Trucovitý 50tnik

30. apr 2024

Mame spolu dom🏠, o ktory som sa viac zasluzila ja, hlavne pri jeho kupe a je v BSM. Ked sme ho nadobudli v 90.rokoch,ani mi nenapadlo spekulovat, ze by nebol na polovicu, ale v pomere 1:2 v moj prospech, ako to zhruba bolo. Mozno preto som citliva ohladom jeho svojvole, ked zacne nieco robit na dome, dvore, zahrade a neuraci sa ma o tom informovat nasledne ja sa s tym mozem iba zmierit, ked na to pridem. Vsade jeho rukopis, robi rad a vacsinou zle. Su prace, kde to nevadi, ale ked Napr. odbura 3 rady z komina a nadstavi po svojom, krivo a otrasne,je mi do placu. Raz sa zahral aj na klampiara, poohybal plechy na kolene, obrazne aj doslova a ked som sa postazovala svokre, ta ze... ale kolko penazi ti usetril... Ona byva s dcerou a na vsetko si tahaju najdrahsich majstrov, jej to zatiahne, vsak aj "ona tam byva", u nas to moze vyzerat ako u flinstonovcov. Ked mu jeho diela vycitam, skoci mi do reci s nejakou hovadinou, nikdy nie je schopny si robotu obhajit, on to proste tak chce a neodradi ho, ze nevie, vsetci mi mozte... Ked vidim suseda, ako upravuje teren pred pokladkou dlazby, moj ukladal rovno na zem, vsak na co nejake piplacky, teraz mi napada, ze musime byt ludom aj na smiech... Potom sa este sprava urazene a infantilne, vytiahne najblizsiu prilezitost, ked mame napr. ist na oslavu, ze on teda nejde (ked ja si dovolujem mat vyhrady k jeho praci.) ..mam chut s nim zatriast, keby to fyzicky bolo mozne, vytriast mu tu tvrdohlavost ci co to je... z tej tvrdej hlavy...jaj baby, ako som tomuto mohla pri vybere muza zabranit, nejakou skuskou zrucnosti, aj ked vtedy ma zaujimali ine jeho schopnosti 🙂 tiez robim co viem a nenapadne mi napr. rypat sa v elektrine, ked to neviem...je fakt, ze nefajci, nepije,nemina, ale to povazujem za samozrejmost, ani ja to nerobim. Preco ma len musi tak iritovat...

thirstymonk
30. apr 2024

Zacina proste u teba menopauza. Je to normalne 🤣🤣🤣

babulkomale
30. apr 2024

Jedneho takeho poznam 😃 tak su dvaja... 🤦 kedy ma narodeniny?

ms_green
30. apr 2024

Keď ho to baví, skús mu na nejaký sviatok "v dobrej vôli, že vidíš, že ho to baví" kúpiť nejaký kurz. Ono to nie je len o tom ako to vyzerá ale aj o nejakých bezpečnostných veciach. Otec môjho manžela bol tiež taký. Chamtivý niekomu dať peniaze, že on si to spraví sám. Vysvetliť samu to nedalo až do momentu, kedy svojpomocne neopravoval kôlňu tak, že sa o dva dni zosypala na neho a skončil v nemocnici s roztrieštenou kosťou.

kristinka92
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hugger
30. apr 2024

"neuraci sa ma o tom informovat"

Vnímaš to tak, že je tvojim právom a jeho povinnosťou ťa informovať. Ak to neurobí odsudzuješ to ponižujúcim "neuráči sa".

Ak budeš hľadať chyby len v ňom máš pred sebou dlhú cestu.

andreatytler
30. apr 2024

No je to mozne ze tym ze neinvestoval do domu tolko penazi, tak si ho nevazi, ale skor by som povedala ze je to povaha. Mam takeho muza. Ked nieco robi, tak uplne minimum aby to drzalo v tom momente. Mna to tiez nesmierne irituje a nedovolim aby to robil na nasom dome. Bud urobi veci poriadne, alebo to urobim ja, alebo niekomu zaplatime.
Tvoj argument ze sa s tym musis zmierit, lebo ta dopredu neinformuje sa mi nezda. To vzdy robi tieto veci ked si niekde prec na dovolenke? Lebo ked vidim ze bura komin, alebo zacne klast dlazbu, tak idem za nim a stopnem ho. A aj keby nieco urobil kym si prec, co ti brani zavolat majstrov aby to prerobili?

majlo1234
30. apr 2024

Moj chvalabohu na odborne prace vola majstrov, ale svoje “projekty” robi sam, a aj to tak vyzera. Na zahradnom domceku mame primontovany eska paskami nerezovy drez z 90 rokov a nad tym maly prietokovy ohrievac s priznanym privodom vody zo zahradnej hadice, aby si tam mohol umyvat ruky a nemusel urobit 20 krokov do domu napriklad. A to bVame v meste, nie niekde v hornej dolnej na dedine😂 kde vsetci susedia maju krasne zahrady, len u nas obcas zakopnes o taketo kusky.
Cize ja ta plne chapem

ms_green
30. apr 2024

@majlo1234 Bože toto je jak u nás. 😂 Presne ideš po záhrade a zrazu zakopneš o "projekt" a.k.a dve sopojené hadice boh vie čím a pod tým misa z kuchyne, lebo som chcela fontánu. 😂

deti95060810
30. apr 2024

mm tak podával dlažbu okolo domu.... už začína odpadávať zo schodov takže o chvíľu budeme kupovať zas ďalšiu...
môj tak sadí kvety a kupuje stromky.... bez ladu a skladu.
a pritom ja mám rada čistý trávnik a nie tam kvet - hentam ďalší kvet ... kde ho čo napadne tam zasadí... samozrejme tiež nič neoznámi , už len kuriér donesie...

aj vinič zasadil a spravil mu podperu - Bože ako keď "bujak síka" - krivé že až to oči klalo....

majlo1234
30. apr 2024

@ms_green jezis ano, fontana z lavora bola aj u nas jeden cas😅😅 ja to nenavidim, ale toto ma on podla mna od jeho otca, este ked zil, bezne sa ponukol, ze nekupujte hojdacku, ja vam spravim a potom doviezli styri neopracovane stromy pribite hrdzavymi klincami ktore vazili styri tony a hnusnu na kolene zvarenu zelenu konstrukciu😂

majlo1234
30. apr 2024

@deti95060810 toto tiez, najradsej ma take kvietky, ktore su absolutne nevhodne do nasich horucich liet, takze kazdu chvilu treba potom vyberat a nahradzat novymi😏

pink_lady
30. apr 2024

a ja ze to len ja mam takeho stareho 😂 ale nie uz mu od casu nedovolim devastovat nas pribytok...😔 ked som mu ukazovala ako "omaloval" spalnu, bolo mi do placu...tri odtiene bielej...nezarovnane miesta po dierach, a to nehovorim ze staru malovku asi 5vrtsiev nedal dole...Ze on to nevidi ... a preco by mal dakomu platit...chce ci nechce, tento rok ide v lete skrabat steny...a malovat na novo ...

0silvia0
30. apr 2024

Boze ja mam takeho otca. Nastastie manzel je z ineho cesta, pedantny, precizny a sikovny. Cize chapem ale teda nezavidim.

gribka1
30. apr 2024

No keď ťa sám neinformuje, že ide niečo dobabrať, tak ty mu neoznám a zavolaj odborníka, nech to urobí po ňom poriadne😅 Povedala by som mu všetky jeho superlatívy a potom vysvetlila, že ale toto proste nie. Nech si nájde iného koníčka. Alebo ešte môžeš mu variť nepodarky, zle oprať alebo čokoľvek iné. No a že to ináč nevieš.

neviditelnypes
30. apr 2024

Opäť budem citovať jednu extrémne poučnú a serióznu faktografickú knihu... 😉 (pardon nemám to ako text, takže obrázok)

janickacrazy
30. apr 2024

Veď zavolaj odborníkov a nech to opravia. Určite nebude nadšený, ale možno ho prejde chuť niečo opravovať a prerábať, keď bude vedieť, že aj tak to potom niekto iný prerobí a ešte bude zato treba aj zaplatiť.

lonely66
30. apr 2024

prečo si s ním 30 rokov (cca), keď ťa tak serie? toto nemohlo začať teraz... ak je neschopný, musel byť neschopný vždy. nechápem. keby ma chlap systematicky sral, nedala by som tomu viac, než 10 rokov. a to som veľmi trpezlivá.

anketkarka
1. máj 2024

Keď sa k nemu správaš ako k malému decku, tak sa aj on správa ako trucovité dieťa. Všetko je o komunikácii. Má svoju hrdosť a pochybujem, že Ty sa s ním radíš zakaždým, keď ideš variť večeru čo bude a ako to uvaríš. Je nastavený na samostatné chlapské uvažovanie a činy. V tom máš pravdu, že by asi vyhral súťaž domácich majstrov (ale od konca), ale na to lepšie pomôže pekné diplomatické dohováranie ako scény a povýšené zhadzovanie. On to robí najlepšie ako vie. Bohužial lepšie nevie. Pokúšať sa zlepšiť bude chcieť sám len pri peknom jednaní. Nie pri arogantnom zdrbaní malého decka. Potom sa zatne ako dieťa a s dospelým "dieťaťom" nič neurobíš. Môže Ťa aj rozpučiť od hnevu a zúfalstva.