Prečo vyzeráme inak v zrkadle a inak na fotke?

28. máj 2022

Prečo vyzeráme inak v zrkadle a inak na fotke? :O ja sa samej seba desím, ako vyzerám v skutočnosti

syslik81
28. máj 2022

mozno je to tym , ze v zrkadle sa vidime "zrkadlovo" a na fotke priamo,,, tiez ine svetlo inak sme uvolneny etc .. a dnesne fotky zachytia kazdy jeden por tien uhol etc ...

andreatytler
28. máj 2022

Fotka je dvojrozmerna. Preto je niekto fotogenicky, lebo jeho crty su ine po preneseni do 2 rozmerov.

cubo2
29. máj 2022

Lebo tvoja tvár nie je dokonale symetrická, preto normálny obraz a zrkadlový obraz vyzerajú trochu odlišne

karolinakr
29. máj 2022

Nie si fotogenicka.Ja tiez vyzeram na foto horsie ako v skutočnosti a zas poznam babu co vyzera na foto ako topmodelka a v skutocnosti nie ( alebo použiva filtre - netušim)

kiki68
29. máj 2022

Pretoze fotka je uz odraz sosovky, cize ta ma isty tvar a hrubku. Zrkadlo je oproti tomu velmi jednoduchy mechanizmus, je to iba natreta tabula, je to ploche, nema to vrstvy. Cize optika sosovky mor tvorit aj uplne ine perspektivne skratky ( napr predlzit nohy alebo trup, pripadne vytvorit neprirodzeny uhol) , zrkadlo toto nerobi, jedine ze by si ho nahla do ineho uhla alebo by malo nejake zakrivenie ( vypukle zrkadlo)