Meno Petra - výhody, nevýhody

sancia
27. dec 2022

Ahojte, čo poznáte Petry, ako sa im páči meno? Aká by bola zrdobnena verzia, napadá mi len peťka. Ako reagovali na Petru v zahraničí? Ďakujem za negatívne aj pozitívne komentáre.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beata_k
27. dec 2022

@sancia Petra je fajn. Peťa nic moc. Vsetci ju budu volat Peťa.

horalka1986
27. dec 2022

Som Petronela, ale nikto ma nevolá inak ako Petra. Veľa ľudí ani nevie, že nie som Petra. Babka ma volá Peťuška, mama Peti. Mne sa moje meno páči. Žijem v Maďarsku a tiež ho tu nevnímajú nejak, že by som sa nad tým pozastavila.

petronellla87
27. dec 2022

@sancia ked som bola mala nemala som svoje meno rada, teraz sa mi paci, hovoria mi Petra alebo Peťa.

miadi
27. dec 2022

Vyhody - Petra mà zadarmo vstup do lietadla Petra airlines.. nevyhody nema zadarmo Disneyland , Petru som este v zahranici nestretla Iba Patra ( dievca) vyslovit toto kratke meno pre vacsinou obyvatelov planety nie je problem .

petamich
27. dec 2022

mne sa moje meno paci, hoc nemam rada Petra (tak ma volala mama, ked som neposluchala), predstavujem sa ako Peta, rodina ma vola Petka 🙂 v zahranici nikdy nemali problem s Petra, Peta im obcas problem robilo 🤪

euka210
27. dec 2022

@sancia jeeej, ja som chcela Petru, no mame 3 chalanov.
Peťka, Peťa, Peti sme volali kamosku.
Len 2 som v zivote stretla.

lucky_girl
29. dec 2022

Výhody: pekné meno, myslím, že v zahraničí s ním nik nebude mať problém.
Nevýhody: veľa dievčat/žien už toto meno má

Kamarátka sa necháva oslovovať Peti 🙂

marsmykkok
29. dec 2022

Ja nemám rada mena s R, tvrdé za mňa, Peťa také jednoduché zase. Sú podľa mňa aj krajšie mená.

daniela2202
31. dec 2022

@sancia máme v rodine a veľmi sa jej páči..... a nám všetkým tiež 😊👍