Zmizli peniaze pri prevode Raiffaisen - SLSP

bielavlcica
27. okt 2019

Mam banku raiffaisen ale uver som si brala v slovenskej sporitelny pretoze v raiffaisen neboli schopny ho vybavit. Problem je ze mi volali zo slsp ze im nedorazila splatka a ze kedy ju poslem. Prvy krat sa peniaze vratili tak som peniaze poslala znova na to cislo uctu co mi dali. Dnes mi volali znova ze ak splatku neposlem posunu ma k exekutorovi. Tak som pani vysvetlila ze peniaze som odoslala odisli mi aj z uctu. V raiffaisen mi potvrdili ze platba odisla skontrolovali sme ucet ale slsp tvrdi ze im peniaze neprisli co mam robit je to suma 123 eur

erikad82
27. okt 2019

Treba si vytlačiť výpis z účtu -odoslané/prijaté platby sú tam ...

veronikaszabova
27. okt 2019

@bielavlcica po prvej nezaplatenej splatke ta nedaju na exekuciu.

Bez do Raiffky, nech ti vytlacia papier o odoslanej platbe ( zaplatis par €), nech ti to potvrdia a mas vybavene

bielavlcica
autor
27. okt 2019

@veronikaszabova ved to som spravila oni ale tvrdia ze im peniaze neprisli a ze ich mam poslat znova ale pre mna teraz je ta suma likvidacna nebudem mat na najom

veronikaszabova
27. okt 2019

@bielavlcica odniesla si do SLSP potvrdeny papier z Raiffky, ze € odisli ( odisli dna xxx na ucet xxx...)

bielavlcica
autor
27. okt 2019

S raiffaisen mam poslednu dobu same problemy nedosli mi peniaze instituciam sa vracaju platby spat ja ked nieco odosielam nikomu nikdy nic nepride alebo peniaze sa poslu a druhym nedorazia

bielavlcica
autor
27. okt 2019

@veronikaszabova ano zobrali to a ani nie za 2 tyzdne mi volali ze peniaze nedorazili ze musim to zaplatit

veronikaszabova
27. okt 2019

@bielavlcica ja mam SLSP (kvoli hypo) aj Raiffku ( kvoli spotrebaku), nikdy som s nimi nemala problem. A to si posielam aj € z uctu na ucet.

veronikaszabova
27. okt 2019

@bielavlcica skontrolovala si ču, ci si poslala na dobry?

sara07
27. okt 2019

daj si vytlačit vypis z učtu že platba bola odoslaná, zanes do slp a nech si to vybavia mezdi sebou ak budu trvat že máš znovu poslať začni hysterčit že to dáš novinám , že je to šikana
ty si platbu poslala a nemáš na to aby prišli dosah , ten predsa maju oni - banky
ty máš predsa dôkaz že si platbu poslala , že ti platba bola stiahnutá
a ked máš raifer problém vkuse prečo tam ostávaš ? však založíš učet a oni ti prikazy prevedu , skus rovno v slp a máš pokoj uplny

korunka1
27. okt 2019

To bežne banky vyvovavaju, že nemajú zaplatené splatky uveru?

@bielavlcica si si istá, že zadavaš vsetko správne? To vsetko,čo uvadzaš nie je vonkoncom v norme. Chodiš na ib cez zabezpecene wifi,sieť?

vroni
27. okt 2019

No, a teraz tu o červenej ciapocke...
Ak by si dala banke potvrdenie inej banky, že boli peniaze odoslané, komunikujú banky medzi sebou a nie cez teba. Keď už sa raz peniaze vrátili, máš alebo zle číslo účtu alebo je niekde zrada. Banka síce občas kvôli splatke zavolať môže, ale vždy, vždy posielajú aj písomne upozornenie. A po posledné, ak by sa mi stalo, že by mi banka "stratila" peniaze, tak mam okamžite iný účet a banka vážne problémy. A nie ze "opakovane nedorazili peniaze".

evittam
27. okt 2019

@vroni Perfektne zhrnuté.😉

korunka1
27. okt 2019

@vroni veď to...samá náhoda

vroni
27. okt 2019

@evittam, @korunka1, vidím, že nás presvedčila viac 🤯🤯🤯

korunka1
27. okt 2019

@vroni este som žiadny uver nemala,ale 123€ sa mi zaň zdá dost malo...či? 😁

evittam
27. okt 2019

@korunka1 Malo? Pise o uvere nie o hypotéke. Môžeš platiť aj 50Eur...

vroni
27. okt 2019

@korunka1, ani nie. Sú miesta, kde za 30000 kúpiš byt a potom je ta splátka cca takáto. Úver môže byť tiež v hocijakej výške.

veronikaszabova
27. okt 2019

@vroni nema hypo, zije v mestskom najomnom byte

vroni
27. okt 2019

@veronikaszabova, neviem, kde žije. Ale technicky možná splátka hypotéky v takej výške je (nie všade. V BA za 30 tisíc dostaneš tak miesto pod mostom)

3009
27. okt 2019

@bielavlcica prevod z jednej banky do druhej trvá max. 2 pracovné dni. A nezabudla si náhodou špecifický symbol alebo dala si zlý variabilný symbol, ak tvrdíš, že účet je správny. Ak nedáš správny variab. alebo špecifický symbol v banke to nevedia spárovať.

bielavlcica
autor
27. okt 2019

@3009 ja som tej pracovnicke dala to co mi napisali vslsp na papieri ze na aky ucet to mam vlozit ona to opisala 3x sme to skontrolovali..

bielavlcica
autor
27. okt 2019

@korunka1 mam spotrebitwlsky uver v sume 3500eur mesacne platim cca 123 euro co sa Ti na tom zda divne? Nie je to na byt ako tu mnohy pisu.

veronikaszabova
27. okt 2019

@bielavlcica vytiahni si papiere z banky, co mas k uveru -- skontroluj si, ci ti udaje sedia s tymi, co ti napisala pani za prepazkou. Čislo uctu a aj VS

ladyblcha
27. okt 2019

@bielavlcica akoze dnes, v nedelu rano, ti volali z banky, ze ta daju na exekuciu?
A uz viackrat ti nedorazili platby, kam si zadala a teba to netrapilo, potom si poslala znova platbu (co predtym nedorazila) a pohodaj klud tabacek?

jankapepe
27. okt 2019

@bielavlcica
- zadala si zle číslo účtu
- zabudla si alebo si zle zadala variabilný symbol
- máš len potvrdenie o zadaní prevodu alebo o jeho spracovaní?
- žiadna banka nebude pre 130 € riskovať zánik nadnárodnej spoločnosti nikto ti peniaze nikam neschoval ......s najväčšou pravdepodo nemáš peniaze na účte na prevod v čase jeho spracovania alebo si údaje k prevodu poriadne neskontrolujes!!!!

jankapepe
27. okt 2019

@bielavlcica a mimochodom v nedeľu ti žiadna banka volať nebude!!!! Hlavne nie kvôli nezaplatenej splatné. Prevody medzi bankami sa cez víkend nerobia nie je bankový deň........a ak ťa banka bude kontaktovať ohľadom nezaplatenej splátky tak len písomne či mailom.

lucullka
27. okt 2019

@bielavlcica určite by som išla do Raifeissen banky nech ti dajú doklad na aké číslo a kedy presne peniaze odišli. Ak to poslali správe, tak neexistuje že sa peniaze niekam stratili. Pracujem v banke a dobre viem, že banka nemá dôvod peniaze klientovi schovávať alebo nebodaj, že by klientovi bezdôvodne peniaze len tak zmizli. Ako píše @jankapepe buď si zadala zlé číslo účtu, alebo ak peniaze odišli v piatok, tak je jasné, že sú práve na ceste. Jednoznačne si pýtaj potvrdenie o zrealizovaní platby, nie o prijatí platby.

bielavlcica
autor
27. okt 2019

Volali mi piatok dnes som znova kontrolovala ucet a tie peniaze tam nie su.
Ano kontrolovala som vsetko...cislo ustu sedi,variabilny sedi. Kontrolovala som to s nou 3x!!!
Ja mam nastavene na slsp georga takze ked poslem peniaze z raiffaiseen na ucet v slovenskej v georgovi mi pride oznamenie,ze peniaze uz dorazili a teraz nic a stale mi tam svieti -123€. Rano tam chcem ist znova mam vsetky papiere a riffaisen mi dala potvrdene uz 2x dolozila som to aj v slsp pani povedala dobre je to v poriadku a nasledne v piatok mi zas volali z Bratislavy,ze stale to neni uhradene. A peniZe na ucte mam ved hadam nie som debil ved ta pracovnicka mi hovorila ze tam mam dost penazi na uhradenie

veronikaszabova
27. okt 2019

@bielavlcica este raz a naposledy - kontrolovala si to CU a VS s papiermi z uveru??
Nie s tym, co ti napisala uradnicka za prepazkov

bielavlcica
autor
27. okt 2019

@veronikaszabova ANO mam to snad napisat svahilsky? Skontrolovali sme to podla papiera aj podla zmluvy ci to vobec sedi