Žehlenie u babky, ktorú bolia ruky

ivankamc
17. júl 2021

Ahojte, hľadám radu pre babku. Má ťažkosti s rukami, nevie ich zdvihnúť dostatočne, aby si ožehlila na stole. Doteraz to tak robila celé roky, ale už jej je stôl privysoký. Dosku na žehlenie zase bude problém rozkladať, skladať a prenášať.
Deti bývajú ďaleko a chce to robiť sama, kým vládze.
Máte nejaké triky či nápady?
Ďakujem.

marpel
17. júl 2021

@ivankamc dalo by sa zehlit na drevenom konferenčnom stolíku, keďže sú nižšie. Osobne by som jej ale zaplatila pani čo jej príde až za týždeň pozehlit, ak nikto z rodiny nemôže. 🙂
Ona nech si ten čas radšej užije inak než žehlenim. 🙂

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cacianka
17. júl 2021

Prepáč - a naco žehlí ? Ved starší clovek toho vela nepotrebuje prat a žehlit, a občas napr. 1 x za tyzden jej moze pomoct niekto z rodiny tych par kuskov obriadit. Pustit práčku, kym operie vyzehlit z minuleho týždňa a potom pradlo vyvesit. Vešat vladze ? Ved to je horsie sa nadrapovat s mokrym ťažkým.
Alebo jej zaplatiť na 2 hodiny pomocníčku
Riesenie je nizky stolík, ale tomu odpali glazúru

syslik81
17. júl 2021

omg to su rady -prestat zehlit .. ved na to sa nepyta - jasne pise ze si to babaka chce robit ... stary ludia su na to zvyknuty , nezlahcuju si veci .. robi atak ako su nauceny ...
@ivankamc skus zohnat mensi stolik ... to je jedine riesenie alebo ak pri zehleni sedi tak vyssiu stolicku ... este su zehliace dosky co sa namontuju na stenu a ona ju len sklopi .. nemusi rozkladat ... take su aj stoliky ak by mala problem s miestom .. zohnat sikovneho majstra a daco zmontovat

babababka
17. júl 2021

Ja len kvitujem,že jej chce niekto pomôcť.

staronova
17. júl 2021

Moja svokra zehlila sedacky pri nizkom stoliku sice pre nevestu ale fungovala takto dlho. A rady nezehlit su zbytocne.

ivankamc
autor
18. júl 2021

Ďakujem vám kočky za rady. @syslik81 to je fakt dobrý nápad - namontovať dosku na stenu. Navrhnem a uvidíme 🙂