Chýba mi bývalý partner a deťom chýba otec

mimon770
6. dec 2020

Ahojte žienky, potrebujem sa vyrozprávať..
Mam 24 rokou, Už 2 a pol roka je tomu co sme sa s bývalým rozišli, mame spolu deti rozišli sme sa v zlom..
Bol to môj prvý priateľ no myslím ze asi aj posledný.. Zo začiatku po rozchode som to nijak neregistrovala starala som sa vždy len o deti, snažila som sa všetko zvládať.. No posledné mesiace často nad ním premýšľam, prečo sme sa museli rozísť.. Ze také krízy vlastne bývajú.. Nedokážem si nikoho nájsť ani nikomu veriť ved kto by chcel niekoho s dvomi deťmi.. Často premýšľam nad tým ze to už takto sama nezvládam a ze mi aj chyba... Aši je to hlúposť... On už má svoju priateľku si myslím.. A nechcem mu nijak do toho v hádzať dokonca sa aj bojím ho kontaktovať koli deťom len aby náhodou nemal problémy s frajerkou.... Problém je v tom ze ja som si teraz uvedomila pár mesiacov do zadu že mi vlastne chyba a deťom chyba otec... Ale uvedomujem si ze je to už pozde nad tým premýšľať.. Neviem co robiť ako sa zbaviť tých myšlienok že mohlo byt všetko inak... Keď sme mali deti tak sme boli veľmi mladý ja som bola toez dosť na tom zle bolo to pre nás ťažké... No teraz mi to začína byť ľúto hlavne aj koli deťom že sme to nijak neustali...

denkatn
6. dec 2020

tak rozmyslaj ci to risknes ho kontaktovat alebo nie..

mimon770
autor
6. dec 2020

@denkatn neviem ako by som ho mala kontaktovať.. A zas to je aj trápne asi

petamich
6. dec 2020

tak ja by som ho kontaktovala hlavne kvoli detom, co bolo medzi vami je jedna vec ale deti by si minimalne zasluzili to, ze spolu skusite vychadzat ako dvaja dospeli ludia, rodicia deti, cize by som mu napisala, ze sa toho medzi vami stalo, co bolo to bolo a ze by si bola rada, ak by ste spolu vedeli komunikovat pre dobro deti a ze by ho radi videli - ci s detmi sa stretava a chyba ti jednoducho ako partner?

denkatn
6. dec 2020

@mimon770 no trocha trapne to moze byt, to prezijes, mozes skusit este vymyslat zamienku. nejaka obalka mu neprisla? nejaky vianocny darcek od firmy....

sense
6. dec 2020

A on sa s deťmi nestretava?

mimon770
autor
6. dec 2020

@petamich tak občas sa s deťmi stretáva ideme vonku s deťmi, snažím sa s ním vychádzať aspoň tak neutrálne, a vtedy vidím ze deťom chyba otec

mimon770
autor
6. dec 2020

@sense občas keď ma čas keď napíše tak mu ich donesiem vonku

denkatn
6. dec 2020

@mimon770 no vyborne, tak mu povedz ze sa musis poradit o detoch - o nejakych kruzkoch, alebo darcekoch pre deti a ze ci by nesiel na caj/rum/ vino/kavu alebo co pije..

petamich
6. dec 2020

@mimon770 tak to pripadne skus ako baby radia, len teda nezabudaj na to, ze ked sa dvaja rozidu tak asi mali preco, po case hlavne ked je clovek sam a nema noveho partnera, mame tendenciu zabudnut na "zle" a pamatat len to "dobre", tak sa pripadne skus zamysliet, preco vlastne ste sa rozisli a ci su to dovody, ktore maju moznost byt inak ak by ste sa snazili, podla mna kazda z nas zazila ten pocit, ze by sa mala k ex vratit a nakoniec mozno aj bola rada, ze to nespravila 🙂 alebo spravila, to uz musite vy vediet, drzim paste, aby to dopadlo ako si zelas

sense
6. dec 2020

@mimon770 tak mu napíš že detom chyba a chceli by ho vidieť častejšie... A bavte sa o bežných veciach ohľadom deti...

mimon770
autor
6. dec 2020

@petamich tak boli to dosť zle veci a nechcela by som sa k nemu vrátiť... Len mi je to tak ľúto ze to takto dopadlo.. Často sme sa rozchadzali a dávali naspet.. Ale už som si v tedy povedala dosť.. Som myslela ze to všetko sama zvládnem...

michu_
6. dec 2020

somarina, kasli na to, daj sa dokopy hlavne ty sama, az potom si hladaj niekoho ineho.. -_- -
aj ked toto asi nie je prave to, co chces pocut ;) :D

asia83
6. dec 2020

@mimon770 Jemu by to malo byť ľúto tiež, inak je vaša ľútosť akurát na dve veci...

marca12
6. dec 2020

Taky chlap,ktory sporadicky navstevuje deti nestoji za tvoje uvahy. Chyba ti chlap a tak spominas,ale spomen si,preco ste sa rozisli ako zle si sa s nim citila. Samota je smutna,ale skus nadvazovat kontakty,neopustaj sa. Dnes uz nie je problem najst partnera,aj ked uz mas deti. Chlap pride,ked to budes najmenej cakat. Nekomplikuj si zivot byvalym.

mimon770
autor
6. dec 2020

Máte pravdu, kašlem na to je to len preto ze som už dlho sama a deti sú chlapci tak je vidieť ze im chýba otec .. A sním nemám spoločne nič iba deti... Véd niekedy určite príde niekto možno do môjho života

cacianka
6. dec 2020

Netusim ako máte poriesene stretavanie otec/deti.
Len náhodne kedy sa mu uráči ?
Pravidelne ?
Súdne ?
Mala by si trvat na tom aby sa im venoval tak pravidelne a často ako sa dá. To ze ste sa vy rozišli a nie ste partneri je jedna vec, ale druhá je že otcom neprestal byť, to je naveky. Tak nech plati príspevok na ich živobytie, venuje sa im a vychovava aj on.
A ze stretnes ineho ? Možno o rok, možno o 3, možno o mesiac. Uvidíš že sama nezostanes.
Len sa nevracaj k ex, mali ste urcite dovod na rozchod, tak nebanuj. Pohni sa ďalej

bluebriggs
6. dec 2020

Skor ti chyba preto lebo si sama. Nechyba ti on a ved si posala ze ste sa velankrat rozisli. Take myslienky mas lebo si sama..

mimon770
autor
6. dec 2020

@cacianka nestretavala sa s nimi dva roky teraz pred dvoma mesiacmi sa začal bol asi 3 krát.. Chcela by som hlavne to aby sa venoval deťom ako otec.. Nie ako partnera naspet.. Deťom otec chyba.. Ja som si už má samotu zvykla len občas mám také myšlienky že to mohlo byt inak ale chyba bola v obidvoch

cacianka
6. dec 2020

@mimon770 ano myšlienky sa len tak vypnut nedaju. Ja ich neviem celkom vypnúť ani 17r po rozvode.
S ex to chce dokladny rozhovor na neutralnej pôde. Prehovor mu do duše aby sa detom venoval. A môže ti byt jedno aj tri, či niekoho má. Otec=deti.
Alebo nech ich zbytocne netrápi a ked stretnes dobreho chlapa bude im kamošotatkom lepsim ako bio.

krasolienka1
29. dec 2023

@mimon770 ahoj tak ako to dopadlo našla si si niekoho
Ex je s deťmi častejšie?