Poraďte - čo na seba v tejto treskúcej zime?

szaszanka
17. jan 2021

Ja sa snažím vrstviť, zateplené termo tielko, na to tričko s dlhým rukávom, na to ešte teplú mikinu a zimnú bundu, ale stále ma trasie... Nie je teplejší napríklad vlnený hrubý sveter? Máte nejaké tipy ako sa "zatepliť"?

acer11
17. jan 2021

@szaszanka toto je treskúca zima? 😂

struhanka
17. jan 2021

@szaszanka Vrstviť. Tenšie vrstvy. Dobre spĺňajú účel merino a vlnené veci.

karhu
17. jan 2021

sveter z ovcej vlny a paperova vetrovka, kvalitna zimna obuv s hrubou podrazkou, nie tie moderne zateplene tenisky

evinka3007
17. jan 2021

Ja mam termotricka s dlhym rukavom z lidla a ked si dam este sveter alebo mikinu, tak vacsinou musim mat bundu rozopnutu lebo ma az oblieva...a to som aj ja riadny uzimenec ze klepocem zubami uz pri 0 stupnoch, nepotrebujem ani minusove teploty na to 🙂

mima1
17. jan 2021

Treskuca zima dnes u nas -5 a mala som termo tricko a chlpatu mikinu vonku

luccija
17. jan 2021

@acer11 tak v Ba uz dlho nebolo minus 9🙂)pred chvilou som bola u sestry som pozerala displej

pietra
17. jan 2021

zakladom je kvalitna zimna bunda, naozaj urcena do zimy, nepremokava a odolna aj voci vetru, nie je len imidzovka. Ja som sice tiez zimomrava, ale pod kvalitnou bundou mi dnes stacil len teplejsi pulover a zima mi nebola.

mattkapd
17. jan 2021

Kvalitná bunda najlepšie taka aspoň do pol zadku pripadne dlhšia.. Šál, rukavice a čiapka je základ... Potom už len kvalitná tepla obuv a môžem sa prechádzať koľko chcem

szaszanka
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elementissa
17. jan 2021

Treskuca zima? 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 Dobre vedieť. No ja ti neporadim, chodím von že krátky rukáv, na tom tenký kabát a na holych nohach legíny. Akurát topánky nosím také, čo nepremoknu, takže nenosím teraz tenisky do "snehu"... Ehm, tých 0,35cm snehu a kopy vody okolo.

Ale teda výskumy dokazujú, že je ti tak teplo, ako je teplo tvojim chodidlám. Skus si kúpiť nejaké dobré termo ponožky. Chodidlá emituju najviac tepla a teplo tade uniká, ak nemáš správnu obuv. Keď sa robili výskumy, ako ľudia dokážu žiť v polárnych oblastiach (inuiti, Laponci), tak sa prišlo na to, že nenosia hrubé vrstvy oblečenia, ale majú špeciálne zateplené a upravené topánky, aby im neodchádzalo teplo cez chodidlá. Nepomôže ti ani 25 vrstiev na vrchu, keď chodidlá budeš mat vlhké a studené. Takže ak ti je naozaj zima, kúp si poriadne termo ponožky a poriadne topánky. A zima ti postupne prestane byť

rachel36a
17. jan 2021

Trskuca zima pri teplotach -5 alebo -10 😁😁😁😁nosim tricko s dlhym rukavom a bundu..ked bude -20 tak dam aj mikinu

ibrunova
17. jan 2021

Tak tu bolo pred hodinou - 15, teším sa na ráno 😂

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chrobacik41
17. jan 2021

@ibrunova u nás v bn momentálne-14, a do rána to pôjde ešte dole . Fajnova zima bude aspoň na chvíľu 😊

ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marsmykkok
17. jan 2021

ja chodím von v lyžiarskom tričku a na tom bunda z lidla, nie moc hrubá, taká tenšia parka. Na hlavu čiapka, dám si aj rukavice na prvé minúty, potom ich dám dole. myslím že pocitovo je von celkom fajn, slniečko, nefúka silný vietor,

3petka
17. jan 2021

@szaszanka no tak ja mám napr len tričko, mikinu a zimnú bundu. A nám nohy spodky a zimné nohavice. Ak ti je stále zima tak by si mala asi investovať do kvalitnejších zimných veci.

janulik2008
17. jan 2021

Ja Ti neporadim ale ja mam sveter kt bol ešte otcov a veru lepší zimný sveter som nikdy nemala 🙂 hreje aj po cca 50tich rokoch hoc je nemoderný 😇 mám ho najradšej

janulka1802
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olli456
17. jan 2021

@rachel36a prid na Oravu aktualne - 14

aurorastone
17. jan 2021

@chrobacik41 no ale prd ani sa mi nezdá 🙄😂

rachel36a
17. jan 2021

@olli456 v pohode, aj my uz mame -12

bmuller
17. jan 2021

Dolezite je mat aj nohy v teple (teda pancuchy/termoleginy a teplejsie nohavice, a teple ponozky), potom je mensi pocit zimy aj na "vrchu" tela.

cacianka
17. jan 2021

Ja som este ani tielko nemala.ani len pulover , iba tricka bežné, tenke nosím. Bunda obyčajná, ziadne termo funkcno pápero...
hm ked je tak treskuco asi zajtra dám

lindusss2016
17. jan 2021

@szaszanka samozrejme, ze vlneny svwter je teplejsi. Urcite 4 bavlnene vrstvy nenahradia jednu vlnenu 🤷‍♀️ ale musi to byt prava vlna, prirodny material ako merino, alpaka, kasmir a pod...

leuchtturm
17. jan 2021

vyskusaj bundy SirJoseph, v tych vraj mozes ist aj na Everest.

http://www.sirjoseph.cz/cz/produkty/obleceni/pe...

puklica13
17. jan 2021

Kde su tie casy..ked som sa pri -25 ponahlala rano do skoly z nasej samoty cez les😊 a suhlas s tymi nohami..maj nohy v teple v prvom rade

andreatytler
18. jan 2021

@szaszanka Ja som zimomrava a zijem v Kanade kde je casto -20.
Nikdy som nevrstvila. V zime si davam tielko, tricko a sveter (ziadny hruby... normalny do prace) alebo sako. Uz aj tie 3 vrstvy ma otravuje obliekat.
Urcite ale potrebujes:
Zimnu bundu... paperovu a dlhu aspon do polovice stehien s kapucnou a vysokym golierom. Ak ma bunda opasok, je v nej este o kusok teplejsie.
Snehule s poriadne hrubou podrazkou ktore su robene pre zimu -40. Ani velmi vysoke nemusia byt... staci nad clenky.
Hrube pancuchace alebo leginy pod nohavice.
Ked je najhorsie (hlane veterno), nosim aj celenku na usi ale vcsinou ta kapucna staci.
Sal mam najradsej taky co je prijemny na kozi... kedze bunda ma vysoky golier, staci aj satka.
Kabelku na rameno alebo cez telo aby si mohla dat ruky do vreciek. Este sa mi nepodarilo najst rukavice, v ktorych by mi nebolo zima ked ide teplota pod -10.

diewcatqoo
18. jan 2021

Ze treskuca zima 😀 ach jaj, spominam si na casy, ked sme sa ako decka sankovali pri -25 a sople nam mrzli pod nosom 😀

mishka81
18. jan 2021

Treskuca zima este tuto zimu nebola🤔 tielko, sveter, bunda. Základ su teple topanky s hrubou podosvou a plus čiapka na hlavu. A ak ti je kosa, daj si pod nohavice termo pančuchy.