Mávate častejšie živý alebo umelý stromček?

titkovamiriam
18. okt 2011

aký mávate častejšie?

stanca22
18. okt 2011

Ahojky, my najčastejšie mávame umelý stromček, môj ocko je vždy za živý ale ako som sa vydala, s manželom sme spoločne za umelý a máme pokoj, máme aj poriadok a menej roboty 😉

bubelko
18. okt 2011

kym som zila s nasimi, tak sme mavali umely. odkedy som sa vydala, tak ak sa nevraciame na vianoce domov, kupujem zivy. 😉

anelehka
19. okt 2011

ahoj,my odjakziva len zivy,je to krasa,kazdy rok je iny... 😉 😉

elinor42
19. okt 2011

my mávame vždy živý stromček. Hoci je z neho viac bordelu, ale keď on tak krásne vonia po byte...

bellada
19. okt 2011

ako dieta sme mavali doma vzdy zivy, teraz umely aj u nasich aj u nas, menej bordelu, praktickejsie, ekologickejsie....ale umely musi byt fakt prvotriedny, ziadna metla, ale krasny velky, husty na nerozoznanie od ziveho, vonu zivej borovice ci jedlicky si nahradim z aroma lampy 🙂 u svokrovcov je ale stale zivy stromcek

claudica
19. okt 2011

Kým boli chlapci malí, vždy sme mali živý stromček, vtedy boli Vianoce také iné, také "skutočné", verili v Ježiška, očká žiarili.... No už asi desať rokov máme umelý, kúpili sme taký čo sa dá poskladať až "po plafon", alebo aj menšia verzia, je fakt pekný. Aj teraz sú Vianoce najkrajším obdobím roka, ale už keď sú deti väčšie, je to predsa trochu iné. Vôňu tiež nahrádzam aroma lampou a na stromček vešiam ozdobené medovníčky plus väčšinou červené ozdoby. Keď boli v móde modré, skúšala som aj to, ale mne sa to moc neosvedčilo. Pre mňa je ihličie, medovníčky + červené mašličky a červené gule to "pravé orechové"...
A v kuchyni mám ikebanu zo skutočného ihličia, vždy si ju vyrobím sama a vytešujeme sa z nej... 🙂

andy_rs
19. okt 2011

mi mávame umelý stromček....🙂

michaela.g
19. okt 2011

Zatial umely, ale ked bude mrne vacsie tak urcite budeme mat zivy, je to hned ina atmosfera

filipal
19. okt 2011

zivy

veverka149
20. okt 2011

hlavny velky stromcek mame umely , mensi v kuchyni na linke tiez ale aby predsa len vonala cecina tak do obrovskej vazi mi muz donesie na chladnicku konare a dam na ne gulky retiazku a vydri to az do konca sviatkou

sharmana
20. okt 2011

U rodičov sme mávali najskôr živý a potom dlhé roky umelý. Ale u starých rodičov bol živý stromček, nikdy nezabudnem na tú vôňu po celom dome. Keďže budeme mať tento rok prvé Vianoce len my traja, tak chcem živý stromček do nášho domčeka, aby bola tá pravá vianočná atmosféra 😵
Ale páčia sa mi aj umelé stromčeky, veď dnes sú na trhu prenádherné 😉

cicusmicus30
20. okt 2011

My mavame jeden rok zivy a jeden umely stromcek.Tak si to striedame uz od mojho detstva,Nestane sa Vam,ze zabudnete,aky ste,mali,to nehrozi a stale je to zmena,ktora neomrzi.

nelicefo
21. okt 2011

Umelý a velikánsky. 🙂

monika15
21. okt 2011

hmmm 🙂
ja milujem zivy vonavy 🙂
mm miluje umely... heheheh 🙂)
takze zivy vyhrava hehehe 🙂

radlinka
21. okt 2011

jednoznacne zivy so vsetkym ako sa patri 🙂 cim vacsi, tym lepsi 🙂

vroni
22. okt 2011

Zivy. Chlap je velmi ekologicky uvedomely a rozhodne nedovoli, aby sme mali umely stromcek (mne je to dost fuk, ale uznavam, ze zivy je podstatne setrnejsi k zivotnemu prostrediu. A vonia!)

hajanka
23. okt 2011

My mavame umely.

lussy211
23. okt 2011

My sme mávali vždy živý, ale tento rok to vyzerá na umelý, i keď som dala návrh na kúpu toho v kvetináči a že by sme ho potom po Vianociach niekde vysadili..🙂Predsa len tá vôňa sa nedá nahradiť a dodá Vianociam krásnu atmosféru🙂

annaopialova
25. okt 2011

my mame umely teraz su ozaj krasne aj umele stromceky

sirinka
25. okt 2011

zivy...krasne vonia, je kazdy rok iny a v neposlednom rade je aj ekologickejsi...
navyse ta radost detskych ociek, ked pomahaju tatovi stromcek vyberat....

88janka88
25. okt 2011

My mame živy stromcek ale moja mama ma umely a ten sa my zda krajsi. Vedia to tak pekne spravit. Zive uz nenajdeme take pekne.

ivett1
25. okt 2011

mávame umelý, vysoký a vyzerá ešte stále super🙂...ale, mne sa páči aj živý...v našej rodine, keď som bola malá, bola tradične každé Vianoce živá borovica...nádherne voňala 🙂 😵

maca793
25. okt 2011

umelý je praktický a ked sa mi zažiada vôňa ihličia, tak si zapálim sviečku s borovicovou vôňou alebo si odtrhnem
čerstvú vetvičku ihličia 😉

zuzka38
26. okt 2011

zivy

00vladka00
26. okt 2011

my len umelý.

zuzkalenka
27. okt 2011

mi máme umelý. Je taký krásny že málokto spozná že nie je živý. A pre vôňu si natrháme vetvičky ktoré dáme do vázy a vyvoňajú celí byt.
Jóóó sa už teším 😉

terrs
27. okt 2011

Živý bude.

vodnarky
28. okt 2011

vecsinou umely..ale tento rok sme si povedali,ze by sme uz aj zivy mohli kupit...predca ta vona,to je uplne nieco ine... 😵

susan30
29. okt 2011

ja som bola zastancom umelych stromčekov kym som sa nevydala a manžel chcel živý.Teraz si neviem predstavit umely.živý je živý

kmnigvil
29. okt 2011

My máme každý rok iba umelý stromček. Tento rok ale rozmýšľame o živom stromčeku. Živý stromček je predsa oveľa krajší a voňavejší ako ten umelý. 🙂