Meškanie menštruácie - mám už navštíviť gynekologičku?

michaela0509
5. jan 2020

Ahojte. Mám 16 rokov. Menštruácia mi mešká už 10dní. S priateľom sme niekedy v polovici novembra mali prvý pohlavný styk s ochranou( sme spolu už 9mesiacov) . Konom novembra som dostala menštruáciu, ktorá mi meškala len 1-2 dni( ako vždy). A teraz nič. Koncom decembra som mala dostať no stále nič. Tehotenský test som si robila pred 3 dnami a vyšiel negatívne. Čo myslíte? Mala by som ísť ku gynekologičke? Nebola som tam ešte nikdy pretože som myslela že je na to skoro, a myslím, že všeobecná lekárka by mi v tomto nepomohola. Prosím neodcudzujte ma. Len potrebujem pomoc a váš názor. Skúšala som už všetko. Víno, kúpeľ, a podobne. Ďakujem pekne.

andula2020
5. jan 2020

@michaela0509 gynekologičke určite chod aj keď nemyslím ze si tehotná ale aspoň na preventívnu prehliadku, keď si začala sexuálne žiť treba začať chodiť aj k ženskej, môžeš byť prechladnutá od spodu alebo nejaký zápal

sspeed_cs
5. jan 2020

@michaela0509 mne este aj v 30 meska kludne 10 dni 🙂) obcas sa to stava. moze to byt napriklad zo stresu, zvysenej telesnej namahy atd... suhlasim s andula2020, na gyn urcite zajdi kvoli preventivke ked si uz mala styk

miriam1983
5. jan 2020

@michaela0509 na gynekologicku je skoro,ale na sex v 16tich po 9mesacnom vztahu skoro nie je?

michaela0509
autor
5. jan 2020

@andula2020 ďakujem za názor, akurát som prechladnutá tak možno to má niečo svoje. Určite zavolám a zájdem. Aj tak to treba absolvovať tak či tak. Ďakujem ešte raz

michaela0509
autor
5. jan 2020

@sspeed_cs ďakujem pekne😊zájdem tam

michaela0509
autor
5. jan 2020

@miriam1983 neviem či je skoro na gynekologičku, keďže ako tu pani vravela, treba tam zájsť odkedy každá žena začne sexualne žiť. Nemyslím že to je skoro. Už niesom pod 15, žeby to bol trestný čin alebo teda zneužívanie. A myslím že 9 mesiacov je už celkom dlhá doba, pretože viete, niektoré už stihnú prvý týždeň. Samozrejme beriem aj váš názor a ďakujem za zapojenie do diskuse.

michaela0509
autor
5. jan 2020

@michaela0509 bolo by aj možné, keď kvôli tamtému prvému pohlavnému styku, že sa mi to kvôli tomu poposúvalo? Síce viem že prvu menštruaciu po sexe som mala normalne, ale aj nad tým som premýšľala🙂

bibg
5. jan 2020

@michaela0509 Podľa mňa si len v strese z toho alebo si prechladla. Ja som to takto mavala bežne i ked ja som sa bala ze som tehotna az ked som mala 19 :D ale tiež som išla doktorovi, doktor nic nevidel a do tyzdna prisla akoby nic. Vraj stres. Nemysli nato. Pokial si uz ms mala a tehotensky je negativne az doteraz tak pochybujem ze si tehotna 🙂 Ak sa bojis chod k dr. 🙂

miriam1983
5. jan 2020

@michaela0509 no kedze uz sexualne zijes,tak skoro na gynekologicku rozhodne nie je. A to ze nie si pod zakonom alebo ze to ine robia po tyzdni,neznamena ,ze musi kazda. Potom to takto dopada,hlupymi,nevyzretymi otazkami na fore.

michaela0509
autor
5. jan 2020

@miriam1983 tak sa tu potom nezapájaj ak nechceš pomôcť a poradiť, ďakujem

michaela0509
autor
5. jan 2020

@bibg ďakujem za nazor😊pokusim sa prestať na to myslieť stále

matqa411211
5. jan 2020

@miriam1983 je to normálna otazka, dospelé ženy tu nie take drísty píšu, a k @michaela0509 možno si len fakt nachladená, stres robí veľa tiež, mne napriklad po prvom prišla tuším skôr a raz mi meškala asi tiež nejako 12-13 dní, čo sa mi vôbec nestáva, test bol negat. tak som tiež šľa ku gyn. prvý krát a všetko bolo vpohode pichla mi vyvolávačku 🙂 ta keď tak sa neboj a zájdi a budes pokojnejšia

janinah
5. jan 2020

Gynekolog ti vnuti hak.bez vysetrenia.len tak....ty pisluchnes.tehotna byt nechces...ale teh.hrozi kazdemu kto sex.zije a 100% ochrana neexistuje...moje dcery mali frajerov po maturite.nic nezmeskali a hak neuziva ani jedna.treba aj rozmyslat o rizikach a uvefomit si co je mensie zlo...

michaela0509
autor
5. jan 2020

@matqa411211 jasné, počkám do utorka a keď nič tak zavolám a zájdem tam preistotu😊môžem sa spýtať, koľko ste mali rokov keď ste šli prvý krát?

michaela0509
autor
5. jan 2020

@janinah ďakujem čo ste napísali. Zájdem ku gynekologičke, ale hak nechcem, čiže s tym nesúhlasim určite. Ale ďakujem za názor

fkata
5. jan 2020

@michaela0509 Ja by som skúsila teplú sprchu dovtedy.
Neboj sa, nikto Ti HAK nebude nútiť, ak nechceš, je to na Tebe.
Prvýkrát som bola na gynekológii ako študentka VŠ.

matqa411211
5. jan 2020

@michaela0509 tiež 16 😄

matqa411211
5. jan 2020

@janinah mne gyn. tiež poradil hak a neposlúchla/neprijala som, tiež som mala 16 🤷🏼‍♀️ Nie všetko mladé je hlúpe

michaela0509
autor
5. jan 2020

@matqa411211 presne tak. Snáď to príde, teochu ešte počkám a ak nie volám gynekologičke. Lepšie tam zájsť a zistiť príčinu ako to zanedbať a predsa len, môže to byť niečo vážne