Kríza v manželstve

19. sep 2023

Ahojte, s manzelkou mame uz dlhsiu dobu krizu. Sme spolu pomaly 15 rokov a za mesiac bude 9-ty rok co manzelia. Mame 17 rocnu dceru a 8 rocneho syna. Bohuzial som vsetko bral ako samozrejmost vo vztahu som si myslel ze co sa moze stat vsak sa lubime. Z roboty ked sme dosli tak sadnut pred telku z mobilom v ruke a velmi casto som aj tak zaspal pred telkou. No dost som sa zmylil v tom celom. Az ked sme sa povadili tak som si uvedomil ze nie vsetko je tak ako ma byt. Zabudol som jej prejavovat moju lasku voci nej . Vtedy mi povedala ze ta iskra sa stratila. Hovori mi ze ma ma rada ale ta laska chyba. Vela veci som si uvedomil aj vsetko napravam viac sa jej venujem aj vela pomaham. Vela krat uz neviem co mam spravit a ako to napravit a aj cely nas vztah. Zatial hovori ze sa nechce rozviest len mi momentalne nevie nic slubit, ze si na to cele tak zvykla. Teraz viem ako sa mohla citit ked som sa jej nevenoval a lasku neprejavoval. Kto si takym presiel a ako dlho to moze trvat kym sa to napravi

jozeffezoj
19. sep 2023

Veľa je o detailoch.
Bol som taký istý.
Začni maličkostami.
Keď ti začne niečo hovoriť, tak sa reálne zaujímajú o to co vraví, aj keby hovorila o masle z tesca. Proste vnimaj to čo vraví a hlavne netlačí a nerob veci na silu.
Skus si na internete najs Slava Černy. Ja jeho videa pozerám. Zajtra o 21.00 ma life video na FB.
Veľa pochopis

misana84
19. sep 2023

Začnite robiť veci, ktoré ste robili keď to malo iskru…

autor
19. sep 2023

@misana84 snazim sa aj viac len nechcem to este viac pokazit

autor
19. sep 2023

@jozeffezoj uz som videl vela videi od neho teraz si to prave uvedomujem ze aj malickosti su vela krat velke veci.

ketrint
19. sep 2023

Ja odporúčam knihu Muži sú z Marsu, ženy z Venuse. 😉
A držím palce 💕

liviafazekasova
19. sep 2023

Je pekné vidieť že si si uvedomil svoju chybu, vidno že naozaj ľúbiš svoju ženu dole klobúk málo mužov je takých ako ty že si uvedomia že robia chybu a chcú to napraviť. Ja by som si to na jej miete určite cenila, radu ti viem jedine dať takú že sprav všetko preto aby sa do teba znova zaľúbila nie nasilu ale aby to bolo spontánne ako keď ste sa do seba zamilovali. Aby nemala pocit že to robíš len preto aby sa s tebou nerozviedla ale aby cítila že to robís preto lebo ju miluješ a už nechceš aby to bolo také ako bolo predtým. Možno má v hlave to teraz že toto je len chvíla že si k nej pozorný ale zase prejde čas a bude ro znova také isté. Presvedč ju že naozaj si sa zmenil a už nikdy nebudeš taký ako predtým, ako keď si jej neprejavoval lásku a nevenoval sa jej.
Držim veľmi palce si dobrý manžel 🤞🤞

lenkasarka
19. sep 2023

Poradiť ti neviem, ale držím palce

syslik81
20. sep 2023

vacsinou je ale chyba na oboch stranach ..sice je pekne ,ze si si to ty uvedomil ale co zena? aj ta ma na tom svoj podiel viny aj ona sa mohla zapojit a obnovit "iskru" .. darmo sa budes ty snazit a ona nie ..

hacula1816
20. sep 2023

tu asi ani nie je co poradit, akurat ti tak mozme drzat palce. vies, je fajn, ze si si to cele uvedomil, no ona to moze kludne teraz brat, len ako vynutene snazenie. bohuzial len cas ukaze, ci ti da este sancu alebo nie

autor
20. sep 2023

@syslik81 to aj manzelka hovorila ze nech to neberem, ze len ja som pochybyl ale sme na to dvaja. Len skoda, som to nevidel alebo nechcel vidiet, ze nieco nieje v poriadku. Velmi ma to aj trapi, ze to doslo az sem

jozeffezoj
20. sep 2023

Mohlo to dôjsť aj ďalej ako u nás doma.
Ver mi ze si na tom ešte dobre.
Vieš kde je problém tak to ries

sense
20. sep 2023

A ako dlho je to co si jej prestal prejavovať lásku a ako dlho je to co sa snažíš o nápravu?
Na vzťah treba dvoch a komunikáciu, bez zrážok bez výčitiek a potom sa aj zamyslieť nad tým čo druhý hovori
A takisto nájsť pravú mieru prejavu citov.... Darmo povieš žene a budeš čakať ze sa rozplynie láskou a uverí ti po 10rokoch, 10x denne ze ju ľúbiš keď si to napr 5 rokov nepovedal ani raz. Alebo keď skutky budú iné ako slová.

wayway
20. sep 2023

@syslik81 No niekedy sa moze jedna strana aj roztrhat a druha nic, mobil v ruke cau ahoj koniec diskusie.
@autor, mam za sebou podobnu skusenost, z tej druhej strany. Musis sa snazit teraz predovsetkym ty a dat tomu cas. Ak tomu nedas cas a budes netrpezlivy, tak tam nie je sanca. Tvoja zena ma realne zlomene srdce a to nejde vyliecit zo dna na den. A ani tie pocity lasky sa u nej nevratia zo dna na den. Ved ste zili roky v niecom inom a roky si jej svojou ignoraciou dokazoval, ze ju nemas rad - tak si to zeny vykladaju a tak to citia. Presvedc ju, ze tvoja zmena je trvala. Ukazuj jej, ze ju mas rad kazdy den roznymi malymi sposobmi. Proste neber ju za samozrejmost a za inventar v domacnosti. Bud pozorny. Verim, ze po par mesiacoch uvidis zmeny aj u nej. Ak uz nie je inde zalubena…

syslik81
20. sep 2023

@wayway ako pise obaja sadnu pred tv a zoberu mobil do ruky ..ak manzelka neotvorila usta a sama sa poddala ako manzel tak su vinny obaja a ziadne pretrhnutie z jej strany

wayway
20. sep 2023

@syslik81 To ano, ak nic nepovedala, tak je to aj jej chyba v komunikacii.

0silvia0
20. sep 2023

obnoviť váš spoločný čas, choďte spolu do kina, na koncert, na večeru. Sedieť doma pred telkou budete keď budete mať 70 rokov. Dovtedy láskavo žite!

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
2006_1211
20. sep 2023

Kúp jej kvety a nechaj v nich papierik kde napíšeš niečo od srdca. Sprav jej raňajky do postele, a povec jej niečo pekné. Povec jej ako si jej vážiš. Úprimne sa s ňou porozprávaj. Choďte niekam spolu lne vy dvaja. Nebuď na telefóne ale venuj sa jej, navar, uprac. Nechaj ju oddýchnuť. Milo ju tymto prekvapis. Povedz jej komplimenty. Všímajú si ju. Keď si na farby vlasy laebo na seba dá nové šaty pochváľ ju. Keď navarí dobre jedlo tak jej povec ze to je výborné. Proste oceň všetko čo robí a pomáhaj jej a všímajú si ju a dávaj jej pocit lásky a šťastia

autor
20. sep 2023

@sense kriza trva asi 8 mesiacov. Ale asi vyse roka som bol taky. Nehovorim kazdu chvilu ze ju lubim viac sa snazim aby to citila nez pocula

sense
20. sep 2023

Ak trvá kríza 8 mesiacov a viac, treba tomu nechať čas a snažiť sa nielen týždeň či dva ale. Dlhodobo a tak aby neboli len slová ale aj skutky. Samozrejme snaha musí byť na obidvoch stranách. Môžte skúsiť si napísať list, co mate kto ma. T. Druhom rad, co komu na tom. Druhom vadí a tiež návrh ako by ste chceli aby to. Ten druhy zlepší... Nechajte si čas porozmýšľať o tom co ten druhy napísal a kto z vás chce čo zmeniť v prospech toho druhého.

autor
20. sep 2023

@wayway to som si vedomy, ze to nieje tak jednoduche a nejde to tak rychlo. Dlho sa to kazilo tak dlho to aj bude trvat napravit len sa bojim, ze som si to neskoro uvedomil. U teba to asi tiez dlho trvalo?

wayway
21. sep 2023

@autor Ano, nie je to zo dna na den, trva to este. Este mi tak napada, ze mi velmi pomohlo, ked sa mi manzel ospravedlnil za konkretne veci a povedal, ze mu je to luto. Zabili sme niekolko rokov ako par, niekedy sa o tom potrebujem s nim rozpravat, najprv to bral zle ako pripominanie starych hriechov, teraz myslim ze uz to berie tak ako ja, chape, ze to potrebujem spracovat. Ked to u vas trvalo rok, hadam sa date ovela rychlejsie do poriadku ako my.

zuzubb007
21. sep 2023

Zalezi ci ta lubi ak nie, tak uprimne ak sa iskra stratila mozes robit co chces aj modre z neba nezmeni sa to u zeny, dokonca najst tu medzu kedy to zene nebude proti srsti, ze zrazu sa snazis je tazke to je moj nazor, ale drzim palce

gramtlika
21. sep 2023

to ukaze len cas, ci ona stratila nadej uplne a laska z jej strany ci sa vytratila. ono ako je fajn, ze si si to uvedomil, no ak je uz neskoro, tak je to len tvoja chyba a budes to musiet len prijat

autor
22. sep 2023

@gramtlika viac krat uz hovorila ze vlastne ani nevie co chce. A co vlastne citi ze ma zmiesane pocity ma lepsie dni a horsie.

janickacrazy
24. sep 2023

No klasická žena, nikdy presne nevie, čo chce, ale otravuje chlapa, kým to nedostane. Máte to s nami občas ťažké. 😁

lylyjana
24. sep 2023

"Laska je rozhodnutie". Predtym, si sa rozhodol travit cas s mobilom, miesto tvojej zeny a tak nejaka intimita a naklonnost pomaly vyprchali. Teraz si sa vsak rozhodol zabojovat o vztah a kazdy den mas sancu rozhodnut sa, co urobis aby bola stastna tvoja zena aj ty, aby ste si napravili vztah. A je aj na nej, ci sa rozhodne zotrvat vo vztahu a zabojovat, pokusat sa veci zlepsit a necakat len, ze sa same od seba zmenia. Drzim palce, vytrvaj, nevzdavaj sa 🙂

autor
25. sep 2023

@lylyjana dakujem, kazdy den bojujem a ani to nechcem vzdat.

tanyag
25. sep 2023

A ona bojuje tiež? Či len ty? Lebo takto neviem, či niečo dosiahneš. Chcieť musia dvaja, ja kebyže vidím nezáujem z jednej strany a idem sa roztrhnúť pre záchranu manželstva, tak ti poviem, že by ma to dlho nebavilo. A na druhej strane, ak by som nemala záujem a vidím ako sa môj manžel snaží, obskakuje ma ako taký kohút na dvore, tak tiež by mi to vadilo. Buď to chcú obaja ale nie aby jeden zo seba robil šaša a druhý sa tváril, akokeny nič. Sadnúť si, komunikovať, povedať si všetko úprimne, priznať si chyby na oboch stranách, skúsiť nanovo, ale spolu. Nech pre záchranu manželstva urobíte maximum obaja.
Držím palce.