Váš názor na garážový výpredaj

martinka13
25. sep 2014

Ahojte. Chcela by som spraviť taký malý prieskum. Ktorá z Vás by sa zúčastnila garážového výpredaja. V budúcnosti chceme so švagrinou popredať veľa detských vecí. V podstate komplet výbavu a oblečko tak do 3-4 rokov. Pre dievčatko aj chlapca. Nechce sa nám to všetko fotiť a dávať po kusoch na inzerciu. Chceli by sme spraviť garážový výpredaj, kde by som všetko ponúkla mohli by ste kupovať. Čo Vy na to? 🙂

mawka
25. sep 2014

@martinka13 ahoj, mne to pride ako prakticka vec, len, bohuzial, na slovensku sa ludia hanbia takto nieco predavat alebo nakupovat a pritom online nakupuju bazarove veci. je to skoda, lebo v inych krajinach to frci bezne a je to moznost ako sa pohodlne zbavit toho, co nepotrebujeme a nieco aj zarobit. a nielen co sa oblecenia tyka. ja by som sa aj zucastnila aj by som zrealizovala. otazne je, kolko ludi sa prekona a zahodi predsudky a zucastni sa. inak drzim palce 🙂 smelo do toho.

liebling98
25. sep 2014

@martinka13 Materske centra zvyknu organizovat burzy detskych veci - oblecenie, obuv, hracky a pod. Skus sa spytat v nejakom takom centre v Tvojom okoli, ci nieco nechystaju. Ak nie, mozes im to navrhnut, pripadne pomoct s organizaciou...
Ako pise @mawka, na Slovensku ludia nie su na garazove vypredaje zvyknuti, v zahranici je to uplne bezne, niekde sa vyslovene organizuju aj taketo vypredajove trhy.

monika0612
25. sep 2014

Garažovy výpredaj som chcela robiť veľa krat, no vždy som tie veci nakoniec rozdála. Teraz som skúšala detskú burzu. Tam sme sa náhodou z jednou pani o tom bavili a zhodli sme sa na tom, že susedia aj tak povedia či máš malo. To je proste Slovensko. Skús a potom daj vedieť, aké boli reakcie.

luna11
25. sep 2014

super napad, hned by som do toho sla a aj by som prisla pozriet, keby si bola blizsie ;) a co sa tyka susedov, ak s tym ma niekto problem, je to jeho problem. ja by som to skor brala ako prilezitost na utuzenie vztahov a zoznamenie sa s ludmi a susedmi.

mimla
25. sep 2014

Je to podľa mňa výborný nápad a nie len na detské oblečko, len by ma zaujímalo legislatívne pozadie. Či sa to náhodou nejako neuprauje aj právne. Lebo stačí jeden iniciatívny sused a je viac škody ako osohu. Ale nápad výborný.

luna11
25. sep 2014

co sa tyka toho pravneho pozadia, mozem sa kompetentne vyjadrit, ze je to v poriadku 😉

natuska87
25. sep 2014

Preco nie? Napad to nie je novy, vsade vo svete to funguje, tak preco nie aj u nas...Skus a uvidis, ja by som iste na takuto akciu isla...

liebling98
25. sep 2014

@luna11 Dobre vediet ;)

majka_83
1. jan 2015

Ahojte 🙂 vsetko dobre v Novom roku 🙂
Aj ja mam v plane urobit garazovy vypredaj 🙂 ale zauima mna jedna vec, ci musim to nekde nahlasit? na urad a pod.? dakujem 🙂

8nicol8
8. mar 2015

Ahojte, aj mňa by zaujímalo, ak to už niektorá z vás organizovala, či je potrebné to nahlásiť (mestský/obecný úrad) alebo získať nejaké povolenie k takémuto predaju alebo je potrebné niečo odvádzať? 🙂 Ďakujem