Prečo na dedine každý rieši každého?

1. máj 2024

Ahojte, zaujíma ma prečo na dedine každý rieši každého. Tak ma niekedy prekvapuje keď sedím vonku a zrazu sa hádaju o tom kto má pravdu vo svojom názore a ako jedem začne toho druhého presviedčať že prečo jeho myslenie je lepšie než toho druhého 😀 dobre že nie do krvi o tom "diskutujú" aj keď ide o banálnu vec. Ja neviem ja tam lem sedím a čumím že čo to načo. Však dobre beriem každý ma svôj názor a každý má svoju nejakú pravdu tak načo je dobré odopierať tomu druhému to jeho. Aj mňa sa pýtali na názor a normalne som ľutoval že som aj niečo povedal 😀 len mne to pripadalo že darmo mi bude vysvetlovať prečo je tráva tmavozelená a nie svetlozelená. Tak som radšej ani poriadne nekomentoval. Však nechajte to tak starajte sa o seba a majte si svôj názor všetci aký chcete je to vaše a nesnažte sa zhadzovať druhému čomu verí 😎

tundra
2. máj 2024

Ak ta to ukludni,riesia to rovnako v dedinach v rakusku,nemecku,svajciarsku.V mestach mas ruch velkomesta na dedine to proste tak je😉

simsalabim
2. máj 2024

Pretoze je tam menej ludi, tak kazdy pozna kazdeho. A preto, ze je tam mensi ruch ako v meste.

h2
2. máj 2024

Čiže ty sedíš vonku, počúvaš rozhovor dvoch ľudí, ktorí sa poznajú a rozprávajú sa a teba trápi, že na dedine každý rieši každého? No tak tých ľudí nerieš, keď ti vadí, že ich riešiš. 🤷🏻‍♀️🙃

mandzula
2. máj 2024

Lebo v meste si ludia nazory nevymienaju, ze?

zorkahorka
2. máj 2024

A mne sa toto na dedine praveze hrozne paci 😀 patri to do kolorytu dediny. Dokaz toho, ze ti ludia su si blizki,vidia sa kazdy den a ked uz nemaju o com, tak si skocia aj do vlasov 😀
Ale ides okolo, pozdravia ta, i pekne slovo pridaju. V starobe mozno nie su tak opusteni ako v meste. Sadnu pred branu a z dlhej chvile trkotaju

mili2016
2. máj 2024

Práve preto sa chcem z dediny sťahovať do mesta lebo už ma to riadne štve . Na dvore si ,,uprdnem,, a na druhý deň to vie celá dedina. Ja som dosť temperamentný človek niekto by ti povedal že stále kričím a to normálne rozprávam takže už aj to sa po dedine rozkriklo ako stále kričím 😝niekedy mám pocit že susedia o nás vedia viac než mi samí . Na dedine sa ľudia nudia nemajú čo riešiť tak riešia susedov a hlavne staré tetky 🤦🏻‍♀️

1ryba
2. máj 2024

Bývam na dedine a neviem o nikom nič. Ani ma to nezaujíma. A ani o mne nikto nič nevie. Iba to, čo chcem sama. Asi aj ty rada klebetíš, keď vieš že každý každého rieši.

kapanek1
2. máj 2024

Lebo na dedine je malo ludi a kazdy kazdeho pozna. V meste alebo na sidlisku uz sa niekedy ani susedia medzi sebou nepoznaju.

terezka1947
2. máj 2024

V meste je väčšia anonymita a istým spôsobom aj povrchnosť,istý odstup a nezdieľnost,veď načo aj snaha o nejaké vzťahy.
Má dedine to už začína byť rovnaké,ale ešte stále si minimálne susedia vedia vychádzať,či stretávajú sa ľudia (stále tí istí)častejšie aj na akciách a podujatiach,častokrát si vzájomne s niečím pomôžu,atď.
Tie prepojenia tam možno sú silnejšie,ale už to nie je ako kedysi. Veď ráno odídeme do práce a večer prídeme.
Nie je čas.
Mne sa život na dedine páči...zažila som aj mesto,veď tam som sa narodila,ale nevrátila by som sa.
Istým spôsobom mi vyhovuje srdecnejsie prostredie dediny.
Ale nerada až tak veľmi porovnávam,lebo ono to je vždy o ľuďoch. Či v byte,či v dome,vždy sa nájdu ľudia,čo sledujú,rypu a svoje problémy ventiluju na iných.

cacianka
2. máj 2024

Akokeby sa v meste neklebetilo 😍
Medzi kolegami, susedmi, vždy sa niečo rieši.

11bodka11
3. máj 2024

@zorkahorka presne. Tiez mi niekedy vadi ze kazdy tu vie o kazdon vsetko. Ale zas tu clovek nie je sam ako na dedine. Vyjdes von, na ihrisko a kazdeho poznas. Aj stari ludia nie su opusteni lebo susedky sa zgrupuju, pokecaju cez plot. V meste vyjdes von a nikoho nepoznas.