Bola to urážka?

25. apr 2024

Ahojte neviem ako začať možno má môj muž pravdu a riešim primitívnosti. Mužov kamarát ma spoznal keď som mala dlhé vlasy. A potom sme sa asi po roku opäť stretli a to som už mala vlasy ostrihané. Dĺžka po plecia.
Ide o to ,že má dosť zaskočila reakcia jeho kamaráta. Pýtal sa ma pred mojím mužom či som nemala dlhšie vlasy. A ja že áno ale ,že som chcela zmenu. Je mi pohodlnejšie nosiť kratšie vlasy. A následne sa on pozrel na môjho muža a spýtal sa ho ,že AKO MI TO MOHOL DOVOLIŤ.
Mužova reakcia žiadna. Bol ticho. A ja doteraz rozmýšľam nad tým prečo nič nepovedal. Vyčítam mu ,že ten chlap ma urazil a ako môže riešiť vôbec cudzí chlap vlasy jeho ženy. Akoby nepriamo povedal ,že vyzerám na hovno.
Teraz mám zas vlasy dlhšie. A už sa veľmi chcem ostrihať keďže aj ten môj má aj tak spoznal s kratšími vlasmi. Ale kvôli tej poznámke dotyčného sa cítim tak neisto a mám blok.

januska12323
25. apr 2024

Ale prosím ťa, neprežívaj to tak a rob aby tebe bolo pohodlne.

sashabb
25. apr 2024

Ja by som to brala opačne, že sa mu moje dlhé vlasy páčili a pokladal ich za moje plus. Určite by som sa neurážala 🙄 žeby povedal niečo zlé.

miskaska
25. apr 2024

Pretoze muzovmu kamaratovi sa pacia zeny s dlhymi vlasmi. Nie je to o Tebe, ale o nom. Moze ti to byt jedno. Nebola to ziadna urazka.

butterflyeffect
25. apr 2024

Tak taku poznamku by som vobec neriesila, ze sa nad tym vobec pozastavujes…

monro
25. apr 2024

Jedným uchom dnu, druhým von 🙂

tinka8512
25. apr 2024

Vseobecne muzi maju radi dlhe vlasy, Nebrala by som to ako urazku, osobne tiez ked uvidim babu kt mavala dlhe vlasy a zrazu kratke mne sa to zda automaticky ako krok k horsiemu. Ja tiez mavam vzdy dlhe vlasy a raz som sa dala na "long bob" a hned kazdy :" a preco?" "mala si to lepsie" "skoda tych peknych vlasov" atd

melanta
25. apr 2024

Tak teraz som zistila, že som urazila kamaráta, pretože keď sme sa stretli na oslave, roky nosil bradu a zrazu oholený. A ja zo srandy jeho žene, kamoške, že to prečo si mu dovolila dať dole tú šmrncovnú bradu? Lebo ozaj mu to pasovalo. Nebola to žiadna urážka, bola to pohodová komunikácia s kamošmi. Takže v prvom rade sa neber tak vážne, svet sa netočí okolo teba. A možno aj preto tvoj muž nič nepovedal, lebo vie, že sa berieš moc vážne a sa nevieš uvoľniť a zábavu brať ako zábavu. A v druhom rade zrejme tie dlhé vlasy boli lepšie, takže to mohol byť vlastne kompliment.

zuzubb007
25. apr 2024

Boze čo to riešis, každému sa páči dačo iné, ak sa páčis mužovi nemáš čo riesit, môj mi napríklad rovno povie nieže sa dáš ostrihať lebo sa mu páčia dlhé vlasy, proste niekedy sa človeku aj hodia dlhšie, áno pohodlné je mať krátke preto asi väčšina žien nad 40 je ostrihana na chlapca aj napriek tomu, že podľa mňa úplne krátke vlasy sa nehodia žiadnej zene

kikusenka1
25. apr 2024

Pre kristapana. Dal ti tým najavo ze sa mu tvoje dlhé vlasy veľmi páčili a podla nich si ta zapamätal. Žiadna urážka to nebola...🙄

bellaa3007
25. apr 2024

Ja sa zvyknem zduvať za kraviny, ale toto mi nepríde nič hrozne. Ja som šla z blond na tmave, lebo som mala 5 vlasov a tiež mi 90% ludi povedalo, že prečo som neni blond, kedy budem zase blond atd... :D A hlavne náš sused, ten mi to vedel povedat 2x do mesiaca :D

unicornlady
25. apr 2024

Ja som to tiež tak pochopila, že si sa mu páčila s dlhými vlasmi.
To nebola urážka, že teraz vyzeráš zle. Ale že predtým si sa mu viac páčila.
Tvoj muž nepovedal nič, lebo na to sa nedá veľmi čo povedať.
To, čo povedal kamarát, bola skôr rečnícka otázka. Nie naozajstná otázka, ktorá vyžaduje odpoveď.

Ty si mohla jednoducho povedať "Mne sa moje vlasy páčia" "ja som takto spokojná"

autor
25. apr 2024

@melanta Dotklo sa ma to. Lebo ja mám vlasy redšie a mala som aj obrovsky problém s vypadavanim vlasov . Ktorá žena by nechcela mať krásne dlhé vlasy , ale keď to nejde tak to nejde ..... 😔

unicornlady
25. apr 2024

To chápem, tiež mi padajú vlasy (štítna žľaza), tak mávam vlasy po plecia.
Ale vidíš, možno len ty to vidíš tak, že máš redšie vlasy, on to videl tak, že máš pekné vlasy.

galganka
25. apr 2024

To chce trochu sebavedomia a nadhľadu (a aj kúsok rýpavičného sarkazmu). Takúto blbosť keby niekto povie nám, tak predpokladám, že muž by mu odpovedal niečo ako: "Nestihol som, prehrýzla reťaz, ktorou bola v kuchyni uviazaná a ušla mi..."... 😂

martul
25. apr 2024

Ja nechcem mať dlhé, hlásim sa.
Akože absolútne nič sa nestalo, toto je také, že chcem sa hnevkať dneska tak si hľadám dôvod.

diewcatqoo
25. apr 2024

Ano, muz ma pravdu, riesis kraviny.

h2
25. apr 2024

Ja som myslela, že ťa urazilo, že by ti mal muž dovoľovať, alebo nedovoľovať ostrihať si vlasy. To by som chápala. Ale tebe vadí, že nepriamo naznačil, že s dlhými si sa mu páčila viac?!

cipina
25. apr 2024

My ked sme sli na dovolenku, stretli sme muzovho kamarata s priatelkou na letisku, a jeho prvá reakcia na mna po tom ako ma po rokoch videl bola: preboha ako si pribrala 😃 modlila som sa aby sme neboli v tom istom hoteli 😂 len tak na margo toho ako vyzera veta za ktoru sa mozes opravnene urazit 😄

jesenzima
25. apr 2024

🙄🙄🙄 vôbec to nebola urážka podľa mňa a nechápem, ako to môžeš tak prežívať a zveličovať 😂

0silvia0
25. apr 2024

nepovedal (nenaznačil) ti že vyzeráš nahovno, povedal (naznačil) ti, že dlhé vlasy sa mu na tebe páčili. Viac. A to je rozdiel. Je to vec vkusu.

nivea777
25. apr 2024

Toto naozaj rieši dospelá žena?🙄 Možno to kamarát myslel aj sexuálne. Pri krátkych vlasoch ťa muž nemám moc za čo ťahať a možno sa poznajú z mladosti, tvoj muž to mohol mat rád a tak ho jeho kamarát pozná, ako milovníka tahania za vlasy 🤣🤣🤣

Riešiš naozaj hlúposti, nijak ťa neurazil,nemáš právo niečo vyčítať mužovi. Môj by sa ma opýtal,či mi šibe keby mu toto vyčítam a to by si sa skôr mohla uraziť ako na toto 🤣 nebud smiešna a trápna

ivuska027
25. apr 2024

Šmarja, čo tu riešiš. Si mu mala povedať, ze žiadne povolenie od nikoho nepotrebuješ. Teraz už je to jedno. Ja mam tiez na houby vlasy, riedke, jemne, ale teda to tak neprezivam. Už som mala od dlhych po kratučke, od blondu, cez červenú, po tmavu. Môj muž to v živote neriešil. Páč sa sam sebe. Ostatní Ti môžu byť tak u prdele.

veronka1996
25. apr 2024

Muž sa ťa v kritickej chvíli nezastal, to je jednoznačne na rozvod. Niet inej cesty. Co s takým mužom??

tiezjedna
25. apr 2024

stále hľadám tú urážku..................

pralinka25
25. apr 2024

@tiezjedna ja tiez.

pralinka25
25. apr 2024

No ak ta toto autorka urazilo a este kvoli tomu robis aj dusno musi byt s tebou zabava 🫣

evcagabi
25. apr 2024

Omg, aby ma zaujimal nazor nejakeho muzovho kamarata 😅 ty sa mas v prvom rade pacit sama sebe , nie kamosovi, nie priatelovi ci okoliu ale sebe.

viestta
25. apr 2024

Teba naozaj trapi poznamka od blbca, ktory si mysli, ze zena je muzov majetok a vsetko co spravi musi byt od neho schvalene? Viac by ma trapilo, ze ho nikto z vas dvoch nedal do laty a nevysvetlili sto mu, ze si vo vztahu netratila svojpravnost

pralinka86
25. apr 2024

Ten chlap je tela.
Ked to mal byt vtip, nevysiel, ak to malo nejak zapôsobiť, tiez nevyslo. Jemu sa pacia dlhe vlasy, bolo to k nom, nie tebe.
Ze sa nad tym vobec pozastavujes, dokonca rok mas v hlave... a hlavne si nekaz doma vztahu kvoli tomu.

kukuk29
25. apr 2024

🙊🙊🙊 a co sa urazas ? Sak si sa mala z fleku na neho pozriet a povedat ze o dlzke svojich vlasov rozhodujes ty a nie tvoj muz 🙊a uz len nazor takeho dilina by ma urazil ...asi fakt je malo inych problemov a starosti na svete...