Podvod ohľadom pokuty

eliskaaerika
29. feb 2024

Dobrý večer prajem. Touto cestou Vám chcem priblížiť telefonát, ktorý som práve mala. Dávajte si pozor na podvodníkov ( hlavne v dnešnej dobe)! Volalo mi súkromné číslo, nakoľko mám prácu, kde spolupracujem aj s políciou, telefón som zdvihla. Ozval sa mi pán, či mi prišlo vyrozumenie o prekročení maximálnej rýchlosti o 55 km/ h, za čo je sadzba 650 eur alebo odobranie vodičského preukazu. Na to som pána konfrontovala, aby sa mi predstavil. Povedal nezrozumiteľne nejaké meno a vzápätí povedal evidenčné číslo, ktoré ani nebolo v rámci môjho okresu. Následne som mu telefón položila.
Máte niekto z Vás podobnú skúsenosť? Vopred ďakujem.

sissy27
29. feb 2024

@eliskaaerika by som mu povedala “nie neprislo” a vybavene 😂

oli18
1. mar 2024

Skoda, ze si zlozila. Mohla si mu polozit viac otazok a dostat ho do uzkych. Potom mu povedat, co si o nom myslis.

tykat
2. mar 2024

@eliskaaerika odpoved ano, uz som aj zaplatila, pred chvilou mi volal jeden taky ako vy 😃
Oj ta ja by som si s nim pokecala

cacianka
3. mar 2024

Aj mne pred časom volala nejaká podobná žena, tušila som nekalost, tak som si pokecala, a keď už preháňal dosť, tak som sa spýtala či vie kam sa odvolala. Či jej niečo hovorí národný bezpečnostný úrad? Že si ju počas hovoru preverujeme. Ako len rýchlo položila ! Neviete prečo ? 🤷