Strach z ľudí, úzkosť

2. júl 2020

Neviem ako opísať môj problém, sama tomu moc nerozumiem. Akoby som sa bála ľudí, neviem s ľuďmi komunikovať, neviem adekvátne reagovať. Mám problém s prácou a celkovo s kolektívom, s ľuďmi. Na ulici medzi ľuďmi sa cítim nepríjemne, zaujímavé je, že keď mám slnečné okuliare alebo momentálne rúško, je to lepšie. Mám problém aj telefonovať s cudzími, napríklad kvôli práci, atď. Dlho som bola bez práce, potom som si prácu našla, aj keď to bolo utrpenie. Teraz som zase bez práce. Neviem čo s tým robiť, mám z ľudí strach.

nika3136
2. júl 2020

Podla mna nemas strach ako taky, ale neveris si. Vyhladaj nejakeho terapeuta, ktory s tebou preberie tvoj proble a tiez by ti mal ukazat, ako s ludmi komunikovat. Su take formulky.. popripade nejake knihy. Nas znami jednu super precital a ozaj mu to pomohlo, akurat nechce prezradit nazov 😀

3009
2. júl 2020

Je to depresia. Skús najprv psychológa, ak ti to nepomôže tak smer psychiater.

nika3136
2. júl 2020

@3009
Nestras ju. Depresia sa nediagnostikuje skrz jeden status.

autor
2. júl 2020

@3009 Mám aj depresiu. Nie som v živote šťastná a často plačem, môj život je nanič.

thoughtfulweirdo
2. júl 2020

Môže to byť sociálna fóbia, úzkostná porucha... Určite treba navštíviť odborníka, pomôže ti s tým pracovať a bude sa ti oveľa ľahšie žiť. Držím palce

nika3136
2. júl 2020

Mas diagnostikovanu depresiu, alebo si si to teraz urcila sama?
Ak chodis k lekarovi, taketo statusy su uplne zbytocne, pretoze vies, co mas robit a mas mat liecbu.
Ak sa len domnievas, odporucam naozaj odbornika, ktory zisti tvoj stav, pretoze to, ze nie si stastna a places nemusi nic znamenat (najdi si definiciu depresie, najdes toho milion).
Zivot je taky, aky si ho urobis, teda suhlasim, tvoj je na nic, ale nemusi byt. Staci sa rozhodnut.
Dolezite je spravne nastavenie mysle. Skus napr. zacat sledovat youtube Michal Drienik a hladaj sposoby, ako na sebe pracovat

sunny8
2. júl 2020

Mne toto obdobie trvalo pár mesiacov kým mi odznievala depresia a kým som nabehla na normálny život .. teda cítila som sa ako riadny odľud 😁🤦 nemusí to nič znamenať môže to prejsť

patrik1990
19. máj 2022

Ja mám to isté čo ty.zacal som brať na to alventu ale neviem či mi pomáha.tiez keď mám slnečné okuliare alebo Ruško tak to je lepsie

micusa2222
13. jún 2023

smer psychiater...držím palce !