Svadba a plastika pŕs ako informácia o zdravotnom stave.

danushik
11. júl 2019

Mám prsné implantáty, ktoré som si dala pred pár rokmi. Celý život som nosila push upky a terajšia veľkosť je rovnaká ako pred operáciou. Nikto o nich nevie. Mama, sestra, priatelia. Proste nikto. Dokonca ani môj snúbenec. Začali sme spolu chodiť keď som už bola upravená a kedže sú to "slzičky" pod svalom, aj na dotyk sú prirodzené. Nezistil. Nikde sa s tým nechválim. Dala som si to kvôli svojej psychike. Mala som hrozné komplexy. A teraz pointa. Ideme sa brať. Nechcem, aby o tom vedel. Je to moje telo. Je toto informácia o zdravotnom stave? Viem, že v zápisnici je nejaká taká kolonka.
Čo myslíte?

mondolina
11. júl 2019

Nemusíš to priznať, nie je to predsa choroba, netráp sa tým.

lucinka1988
11. júl 2019

@danushik presne tak, nie je to choroba ani nič, čo by bránilo naplneniu manželstva, je to len esteticky zákrok, ak si sa tak rozhodla, kľudne si to nechaj navzdy pre seba..

arivederda
11. júl 2019

@danushik ja by som to netajila. Nie je co. Ja s mužom vieme o sebe naozaj všetko možno aj to co nechceme 😁😁 nevieme sa pretvarovat a klamať. Ale je to na tebe. A ako si napísala tvoje telo....

korunka1
11. júl 2019

Neviem či by to bol dôvod na anuláciu...tyka sa to ale zdravotneho stavu. Ale nechce sa mi veriť, že na to neprišiel.
Prečo mu to však nepovedať, veď je to bežná vec v dnešnej dobe, nie je to nič neobvyklé

diewcatqoo
11. júl 2019

@danushik myslim, ze to nie je dovod na anulaciu manzelstva kvoli zdravotnemu stavu. Ale myslim, ze pri tak dolezitom zivotnom kroku by si mala byt uprimna.
Btw, pokial viem, odporúča sa implantaty po nejakych 10 rokoch vymenit za nove. Ak by si sla na dalsiu operaciu kvoli tomu, ako by si mu to vysvetlila? Ze kam ides?

nini1010
11. júl 2019

V principe si to mozes nechat pre seba ale neviem preco je to tak dolezite.Nedokazala by som zit cely zivot s tajomstvom a pritom takym zbytocnym.Nechapem.

ukulela
11. júl 2019

@danushik podla mna by manzel o tom mal vediet - z praktickeho dovodu. moze sa ti nieco stat a toto moze byt dolezita informacia v nemocnici pre lekara ... ved mu vysvetli - neslo o zvacsenie vlastne ani, len o korigovanie tvaru.

midka
11. júl 2019

prepac, je to taka hlupost, banalita,, ze to je to najmenej,, co by mal o tebe vediet,, dolezitejsie veci budete riesit,,,, toto by predsa nemal byt ziadny problem,, mu to povedat,,,,aj tak sa mi to zda divne,, ze si to nevsimol, ani jazvy ani nic podobne,,,,,, v pohode mu to povedz 🙂

deti95060810
11. júl 2019

nemusíš...tiež nevieš čo mladý skrýva pred tebou...

korunka1
11. júl 2019

@deti95060810 tak ak obaja zaujmu k spoločnemu životu takýto postoj....tak pánboh zaplať 😣😢

sintra
12. júl 2019

Ako uz pisali baby predo mnou - dovod na anulaciu to nie je a teoreticky mu to povedat nemusis. Na druhej strane sa mi zastavuje rozum, ze si ides brat cloveka a nie je medzi vami taky stupen dovery, aby si sa mu zverila s takouto informaciou. Nuz, vela stastia.

gabuliacik
12. júl 2019

Iba sa vzi do jeho koze a znova si poloz otazku,ci to ma vediet... alebo ci by si to chcela vediet...

kvetinka75
12. júl 2019

už len kvôli tomu ak by sa náhodou niečo stalo, mal by to vedieť. Infekcie, prasknutie alebo čo ja viem čo sa môže stať. Ale zaujímavé že na to neprišiel, to sa mi ani veriť nechce, že sa to nedá zistiť.

gabuliacik
12. júl 2019

@kvetinka75 veru,ked je to max prirodzene,nezistis. Mam osobnu skusenost😉

mmoni89
12. júl 2019

Ja myslim ze by si mala byt ferova a povedat mu to.Ved o nic take nejde ale ide prave o tu doveru a uprimnost medzi vami.To je v manzelstve velmi dolezite a ked uz pred svadbou sa takto na to pozeras,no neviem,ja by som to nerobila

fokuska
12. júl 2019

@danushik Raz implantaty bude potrebne vymenit, moze sa stat nehoda, prasknut alebo nieco, nie som si ista ci s nimi nie je zakazane profi potapanie do velkej hlbky...

Okrem toho: prekonala si operaciu, bola si v narkoze a to je sucast zdravotneho stavu.

Podla mna je velmi nefer mu to zatajit.

0silvia0
12. júl 2019

@danushik ja chápem, že niektoré veci by si clovek nechal rad pre seba a o niečom nie je chuť rozprávať sa, ale v živote môžu prísť nejaké komplikácie, ktoré vedia prekvapiť. Napríklad úraz, poprípade nutná výmena, ako pisala @diewcatqoo.
Ak mu to nedokážeš povedať, tak mu napíš list...
moja sestra ma tiež silikóny, nikto o tom nevie len ja a jej muž...

erickatt
12. júl 2019

@danushik toto by mal vedieť, idete sa brat. Nedajbože pôjdete od seba a keď sa to dozvie po svadbe hnusne to môže zneužiť...

kimchi_na
12. júl 2019

@danushik načo tie tajnosti? Mal by ťa brať a chápať takú, aká si. Osobne by som to nevedela tajiť, ale ja som už proste taká držka. Neviem, aký postoj má tvoj partner k takýmto veciam, niektorým je to jedno, niektorým to môže byť protivné. A viem, že každého telo a bla bla... ale aspoň úprimnosť by bola na mieste. Niet sa za čo hanbiť

maciatkolulu
12. júl 2019

@deti95060810 ako vieš,že mladý😂😂😂😂,možno je to starý paprda,čo má predmanželský zmluvu a podmienky tipu prirodzená panna😂😂😂😂
@danushik nechápem ako si to nemohol všimnúť nastávajúci....ale ok, nuž a k tomu,že mu to nechceš povedať,nechápem jedná sa o úplnú banality,ale ja by som povedala. Aj keď neverím,že to nevie😉

maciatkolulu
12. júl 2019

@erickatt a ako to môže hnusne zneužiť? Veď ide o korigovanie prsníkov a keď to nebude vedieť a pôjdu od seba tak sa nič nedeje a keď by to vedel a išli by od seba tak? 🤣😂😂Ako nemá to logiku,ale ja si tiež myslím,že to má povedať,veď o nič také nejde

marlenka222
12. júl 2019

@danushik ja by som to nenazval zdravotnym stavom ale skôr to, čo mu chces a nechceš tajiť .pozri sa na to z druhej strany, ak by si mala komplikácie, dozvie sa to. Nejde o to že nie si dokonalá ale o to že mu veria že mu povieš všetko. Myslíš si, že tá bude vnímať inak? Skôr by som sa bála toho ako zareaguje keď to zistí. Ver tomu že každý normálny chlap ak má žena hmmmm ako to nazvať problémy sama so sebou, bude robiť pre ňu všetko aby sa hlavne s ním cítila dobre. Z tvojej strany ide teraz o podraz ktorý by ťa mohol stať manželstvo. Keď to bude vedieť, zoberie ťa takú aká si, že si silný človek ktorý dokázal zmeniť to, čo sa mu nepáčilo a mala si na to odvahu ;) keď mu to zatajila, bude sklamaný a zlomený lebo mu neveríš a o to v manželstve ide. Bude to pre neho šok aj teraz ale prežije to a neboj sa, takže hlavu hore, zober ho za ruku, vysvetli mu že psychika je sviňa, daj mu čas nech to spracuje,(lebo na mňa keď vyhukne ktokoľvek čokoľvek nečakane ako keby som dostala dve cez papuľu, takže dlho rozdychavam, o mne všetci vedia a nechajú mi čas) a potom mu vysvetli prečo že nie kôli nemu nie kôli kráse ale kôli sebe a tak ako ľúbiš seba, ľúbiš aj jeho. Hrdina môjho srdca pochopí všetko aj keď občas doma máme Taliansko ;) chlap ktorý si ťa chce vziať to zvládne lebo vie že prídu ďaleko horšie veci

erickatt
12. júl 2019

@maciatkolulu ja mám určitú diagnózu (neurofibromatozu) , manzel vedel aké mam priznaky, videl. No diagnostikovana a pomenované to bolo az pred rozvodom ( nová dr ma zbadala a že preboha to môže byť vážne nik od narodenia s tým nič nerobil)). A on sa toho chytil a chcel anulovať manželstvo alebo sa rozviesť cirkevne.. takto to môže vyvrbit

maciatkolulu
12. júl 2019

@erickatt jaj,tak to hej,veď by som súhlasila s anulovanim aj cirkevným a bol by pokoj😅 aj keď by mu to neprešlo keďže sa na to prišlo neskôr. Nuž veľa zdravia zelam

erickatt
12. júl 2019

@maciatkolulu ďakujeeeeem

fokuska
12. júl 2019

@danushik Este ti odporucam premysliet si, ci naozaj chces vstupit do manzelstva a este k tomu cirkevnemu (ktore je za normalnych okolnosti na cely zivot) s tym, ze nebudes k snubencovi uplne uprimna a nieco mu zatajis.
Mal by ti byt najblizsim clovekom, ktoremu mozes povedat uplne vsetko, mali by ste si na 100% doverovat a vediet o sebe vsetko dolezite.

Preco vlastne nechces aby o tom vedel? Je to sice tvoje telo, ale to moze povedat kazdy, kto zataji nieco o zdravotnom stave. A ako som pisala absolvovala si operaciu, bola si v narkoze a to je sucast zdravotneho stavu. Lekari sa bezne pri robeni anamnezy pytaju na operacie.

Neznic si vztah kvoli takejto hluposti. Raz to vyjde najavo a pravdepodobne to bude brat ako velky podraz, ze si nieco take tajila.

terezka1947
12. júl 2019

Nemyslim,ze je to dovod na nejaku anulaciu...
Skor ma zaraza fakt,preco je to taky problem povedat bud.manzelovi?ved hadam manzelstvo je o.dovere,ci to.kazdy si zije sam.svoj zivot?ved ked ta ma rad,resp.mate sa radi....urcite v tom problem vidiet nebude. Moj nazor,otvorene to povedat...tiez by ta mrzelo,keby ti tak malo veril,ze by niektore malickosti zatalil..ci?

mamisali
12. júl 2019

Ja si myslim, ze by o tom mal vediet. Ja som pred svadbou povedala mojmu buducemu manzelovi istu vec. Nedokazala by som si ho vziat a tajit mu to. Aj ked to bola vec, ktoru by sa nikdy nebol dozvedel. Mala som skratka pocit, ze by to mal vediet. Preco mu to nechces povedat? Mal by problem s tym, ze mas nieco upravene, umele? Alebo mas ty s tym problem? Myslim to tak, ze sa sice citis dobre, ale vnutorne nie si vysporiadana s tym, ze si si takto pomohla?

mamisali
12. júl 2019

Ta kolonka zdravotneho stavu sa tyka ochoreni alebo trebars nemoznosti mat dieta. Nemyslim si, ze by pod nu spadali voperovane implantaty, ktore sice mas, ale tvoj zdravotny stav ako taky neovplyvnuju, i ked su s nimi spojene iste rizika.

lucyluv
12. júl 2019

Povedz mu to teraz, nikdy nevieš, čo sa môže stať, nejaká nehoda a on nebude vedieť doktorov informovať o tom, že tam máš implantáty, niekto by určite mal o tom vedieť pre tvoje dobro. Aj tak sa to raz dozvie, raz zrejme pôjdeš na reoperaciu. Budeš mať mozno deti, kojit, atď.. proste nejak k tomu príde a potom by to mohlo byť pre neho nepríjemné, že si mu takú vec tak dlho tajila. Hoci závisí na povahe.