Pocit viny

3. okt 2023

Ako sa zbavujete pocitu viny,keď ste niekomu niečo povedali napr. v opilosti, alebo urobili v živote niečo čím ste úplne niekoho sklamali napr.podviedli ste partnera, šikanovali niekohoalebo naopak niečo ste neurobili (nezastali ste sa slabšieho, šikany...).

obkladac
3. okt 2023

Nerobím veci aby som sa musel zbavovať viny, vyťahujem topiacich v mori a tak.

huxy
3. okt 2023

Nerobiť veci, ktoré ťa nútia mať potom pocit viny. Mať určité svoje zásady a držať sa ich.

lija22
3. okt 2023

to si rada precitam, par takychto preslapov mam.

minenkak
3. okt 2023

Rob tak aby si nemusel vravieť prepáč,lebo to prepáč, je potom už na také veľké hovno,alebo jeb na to ako sa iní cítia

sheila121
4. okt 2023

Nerobím to čo nechcem aby robili mne.

ivangeline
4. okt 2023

Odpustenim...

ninka297
4. okt 2023

Ako vidim, tu je kazda dokonala 😉 ked spravim chybu, tak sa ospravedlnim alebo sa snazim to napravit a vynahradit nejako inak. A potom sa snazim to neopakovat, aj ked sa to zvycajne stane znovu 😒 lebo sme len omylni ludia

letfenixa
4. okt 2023

@ninka297 spraviť chybu je normálne, ale to, čo je v úvodnom prispevku, nie sú chyby.

ninka297
4. okt 2023

@letfenixa su to zivotne omyly a tie mame tiez vacsina za sebou..a ani si to nemusime uvedomit..citala som skor tu druhu cast co je v zatvorke..

huxy
4. okt 2023

@ninka297 nikto nie je dokonalý. Každý robí chyby. Ale tiež som názoru, že to spomínané nie sú obyčajne chyby. To sú vedomé nesprávne rozhodnutia, keď viem, že tým niekomu ublížim. A to je dosť veľký rozdiel. Ak viem, že opitá niekomu slovne ublížim, tak nebudem predsa chlastat. Ak som schopná niekoho podviesť, tak tam úplne absentujú morálne hodnoty. Pri takýchto "omyloch" obyčajné ospravedlnenie nestačí. A pocit viny nič nemení. Treba tomu predchádzať.