Ľudia, ktorí nevedia kultúrne jesť

dagmarovita
10. jún 2022

Poznáte takych ludí, ktorí nevedia normálne jesť v spolocnosti rodiny. Moj otec zo seba vyzaruje taku energiu nervoznu ked je, ze sa pri nom nedá ani najesť, lebo naznacuje, ze mu to je neprijemné. Vlastne ani variť sa neda pri nom, chce byt sám v kuchyni. Popravde jedáva otrasne, nejedava kludne, stale cita pri jedle, doslova žere, ponahla sa, srka polievku, hlavne ze pre neho su vsetci blbci, ale on nie, vobec nejedava s rodinou, aj napriklad na Vianoce je z toho nervozny akoby.

emm_i
10. jún 2022

Viem o ľuďoch, čo im je nepríjemné, ak na nich ľudia pri jedení pozerajú. Možno z toho je nervózny a takto reaguje. Ale on už sa pravdepodobne nezmení, mne to príde, že pri jedení chce mať pokoj a jesť sám 🙂

viestta
10. jún 2022

Otca nezmeníš. Keď ho doma nenaučili, mama nevycvicila tak musíš počítať s tým, že aj na tvojej svadobnej hostine to bude tak nejak.
A ja som tiež najradšej sama v kuchyni. A ani nikomu sa do varenia nemocem ak tam vari on. Na tejto pasazi nevidim nič zlé.

kandelabra
10. jún 2022

natočiť ho a pusiť mu to, aby videl, ako sa pri ňom cítia ostatní

matovicova
10. jún 2022

@dagmarovita tiež poznám takú osobu, ale na druhej strane to chápem, pretože v detstve nikdy nemali dosť jesť a doslova jedli kto si čo uchytí...

riskoh
10. jún 2022

@dagmarovita presný opis môjho otca....zial

syslik81
10. jún 2022

moj ocino nikdy sn nami nejedlo .. okrem vianoc ... vzdy opckal az sa najeme alebo isiel sam do obyvacky ... kedysi mal neprijemnu vec a odvtedy mal blok ..ako deti sme to neriesili ale respektovali .. kazdy sme neaky

dagmarovita
autor
10. jún 2022

@riskoh aj pre mna to je zial, aj moja matka je taká :D strasne to je ked ich vidí vnuk, ze ako jedia, ze sa nevieme spolu najest, a pritom je to take pekné, u ,,svokrovcov" to vidí, oni vedia jest spolu, nerobia ziadne cavyky okolo toho, proste ranajky rano spolu, obed tiez, vecera ako.kto chce, mne sa to paci, tym padom u nas nezazije ziadne opekacky, posedenia, take pekne chvile zivotné, jedna pisala na fb v dobe korony, ze treba pekne si naservirovat, uzit si spolocne jedlo, slaviť zivot, mne sa to paci, ze predsa sa nahaname, zabijame dobrezenie za jedlo a potom ako zvery. Aj to jedenie hocico hocikedy, pritom jedlo sa ma jest podla jedneho doktora pravidelne cyklicky, ach jaj

janinah
11. jún 2022

Toto učí mama a už malé dieťa.nenarobis s tým nič.tak to ani nerieš a nesnaz sa zmeniť.

sense
11. jún 2022

Toto som suce nezažila, ale napr u nás sme je dávali tiež rýchlo, a hlavne nerozprávat. Polievku sme síce nesrkali jeme priborom ale také ze posedieť nehrozilo. Zakaždým jedz nerozprávaj, co sa motas, už to malo byt zjedene atď a vždy navarene aspoň na 2-3dni. U môjho chlapa zas opačný extrém podľa mňa, ranajkuju hodinu, obeduju hodinu, veceraju pomaly 2, jedlo aj 2x studené a prakticky vždy jedna porcia, také ako priložiť nehrozí, aby neostávali zvysky. Všetko pomaly rozvazene na presne porcie.
Tak my sme si doma "museli" nájsť našu zlatú strednú cestu,... A keď sme u jedných alebo druhých tak sa prispôsobíme a inak si ideme svoje.