Ako vysvetliť chlapovi, že nemám kariérne ambície?

30. apr 2024

Ahojte chcem sa vyrozprávať a mozno pochopit preco ludia nedokazu pochopit a tolerovať život inych ..takze začnem...mam 24 rokov, priateľ 29..
Ja robotnička vo fabrike(jednoducha praca) za skoro minimalku, on manažér, ktorý zarába vyše 3000, mozno niekedy aj 4000.. Nerobíme v tej istej firme.
Začína mať zvlaštne reči, ze prečo nechcem niečo študovať alebo nejaký kurz.. Ťažko vysvetlit, ze nemam nato mentalnu kapacitu, lebo nie kazdy ma nadpriemerne IQ....To ti chlapi už nedokážu ľúbiť ženy, také aké sú? Podotýkam, že sním nebývam ani nebudem a ani svadbu neplanujeme, peniaze ani dary tiež nepytam nezaujimaju ma hmotne somariny, zbytočnosti, kupim len základné veci to čo potrebujem. Čo stým?

melanta
30. apr 2024

Nebývaš s ním a ani nebudeš. Tak načo ste spolu, keď neplánuješ spoločnú budúcnosť? Veď ho nechaj nejakej s ambíciami a ty si nájdi chlapa s minimálkou.

janai1
30. apr 2024

no, rozísť sa? Toto ani nie je vzťah.

taynee
30. apr 2024

Kde ste sa zoznámili? On v tebe tú kapacitu vidí, nepotrebuješ mať nadpriemerné IQ.

mimka1402
30. apr 2024

A aké máš ty vlastne predstavy o vašej budúcnosti? Keďže neplanujes s nim bývať, čo je podľa mňa znak každého zdravého vzťahu. A áno tiež nie som karieristka, v mojej poddimenzovanej oblasti sa to ani nedá. 😀 Ale musela som si nájsť muža, ktorý rozumie, že môj život sa bude zaoberať rodinou a neskôr až kariérou, resp. do takej miery aby mi to neohrozilo rodinu a neukratila svoje deti o rodiča. 🙂

autor
30. apr 2024

@melanta preto, lebo je nám spolu dobre, ja ho ľúbim, teda az na tie občasne reči, v sexe je úžasný, a bývať sním nechcem hlavne kvoli tym reciam

personality
30. apr 2024

A to Ti bude navždy stačiť kúpiť si len základné veci? Lebo iné je žiť z minimalky keď si kupuješ len veci na seba, ako žiť z minimalky, keď máš z nej zaplatiť práčku a všetko ostatné potrebné do bývania.

autor
30. apr 2024

@taynee na internetovej zoznamke

autor
30. apr 2024

@personality tak neviem žijem v meste na východe a väčšina ľudí v tej firme zarába minimalku resp. niečo nad , takže asi to ide aj usporiť.. a firma ma dost zamestnancov

melanta
30. apr 2024

Takže prežijete celý život oddelene len ako frajeri? Keď s ním neplánuješ žiť? Aj o tom on vie a vyhovuje mu takto žiť?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sissy27
30. apr 2024

Nepotrebuješ mať nadpriemerné IQ na to, aby si mohla študovať alebo sa ďalej vzdelávať. Písomný prejav (ak si odmyslím nejakú diakritiku) máš výborný, žiadne hrubky, takže hlúpa nebudeš. Za mňa je tiež škoda, aby sa mladá baba zahrabala vo fabrike za minimálku keď nemusí. Ono vieš, je to milé, že si skromná a nepotrpíš si na drahé handry a kabelky, ale keď pôjde o zdravie, tak už ti nebude jedno či máš minimálku alebo lepší plat, lebo z minimálky toho zubára nezaplatíš... s týmto priateľom neplánuješ síce žiť, ale ak raz chceš mať deti, tak z minimálky sa ich bude ťažko chovať... Na tvojom mieste to aspoň skúsim, za to predsa nič nedáš.
A čo sa týka toho vzťahu - ak si už teraz rozhodnutá s ním nežiť, tak to ukonči. Načo strácať čas (svoj aj jeho) ? Nájdi si niekoho, kto je na tom podobne ako ty, nech sa nemusíš cítiť blbo, že väčšinu platí on.
Alebo - pre vlastné dobro bez ohľadu na chlapa, sa aspoň skús posunúť vyššie.

melanta
30. apr 2024

Neboj, nebudeš za cítiť blbo, že on platí väčšinu chodu domácnosti. Pretože sa to nestane. Nájde si skôr či neskôr takú, ktorá ho bude skutočne ľúbiť. Keby si ho skutočne ľúbila, nebudeš riešiť toto.

taynee
30. apr 2024

Ako dlho ste spolu? Bavili ste sa o tomto na zaciatku?

sense
30. apr 2024

Pýtaš sa co s tým ja sa ta opýtam inak. Prácu ktorú robíš ta baví? Napĺňa? Nesťažujes sa pred ním na prácu?

beronsche
30. apr 2024

Nemat karierne ambicie a byt spokojna s hrdlacenim vo fabrike za minimalku, nie je to iste..
Preco to aspon neskusis, trochu sa posunut? Z tvojho prejavu nemam pocit, ze by si bola jednoduchsia.
Fakt ti to takto Staci?

slovenka753
30. apr 2024

ak sa pohybuje medzi vysokoskolsky vzdelanymi ludmi a ty medzi tymi s nizsimi prijmami a vzdelanim, vas pohlad na zivot sa bude casom (ak nie teraz) zasadne lisit. budete mat ine naroky na travenie volneho casu, byvanie, dovolenky, nazory na politiku, vzdelavanie deti a pod. za mna nema zmysel v tom pokracovat.

beronsche
30. apr 2024

@sense mozno sa mylim, ale neverim, ze existuje clovek, ktoreho naplna praca robotnika za pasom..

butterflyeffect
30. apr 2024

Ono je to tazke ak on zaraba nadstandardne a ty malicko tak mozno chce mat ten pocit ze mas nejaku ambiciu v zivote a uprimne moze mat aj pocit ze sa chces “prizivit” . A nechcem ani zhadzovat ziadnu pracu, lebo kazda praca co cloveka zivi je uctihodna, ale skus sa na to pozriet z jeho pohladu-pojdete niekde do nejakej prestiznej spolocnosti, ludia na jeho pozicii a jemu podobni sa vzdy pytaju co robis a jemu mozno nie je prijemne povedat ze dries vo fabrike a tazko sa niekohl presvedcis ze lebo chces- lebo povedzme si su aj rovnako platene prace pripadne lepsie, kde nepotrebujes naozaj vela vediet… Ja ta viem pochopit lebo sice mam vysoku skolu a dobre platenu pracu ale uz roky sme sa dohodli s muzom ze ak budeme financne nasteveny tak ze uz nemusim do prace, tak ja budem doma a on pracovat, lebo mna praca a kariera nenaplna, bavi ma rodinny zivot, nevadi mi starat sa iba o domacnost a podobne….ale zas vidim ze ako rad poukazuje vo spolocnosti na moju pracu a vzdelanie-proste sa tym pysi. Muzi maju stale v sebe toho neandrtalca ktory sa chce ukazat co ulovil… a uprimne si skus povedat kolko vztahov v dnesnej dobe poznas kde partneri maju diametralbe odlisne postavenie a zarobok… bohuzial rozpravky o popoluske velmi v zivote neplatia, kazdy si chce najst seberovneho partnera

majlo1234
30. apr 2024

Mozno to bude skandalozne, ale nemyslim si, ze nejakemu vztahu robia dobre extremne prijmove/socialne rozdiely medzi partnermi, myslim, ze to vas vztah nakoniec vydrzi

butterflyeffect
30. apr 2024

@majlo1234 mozno skandalozne ale je to realita, uplne suhlasim.

koniarova
30. apr 2024

Váš vzťah nemá absolútne šancu. Je to len naťahovanie času. Z kratšej cesty ľahší návrat.

lindous
30. apr 2024

Ja som tiež pomerne ambiciózna a pohodlný partner, ktorý nemá chuť sa posúvať a rásť by mi tiež nevyhovoval, nie nemohla by som ho “proste ľúbiť takého aký je”, veď na základe niečoho si partnera vyberáme a u mňa je toto pomerne vysoko v rebríčku priorít.. ono to totižto nie je len o práci a plate, ale o celkovom životnom nastavení… možno sú ľudia, ktorým to nevadí, ale u vás je zo zrejme neprekonateľný rozdiel, keď ani len neplánujete nejakú spoločnú budúcnosť, nechceš s ním ani len bývať, tak potom o čom to je… prechodná stanica, kým jeden z vás stretne niekoho kto sa bude ku nemu lepšie hodiť?… poriadne sa o tom otvorene porozpravajte - prečo mu na tom tak záleží, prečo ty to tak nechceš a ako to vidíte ďalej

jaskolka
30. apr 2024

Nerieš ambície, rieš to, ze váš vzťah nemá (podľa toho, co píšeš) žiadnu budúcnosť.
Možno jemu ani nevadí to, ze nechces si budovať kariéru, ale ten tvoj postoj"žijeme z dňa na deň ".
On ako vníma vás a vašu budúcnosť? Tiež to berie tak ako ty, ze je vám spolu dobre, ale nič iné vlastne neplánuje?

mikadooo
30. apr 2024

Môže to byť v pohode. Poznám také manželstvo. Proste si obaja na to zvykli, že sú jeden iný ako ten druhý. Aj keď áno, aj po 10 rokoch manželstva sa vedia občas na tom pohádať. Potom sa udobria a idú ďalej. Financie majú spoločné, neriešia "moje" a "tvoje" a nie sú tam ani žiadne také tendencie, že by on ju nejak finančne vydieral, aby jej dal niečo "pocítiť". Ona sa zas stará o rodinku a deti, proste nerobia si v tomto ohľade zle, aj keď jeden druhému nerozumejú. Jednoducho sa akceptujú 🤷. Tak proste povedz priateľovi, že chápeš, že to nevie pochopiť (ja tiež napríklad neviem pochopiť aké to je, keď muža svrbia gule), ale nech to teda aspoň akceptuje, že to proste máš tak nastavené. Alebo - tak ako to v partnerstvách býva, skúste nájsť spolu nejaký kompromis. Trebárs sa prekonaj a kvôli nemu sa teda prihlás a sprav si nejaký kurz 🤷. (Kompromis z tvojej strany - kurz si sama vyberieš - napríklad - ako hovoriť s chlapmi, aby nás počúvali 😁😁😁).

chodec15
30. apr 2024

On ta skusa potiahnut za sebou, motivovat a ty si sa zatala, ze minimalka ti "staci". A za boha viac nechces.

doriiis
30. apr 2024

Mna by na tvojom mieste trápili úplne iné veci
1.Preco strácas čas so vzťahom,ktorý nechces nikdy nikam posunút? Stracas čas aj jemu.
Od istého veku ( a ty ho už máš podľa mňa) by človek mal byť len vo vzťahoch,ktoré chce,aby skončili manželstvom,deťmi a so všetkými vecami s tými súvisiacimi
2.Tebe nevadí,že robis za minimálku? To nikdy nechceš zarábať viac?

mamina7070
30. apr 2024

asi sa nechce za teba hanbit
ak sa v tomto rozchadzate diametralne je lepsie vztah ukoncit

prasiatko30
30. apr 2024

Toto je co zase - pokus o roman z ruzovej kniznice - on na najnovsom mercedese, krasny ako vystrihnuty zo žurnalu, sef sveta, vsetci sa pred nim trasu a zalubil sa do mna - sediva mys, co robi volakde vo fabrike, nemala prilezitost studovat, ale bude slavnou modnou navrharkou/spevackou skladatelkou/spisovatelkou - takych filmov uz bolo niekolko a knih tolko, ze sa nedaju ani spocitat, tak ale ma to furt svojich citatelov a divakov ako je vidno aj na mk😂😂😂😂

prasiatko30
30. apr 2024

A zabudla som dodat - chudak taky je zaneprazdneny, ze sa prihlasil do bezpaltnej internetovej zoznamky aby si nabalil nejaku uplne neznamu bezkorunovu popolusku 😂😂😂😂😂👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻

sense
30. apr 2024

@beronsche preto sa jej pýtam.... I keď pred veľa veľa rokmi som robila vo fabrike, testovala som satelity, ta práca ma bavila... Keď ma prestala baviť tak som šla ďalej... A tou otázkou na autorku som mierila k tomu co si napísala ty. Nemusí mať vysokoškolsky titul aby sa niekam posunula ci už platovo alebo náplňou ktorá by ju bavila.