Weaponized incompetence - predstieraná neschopnosť

2. máj 2024

Stretli ste sa s niecim takym u partnera/partnerky a podarilo sa vam to nakoniec nejako vyriesit alebo to bol koniec vztahu?

autor
2. máj 2024

U nas je to hlavne pri domacich pracach, neexistuje ze by sam od seba nieco spravil a ked uz nieco spravi, naschval je to odflaknute aby som ho uz nabuduce neprosila o pomoc, neviem ako nanho a ci vobec sa to da upravit aby sa s nim dalo prakticky fungovat.

domkakvet
2. máj 2024

Dalo by sa to prelozit aj ako nezaujem, v tvojom pripade o fungovanie vztahu.

blacki12
2. máj 2024

Koniec vzťahu by to mal byť, pretože to je narcistická taktika. Tvoj muž je narcis, si v kolotoči zneužívania a aj toto je zneužívanie, využívanie.
Ja v tomto prípade odporúčam potichu sa pripraviť na odchod.

thoughtfulweirdo
2. máj 2024

Ja mám za to, že akonáhle sa človek ocitne v roli vychovávateľa človeka, ktorý by mu mal byť partnerom, vzťah nemá šancu 🙂

blacki12
2. máj 2024

A áno túto taktiku som videla mnohokrát, aj od môjho ex. Ja som naozaj verila tomu, že je chudák neschopný😬🤯
Stálo ma to kopec energie, v manželstve som bola ako osamelá matka s deťmi. Ale on robil aj nákupy potravín tak, že pravidelne zabudol niečo, čo bolo pre mňa dôležité, aj keď som napísala zoznam. Vždy mu to trvalo dlho. Tieto subtílne veci mu robili vnútorne radosť.

jarnajar
2. máj 2024

Kamoškin muž to robil, u nich to zašlo tam, že keď mali dieťa a ona raz za uhorský rok vytiahla päty z domu, tak jej posielal videá plačúceho dieťaťa, ktoré on nedokázal utíšiť (v skutočnosti sa zrejme ani nesnažil). Ona pravdaže zničená výčitkami svedomia, že jej dieťa kvôli nej trpí. Čiže veľmi by som zbystrila pozornosť pri takýchto náznakoch manipulácie, lebo to pravdepodobne nezostane len pri domácich prácach, to je typ osobnosti.

autor
2. máj 2024

@blacki12 ak sa mozem spytat, ako respektive kedy si si uvedomila ze ma vlastne narcisticku poruchu? Co ti otvorilo oci?
Ja som si dlho myslela, ze je len proste iny typ, nechce sa mu do toho preto robi veci rychlo a "zle", ale uz si prestavam byt ista ked vidim ze mu vsetko ide od ruky, ked sa chce pred niekym predvadzat..

autor
2. máj 2024

@jarnajar omg nemyslis vazne, to mu akoze nevadilo ze jeho vlastne dieta sa trapi?? Nebol to rovno daky psychopat a nie narcis? Dufam ze ho poslala kade lahsie

jarnajar
2. máj 2024

Podľa mňa sa ako obeť cítil on, lebo jeho manželka si spravila program. Takíto ľudia majú zníženú mieru empatie, aj voči vlastným deťom. Rozišli sa po pár rokoch.

autor
2. máj 2024

@jarnajar a on si akoze nikdy nerobieval program? Normalne som rozhorcena a to sa jedna o ludi ktorych nepoznam

blacki12
2. máj 2024

Tak tam máš odpoveď.
Ja som to pochopila pomerne neskoro. Ale ten vnútorný pocit prišiel už v začiatkoch vzťahu,keď som sa mala vydávať, váhala som, aj keď vtedy ešte rozumovo som si to nemala prečo zdôvodniť, že niečo nesedí. Ale vnútorný hlas sa miestami ozval, len som ho nepočúvalaJa som potom v manželstve pochopila, že on je zlaté dieťa a že je tam vysoký predpoklad, že je narcis, ale nejako som to vytesnila.
Žena v takomto ,,vzťahu,, je natoľko poistená, zaneprázdnená, manipulovaná..
Ja som sa rozviedla po dvadsiatich rokoch.

katka700
2. máj 2024

Autorka taky človek nikdy nebude fungovať vo vzťahu podľa tvojich predstáv. Ak to nechces ukončiť, vyber si čo je pre teba dôležité a to rob sama. Z aktivít čo pre teba nie sú dôležité uber. Nemôžes robiť všetko sama na sto percent.
Napríklad ak je pre teba dôležité aby bolo povysavane. Nechaj ho to odflaknut a keď nebude doma sprav to poriadne. Na druhej strane nemusíš mať varenú večeru , stačí ti zeleninový šalát. Sprav si zeleninový šalát. Chlap nech si dá čo chce. Keď frfle s kľudom Angličana povieš nemala som čas variť, musela som vysávat bol tu bordel. Koniec diskusie.
Keď takto uberies z nárokov na seba a vzťah dá sa ako tak existovať.
Ale vieš čo, ak si mladá, bezdetna, kopni ho do zadnice, nie je to partner vhodný na idylické spolužitie.

autor
2. máj 2024

@blacki12 to ma mrzi ze si musela tak dlho zit v tak zlom vztahu a na vsetko sama..velmi ta obdivujem si uzasna a silna zena co vsetko sama zvladla, domacnost aj deti, a este aj nasla odhodlanie a odvahu od neho po tolkych rokoch odist 💪 klobuk dole, pevne verim ze uz mas len pekny zivot a pokoj ktory si naozaj zasluzis

blacki12
2. máj 2024

Ďakujem ti. Vidno, že si veľmi empatická, láskavá žena. Si ideálny zdroj emócií, ktoré tvoj partner nemá.
Ani si len nevieš predstaviť, čo všetko je v tvojom
vzťahu manipulácia a využívanie.
Nezaslúžiš si to. Nezaslúžiš si žiť fake.
Naštuduj si viac o narcizme a odíď.

pochod
3. máj 2024

@blacki12 takže z toho jediného príspevku ste boli schopná diagnostikovať toho chlapa za narcistu pani dr a odporúčate okamzity rozchod 😂 samozrejme to všetko na základe vasho minulého vzťahu ste usúdili .. co ked je len lenivý debil a bordelar a nie šialený manipulátor? 🤨

autor
3. máj 2024

@pochod pozor diagnozu som napisala ja, a to rovno do nadpisu 😅 tu ide presne o to ze je to lenivy debil ale iba selektivne, t.j. vie veci spravit poriadne, len sa tvari ze nie aby som to vzdala a spravila zanho ja, ale ked je v inej situacii (pride navsteva / som fest chora) tak sa ukaze ze ich vie spravit a este aj spravne, teraz mi otvorilo oci ked som bola chora asi tyzden a on si sam navaril a opral (pekne si oddelil farby aj materialy aj pouzil spravny program🤦‍♀️), a moje nechal tam ze sak "nevie ako oprat" alebo "mne by take nechutilo co on navaril tak smola", tak som ho poprosila ci mi neoperie aspon najnutnejsie veci, tak vsetko supol na 80ku a spolu biele cierne nech ho uz neotravujem nabuduce, je to realna diagnoza a ja som sa pytala na skusenosti ostatnych a ci nieco zabralo alebo ci to cele vzdat, a ked uz to vzdam tak kym sa odstahujem ako pristupovat k takemu cloveku

maxalla
3. máj 2024

U partnera som sa s tym nestretla, pretoze ma pritahuju skor akcnejsi muzi, ktori si dokazu poradit a maju nejaky ten zivotny drive. Nedokazlaa by som byt s niekym, kto je neschopny v beznom zivote a nema ani len snahu o zlepsenie. Nevravim, ze taki muzi su zli, moze mat inak super povahu, byt milujuci a neviem vo este. Ale mna by to privadzalo k sialenstvu. Nechcem byt vo vztahu len tahunom, ktory stale muza k niecomu dokopava, ubijal by ma takyto zivot.

katka700
3. máj 2024

Autorka podľa posledného príspevku čo si napísala, nič mu nevrav, nič po ňom nechci. Odstahuj sa keď nebude doma. Je to hnusný chrapun a nezaslúži si od teba nič.
Držím palce aby si od neho čím skôr mala pokoj.

majlo1234
3. máj 2024

Ja mam doma slabsi odvar, podla mna mnoho chlapov zneuziva tuto taktiku do urcitej miery( neviemspravit to a hento, ty to robis lepsie…) u teba je to uz ale extrem.
Ja som vela veci vyriesila, ze na oplatku mu ich ja nespravim tiez-ja som pradlo vzdy skladala a pekne ukladala do skrin vsetkym. On moje pradlo dal na kopku neposkladane a dal mi ho na postel. Povedal, ze nevie, kde patri. Ok, odvtedy mu rovnako davam pradlo na postel a moze si ho skladat a triedit sam. Áe vela veci okolo dietata som proste vzdala-strihanie nechtov, utieranie zadku, vyberanie oblecenia…