Meno Alex - ľutujem výber mena

11. feb 2021

Páči sa Vám toto meno? Ja som asi nejaká divná a veľmi si to vycitam, ale v poslednej dobe sa mi vôbec nepaci. Príde mi take divne ako pre nejakého psíka. Pritom sa mi veľmi pacilo, zdalo sa mi krasne no keď som tak pomenovala synčeka po case mi to príde zvláštne :( som vôbec normálna ? :D stalo sa Vám niekedy že ste ľutovali vyber mena?

matricia
11. feb 2021

Preco, ved je to pekne, sikovne a frajerske meno. Take zvucne. Uz je neskoro lutovat.

evalin88
11. feb 2021

Ja nie, proste mam pocit, ze meno synovi pasuje, ale ako malej sa mi vobec nepacilo prave toto. Alex je tiež pekné. NÁŠ JE RICHARD a presadila spm si to proti svokre, aj muž si dlho zvykol. Podla mna zalezi na tom, ci sa hodi k synovi. Teraz su moderne vseliake aj ovela zvlastnejsie mena 🙂

amelie2017
11. feb 2021

Ja som meno dcery neolutovala, zboznujem ho. Ale asi ta nepotesim. Pri Alexovi ta uplne chapem. Neznasam to meno. Ale len preto, ze poznam 3 Alexov a vsetci traja ma v zivote riadne potrapili. Tak to len preto.

es2021
11. feb 2021

Podľa mňa je to veľmi pekné meno, aj medzi našimi je jeden z kandidátov 🙂 možno časom sa zase zapáči, tiež sa mi názor na niektoré mená mení časom, ale teda nie tak rapídne😬

asia83
11. feb 2021

Nepekné meno. Celkovo tieto Alex, Alexej, Max nie. Také chladné mená, naozaj nie pre ľudí, skôr psov.

nelca0510
11. feb 2021

Vieš no, dala si, tak sa skus naučit to meno zboznovat🙂 susedy majú meno pre deti že Lara, Nela a to mi prídu mena pre psov, nie Alex🙂 Osobne by som ho nedala, keď tak skôr Alexander

aleshka_supermama
11. feb 2021

Tak začni volať malého Šaňko 😄, mam brata Alexa občas mu aj poviem Sanko 😜... Ale Alex je pekne meno.

dada0902
11. feb 2021

Ja mam tiez alexa a nepride mi to ze ako meno.pre psika 😂

trema
11. feb 2021

je to normalne meno, v dnesnej dobe sa tak vola vela chlapcov, mne by sa skor pacila klasika alexander.. ale nelutuj to, je to ok

pribinak
11. feb 2021

Sú aj otrasnejsie mena, minule na ulici robil strašný cirkus jeden cca 3 ročný chlapček a rodičia kričali Bonifac prestaň, už nerev toľko Bonifac, ....
Hm, volať sa Bonifac, tak revem toľko aj ja.

S takým mením bude ideálny terč na šikanu. Alex je moderne normálne meno

detickovozv
11. feb 2021

Podľa mňa je to veľmi pekné meno 😊

cookie29
11. feb 2021

a kolko ma syn rokov? Ja som mala kratke obdobie, ked som "lutovala". Este bol babatko. Ale dnes si k nemu neviem predstavit ine meno a on je na svoje pysny... (nevola sa Alex ale tiez menej zriedkave meno)

Alex nie je moja srdcovka, ale urcite to nie je meno pre psa. Normalne meno, Medzinarodne. Moc sa neda spotvorit, co ja osobne ocenujem. Sedi aj dietatu aj dospelemu. Lahko sa pise, nebude ho musiet dieta hlaskovat ako rozne Sarloty a pod (Charlotta, Sarlota, Sarlotta... atd)

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nominativ
11. feb 2021

Neviem, čo s tým sikanovanim každý má, to ste fakt tak prízemni a rovnako vychovávate deti? V zmysle, každý nech je Jakub alebo Emka/Nelka nosí neutrálnu béžovú a nikde nevytŕča, lebo ho budú šikanovať?

Ja neviem, za mňa si nájdu dôvod na šikanovanie aj u Jakuba, aj u Michala, aj u Niny, ak budú chcieť. Nemusí to byť zrovna Jerguš a Bonifác. Ja si pamätám, že nezvyčajné mena na našej škole (v tej dobe Henrich, Aurélia...) vôbec nevyvolavali takéto reakcie.

A už vôbec nie teraz... čo je dnes vlastne nezvyčajné? Za mňa je nezvyčajná plná trieda troch rovnakých mien.

h2
11. feb 2021

@nominativ Každý? Len jeden príspevok spomínal šikanu.

kittykat22
11. feb 2021

@nominativ myslim si ze sikana koli menu uz ani nie je mozna. Kazde druhe dieta sa vola ako keby bol otec pristahovalec 😅

eskop
11. feb 2021

Ja keby mam chlapceka tiez som chcela meno Alex ale budeme mat dievcatko 🙂

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simsalabim
11. feb 2021

Alexander mi pride pekne, vznesene meno. A ponuka mnoho moznosti na skratene meno. Poznam viacerych a kazdeho oslovuju inak - Alex, Lex, Lexo, Sano, Sasa a Xander (tento Alexander je cudzinec).

luccy89
11. feb 2021

Cely zivot som mala 3chlapcenske mena, ze tak sa urcite bude volat moj syn. Ked som otehotnela, nevedela som si ani jednym z nich oslovovat svojho syna. Mesiac pred porodom sme mali Adam/Alex. Ani jedno sa mi nejak extra nepacilo, lebo je ich dost vela uz. Ked som rodila vedela som, ze to bude Alex. Pasuje mu. Neda sa skomolit. Je jednoduche, medzinarodne. Ziadne dlhe meno, ktore bude aj tak kazdy skracovat🙄 pasuje dietatu aj dospelemu

jaskolka
11. feb 2021

@pribinak odpadávam inak z tvojich komentárov, že "volať sa Bonifác, revem aj ja" 👍👍😅😅😅

pribinak
11. feb 2021

@jaskolka no revem 🤣🤣

jaskolka
11. feb 2021

Alex je v pohode, tiež poznám aj "horšie" mena, ako Skarlet (tak ako píšem) alebo Sofoniaš. A už nevravím, že absolútne nesedia k priezvisku. Ako Žakelina Haluškova, no chúďa dievča. Netráp sa, zvykneš si, je to aj o zvyku. Na základnej som mala spolužiaka Cypriána, a susedia mali Silvestra. Keď som bola malá, nechápala som, že prečo maju"konjec roka" ako meno. Až neskôr som pochopila, že je to aj meno 😆😆

jaskolka
11. feb 2021
baska1
11. feb 2021

@eskop ved aj dievcatko moze byt Alex:o)

diewcatqoo
11. feb 2021

@pribinak my mame na ulici 3 rocneho Vendelína 🙈 mala som podobne pocity ako ty, ked som prvykrat pocula, ako nanho matka krici 🙂

pribinak
11. feb 2021

@diewcatqoo 🤦🏻‍♀️ Ten raz tiež bude mat radosť zo svojho mena 🥺🥺

ghostsgirl
11. feb 2021

Podla mna je to pekne a nemusis lutovat. Urcite by som sice pomenovala Alexander, lebo Alex mi pride naozaj len ako prezyvka alebo ako pre psika :D, ale je to medzinarodne a velmi pekne.

red_cat
11. feb 2021

Uplne Ta chapem🙂) my mame Adamka a mam pocit ze kazdy druhy chlapcek vonku sa vola Adam. Ja som chcrla strasne moc Viliama, Vilka..ale zvysok rodiny to zamietol:( a teraz ked maleho vidim, stale myslim na to ze ako by mu pristalo meno Viliam. Bude to taky statny dvojmetrovy chlap po tatkovi ocividne..a Viliam by bolo take vznesene😅

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz