Manuál verzus automat

4. feb 2024

Veľa diskusii je o tom ako prejsť z manuálu na automat, pripadne prečo automat viac vyhovuje ženám, menej stresu, žiadny strach z preradovania atď vieme výhody automatu. Mňa však zaujíma ci tu je niekto, kto prešiel z automatu na manuál a neľutuje. Vítané sú postrehy a rady tých co majú skúsenosti s oboma druhmi prevodoviek 🙏🙏🙏

minenkak
4. feb 2024

Ja osobne určite manuál ,občas jazdím na automate a nezvladam to,muž jazdí v robote na automate a permanentne nadáva

anjelicek26
4. feb 2024

Vodičský mam 22 rokov pomaly a automat posledných 10 urcite... 30.000km ročne.. pri automate máš proste jednu ruku voľnú, lepšiu spotrebu a viac sa sústredis na premávku ako na preradovanie...

autor
4. feb 2024

@minenkak môžem sa spýtať v com vidíte výhody manuálu oproti automatu? Prečo nadáva muž?

deti95060810
4. feb 2024

manuál... zvyk.

vanilkovazmrzka
4. feb 2024

Moj partner ma manual ale radsej jazdi na automate.

noami12
4. feb 2024

Ja som mala niekolko aut s automatickou prevodovkou a teraz mam manuál, no tak automat je určite pohodlnejší. Ale ! Ako kedy ! 🙂 ja som mala jedno auto aj polo automat že som si teda mohla aj manuálne preradovat a veru som to tak aj robila a klesla mi spotreba o dosť pri automate auto žralo snáď aj trávu pri ceste, spotreba 12l 🙂 inak s ostatnými som bola spokojná až na to jedno... a manuál mi teraz tiež vôbec nevadí, ale čo si poslednú dobu všímam pri dlhších cestách, sa už všelijako štelujem v aute od bolesti chrbta, neviem si už spraviť také pohodlie ako pri automate 🙂

mamamasama
4. feb 2024

Odkedy mám deti, neviem si manuál vynachváliť. Mama voda, mama snack, mama hračka, mama to, mama tamto. Jedna ruka vždy k dispozícii 😅 Nechcem sa už k manuálu vrátiť.

minenkak
4. feb 2024

Nesedí nám ten štýl jazdy,auto s automatom potrebuje vysoké otáčky na preradenie rýchlosti,ja osobne si užívam tu klasickú jazdu

nivea777
4. feb 2024

@mamamasama tak nevieš si manuál vynachváliť, ale nechceš sa k nemu vrátiť? 🤔

minenkak
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
minenkak
4. feb 2024

@nivea777 ale no, pomýlila sa

mamamasama
4. feb 2024

@nivea777 ďakujem za upozornenie. 😅Predchvíľkou som dopila pohár vína 😅🤣🙈 Mal tam byť automat. 🙊

noami12
4. feb 2024

@nivea777 tak mne logicky vyplýva že išlo o chybu a
@mamamasama sa jednoducho pomýlila a myslela automat keďže píše ze ma jednu ruku voľnú 🙂

mamamasama
4. feb 2024

@noami12 ďakujem. Presne tak 🙂

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sejbipi
4. feb 2024

Ja som s automatom nabúrala, lebo som si nejakým zázrakom pomýlila brzdu a plyn. Neviem ako sa to mohlo stať, doteraz tomu nerozumiem a neviem si to vysvetliť. Odvtedy len manuál. Stlačíš spojku, vyradíš a vieš, že keď aj omylom pridáš, tak nepridáš😂😂😂

deedol
4. feb 2024

jedinu vyhodu som postrehla pri porovnani manualu so starymi automatmi a jazdou do kopca, pripadne zrychlenim - nezvladaju hladko preradit, hucia (mali sme na dovolenke uz viackrat "stastie" na stary hrozny automat). mam odjazdene asi 10r na manuali a 5r na automate a k manualu by som sa s dietatom v aute uz nevratila, automat je pre mna bezpecnejsi.

janickacrazy
4. feb 2024

My máme aj aj, muž má radšej automat, lebo može počas jazdy piť kávu a držať má za ruku. 😁

lilyianka
4. feb 2024

Ja mam manuál,muž automat ( predtým mal tiež manual). Povedal,že už by sa k tomu nevrátil. Moje ďalšie auto bude určite automat. Je to pohodlnejšie.
Švagor prešiel z automatu na manuál a povedal,že teda nezvyk.

autor
4. feb 2024

@chodec15 ďakujem za odpoveď. Aký maximálny ročník by ste odporúčali pri ojazdenom automate?

nelca84
4. feb 2024

Ja jazdim 20 rokov na manualy, milujem soferovanie. Nedavno nam pribudol prvy sluzobny automat a ja naozaj neviem, co niektori na tom vidia.. Mna ta jazda vobec nebavi, neznasam ked mi ho daju. A je zaujimave, ze ani jedna z kolegyn na nom nechce jazdit, ale zato kolegovia sa o neho idu pobit 🙈

marseillefan
4. feb 2024

Jednoznačne automat...

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nenne27
4. feb 2024

Manual.bavi ma to neskutocne, rada soferujem, nemam z radenia ziadny stres a uzivam si to mega

belllinka
5. feb 2024

Ja neznášam, keď niekto napíše, že automat viac vyhovuje ženám. Čo je snáď radenie taká jadrová fyzika a ženy úplné blbky, čo to nevedia zvládnuť?

monikkatt
5. feb 2024

Treba si to vyskusat. Mam kolegynu ktora neda na manual dopustit. A poznam vela chlapov co tvrdili ze automat nikdy a ked vyskusali tak uz ine nechcu 😃
Za mna automat.

tani777
5. feb 2024

Ja mam manual,muz automat..ja jazdim denne,beriem deti do skolky-ale jazdim mezdi dvoma dedinami,obcas idem do mesta-len cez dediny,mesto je male..
Muz chodi do okresneho mesta do roboty,tam je aut plno,zapchy,takze vkuse radit je o nervy 😵‍💫
Za mna,do mesta automat,ak nejazdis po meste,kludne manual 😊

ja_mama
5. feb 2024

Mame aj aj. V ramci jazdy mi to je uplne jedno na com idem, uz som si zvykla aj na automat - prve razy mi tam ta spojka chybala 😀 po meste je lepsi automat, lebo aspon nemusis stale preradovat ale na dlhsie trasy mne osobne viac vyhovuje manual - lava noha sa mi aspon "nenudi" a tym, ze treba obcas preradit ma to drzi v lepsom strehu 🙂 a hlavne do zakrut a kopcov a pri predbiehani si vzdy rada preradujem sama, nech to taha tak ako ja chcem 😀 automat reaguje o daco neskor...

ivanaks
5. feb 2024

Mám manuál a vždy som mala len manuál, ale nemám pocit, že by som stále šmátrala po radiacej páke (ono sa to ani neodporúča, mať ju tam stále položenú), takže nerozumiem príspevkom o "voľnej" a "nevoľnej" ruke. Nemala by aj tá akože voľná ruka držať volant??? Alebo tu fakt väčšina žien riadi jednou rukou, druhou šmátra chlapovi po kolene, maľuje sa za jazdy, pije kávu, fajčí, púšťa deťom rozprávky v mobile a pod.? Lebo potom nie som typická žena za volantom, ja totiž obe ruky používam na šoférovanie... A už sa aj prestávam čudovať, prečo v poslednej dobe ako chodkyňa mám "šťastie" na agresívne jazdiace ženské, čo nezastanú ani pred priechodom, na ktorom sú deti (jasné, že cudzie, svojim predsa počas šoférovania varia "kakavko"), mestom sa valia aspoň sedemdesiatkou a tvária sa ako bohyne pomsty, keď im ukážeš, či sa už úplne zbláznili... Takže v záujme väčšej bezpečnosti na cestách odporúčam manuál, automat zjavne zvádza k nepozornosti za volantom a "máchaniu voľnou rukou".

4stanka4
5. feb 2024

My máme aj aj a viac ma baví šoférovať manuál ako automat. Aj keď som mala služobné auto tak som mala manuál. Mne vyhovuje viac, nenudím sa tam pri šoférovaní 😀 Nemám problém ani s jedným, hneď sa prepnem na mód daného auta.