ako jeho mama

nique
29. nov 2022

@elenka.k nie. K svokre nechodíme. Ona k nám príde 4tu adventnú nedeľu. Potom už cestujeme 320km k rodičom. Môj švagor (manželov brat) tiez nie sú na Vianoce so svokrou, hoci bývajú so ženou v rovnakom meste. Oni k nej idú 25.12. Na Vianoce je sama. Ale ono tom svedčí o jej povahe. Ťažko s ňou vyjsť. Dlhé roky rozvedená, všetko chce po svojom.
Ma kamarátku vdovu, ale na Vianoce sú každá sama. Vraj chcú mať svoj pokoj.

lucka_ke
29. nov 2022

po 3 rokoch by ťa kľudne mohol pozvať na Vianoce k svojej mame, asi by som hľadala iného partnera

lenkadenisa
29. nov 2022

@autorka, mala som frajera, dospelý chlap, cez 30... ten tiež furt bol len doma pri mame, lebo mama potrebuje drevo na zimu, mama je sama, mama je stará atď atď... lenže mama mala ešte 2 ďalšie deti okrem neho, ale on aj tak tam sedel. bývať preč nie. rozišli sme sa, našla som si svojho teraz už manžela. on si našiel tiež nejakú a stavia aj dom celkom ďaleko od mamy. nuž, priority... ja som ňou nebola. kašli na taký vzťah. hľadaj lásku inde

aneetra
29. nov 2022

@lenkadenisa presne tak sme fungovali aj my. dlhe roky ma to neuveritelne zozieralo, ze manzelova sestra prd makovy robila a aj ak vsetko len jej. my na pracu a oni na zabavu. no raz sa to nastastie v manzelovi nakopilo a odvtedy uz vie povedat aj nie. len to nespravi kazdy chlap

vladkototh
29. nov 2022

Skus ist ty knim domou

nelka93
29. nov 2022

Nebyvate spolu, takže je normálne, že máte zvlášť Vianoce. U nás to bolo rovnako, sme spolu takmer 3 roky a doteraz sme boli sviatky zvlášť, no už mame vlastný byt, takže tento rok spolu. Ďalší deň k jeho rodine a potom k mojej a to bývame ďaleko od seba

autor
29. nov 2022

@vladkototh nemozem ist ked ma nevolá

autor
29. nov 2022

@nelka93 no mne to príde zvlástne, ze netuzi so mnou stravit Vianoce. Súkromie by sme mali.

sinusoida
29. nov 2022

Asi nastal čas hľadať iného.

derdia
29. nov 2022

To som myslela ironicky. 😊

nurielka
29. nov 2022

A o spoločnej budúcnosti ste sa rozprávali? Sviatky by ma trápili najmenej. Tento muž nechce spoločný život. Chce žiť oddelene, sem tam prísť. Tak mu to vyhovuje. A ani ťa nezavolá k sebe na sviatky? Tie jeho priority sú poskladané naopak a medzi nimi nie si, čo je smutné.

yasmeena
29. nov 2022

ked si prizname,ze nie sme priorita a aj tak to chceme riesit-ale druha strana nema zaujem,lebo podla neho je to vsetko v poriadku-tak aky je vysledok? trapime sa...ale len my...z vlastnej skusenosti ti poviem,ze ked to ma chlap takto zafixovane,su to stratene roky-pre nas...a on sa nezmeni nikdy...hoci si nahovarame,ze mozno raz...tazke je sa odstrihnut od takeho vztahu,lebo inak by to bol fajn...tiez nie som priorita-tiez radsej zahodi moznost byt so mnou na sviatky,alebo travit cas so mnou,lebo je treba pomahat sestre /rodicov uz nema/,s nou a jej rodinou travit cas a pomahat okolo domu-lebo vsak rodina...aj na stedry vecer si ho zarezervovala uz v auguste...vysledok je,ze uz 13 dni sme od seba...co si myslis,budes vediet fungovat cely zivot s tym,ze niekto iny je prednejsi?...nechat priatelku doma samu na vianoce-ocividnejsi dokaz hadam nie je...a nezjemni to ani dodatocne-vsak tam mozes ist so mnou...partneri by mali byt na vianoce spolu...

kiki234
30. nov 2022

Pobedala by som mu, toto ziadas odomna uz 4 rok. Ok tolerujem to, ale dam si predsavzatie ze na na dalsi rok uz budem so svojim naozajsnym partnerom. Mozno mu docvakne aj ked si to nemyslim. V takom vztahu by som nebola, pre teba nema vyznam

eva193
30. nov 2022

po troch rokoch to snad mozes navrhnut aj sama a nechodit po spickach normalne narovinu sa rozprvaat jak dospely ludia

akbara77
30. nov 2022

Zbytočne stracas cas

mk22
30. nov 2022

Véd mu normálne povedz ze vianoce chceš stráviť s nim.. Ze ste spolu tri roky a príde ti úplne normálne byt spolu.
Ja mam 20r syna býva cca 4m s príatelkou a veru Vianoce budú tráviť vo dvojici.
Tvoj 30r pan čaká na čo?
Beží ti čas.. Zrejme on neplánuje meniť nič..