Kam idú zvieratá po smrti?

babajaga
29. júl 2012

Katolícke stanovisko, ak si správne pamätám, hovorí, že nie. Čo si myslíte vy? Idú zvieratá po smrti do neba, pekla a podobne?

petraxy6
29. júl 2012

toto je otázka za 100 bodov 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Len toto potrebuješ vedieť? 😕 🤐 🤐 🤐

janabanana
29. júl 2012

a ja som myslela že vám umrelo zvieratko a ides sa pztat kam s jeho telom.....

babajaga
autor
29. júl 2012

no prave,ze sme prislo o nasho psika....a velmi nam chyba...

maruska24
29. júl 2012

tak to neviem ako o tom káže katolícka cirkev, lebo tá už dosť bludov nakecala, ale aj zviera má dušu a tak ako ľudská duša tak aj zvieratkovská ide tam kde dušičky po ukončení svojej pozemskej púti odchádzajú. Takže neboj babajaga, havinko je už v spokojnosti a určite sa s ním jedného dňa tvoja dušička ešte stretne 😉

hradnapani
29. júl 2012

@babajaga na nebo/ peklo po smrti neverim. Ale myslim si, ze vsetky duse, aj tie zvieracie, idu "domov". Myslite na havina v peknych spomienkach, nesmutte za nim dlho, aj ked viem, ze je to tazke... :(

babika1923
29. júl 2012

ak bolí zle do pekla 😠 😠 😠 a ak dobré do neba 🙂 🙂 🙂

sisaha
29. júl 2012

dnes prší a každá druhá otázka stojí za to...

petraxy6
29. júl 2012

@sisaha už som hocičo počula, ale takúto otázku od dospelej ženy...hm. to by som čakala od mojich detí najskôr. Prší a ešte je aj dusno, to asi nejako vplýva na mozgové bunky či čo 😕 😕 😕 😕
A toto nie je náhodou forum pre mamičky a budúce mamičky? či aj pre psíčkarky?

janie80
29. júl 2012

Dnes je to tu jedna perla za druhou... 😅 😕

traktor
29. júl 2012

@sisaha u nas pecie slnko..takze..urcite to bude tym pocasim 😀 😉

petraxy6
29. júl 2012

@janie80 to je pre tie, ktoré idú zajtra do práce a toto ich má akože naštartovať do zajtrajšieho rána 😀 😀 😀 😀
tieto témy sú lepšie ako Redbull 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dada1212
29. júl 2012

@babajaga tak na toto ti odpovedať neviem, ja nie som moc duchovne založená, neverím na nebo a na peklo, pojem duša je pre mňa tiež dosť abstraktný pojem.
myslí na to, že určite mal pri vás veľmi pekný život a to je hlavné a myslím, že zvieratá,teda aspoň väčšina nie sú také zlé a zákerné ako veľa ľudí, tak do pekla určite nie... psíkovia sú veľmi láskavé a milé tvory, takže ak veríš na nejaké životy alebo pokračovanie po smrti, tak určite nič zlé ich nečaká.

trish31
29. júl 2012

Skrecky idu do smetiaka,andulky tiez,zvysok pod zem,klasika.Toto su otazky.

margarita
29. júl 2012

ja byt Tebou skusim nejaku spiritisticku seansu, najlepsie v zlozeni : delfin - prasa - papagaj, to su vraj vcelku inteligentne zvery a ten papagaj, ten to potom prerozprava, co sa dozvedia 😉

mna viac trapi, kam pojdeme po smrti my 😀

kvetinka211
29. júl 2012

@babajaga do zvieracieho nebicka, uz sa tam urcite zoznamil s nasim kocurikom 😉
Neviem, preco ti tu ludia pisu take zle veci, je normalne ze aj oblubeneho odchod zvieratka cloveka trapi.
Samozrejme je to banalita oproti inym hroznym veciam, ktore sa deju na svete a pomerne lahko prekonatelna trauma oproti inym tazkym bremenam ktore musia mnohi ludia niest, ale tiez nejaku chvilu trva kym sa s tym clovek vyrovna. Bol to urcite super psik a teram mu je velmi dobre, sedi na oblaciku a okolo same klobasky a ine maskrty. A kasli na to, co tu pisu.

babajaga
autor
29. júl 2012

@kvetinka211 dakujem.

petraxy6
29. júl 2012

@margarita no do neba. Nie? 😀 😀 😀 😀
@kvetinka211 zlé veci sa tu nepíšu. autorka zle založila otázku. Toto by už fakt neviem koho napadlo, kam idú zvieratá (prepáč, psy) po smrti. Ja viem, každý máme doma zvieratko a odchod každého bolí. ale určite to nie je na záťaž, kam on pôjde po smrti. Väčšinou tie zvieratá sú nevinné, tak peklo ich určite nečaká.
A vieš čo je skutočné trápenie? keď má matka choré dieťa, ktorému nemôže pomôcť.... keď nemá z čoho žiť, lebo všetky aj tak mizerné prachy musí dať na liečbu... tak toto je moja trápenie a nie či pes bude v nebi 😠 😠 😠

kvetinka211
29. júl 2012

@petraxy6 a napisala som snad nieco ine? Ked nevies napisat autorke otazky nic slusne alebo ked sa ti zda otazka zle polozena, mas plne pravo ani na nu nekliknut a nestratit jej citanim ani sekundu svojho zivota. Ak na otazku nikto nezareaguje, tak sa postupne dostane na spodne stranky a tam upadne do zabudnutia. Nechapem preco tu ludi stale trapia cudzie otazky, akoby im nieco ubudlo zalozenim temy, no divne. Mozem sa tu kludne spytat aj ci su krajsie cervene gumaciky s bielymi bodkami alebo zelene so zltymi trojuholnikami. Otazka je vo volnej diskusii, nebere miesto ziadnym naliehavejsim temam. Takze naozaj neviem co vam vadi.

petraxy6
29. júl 2012

@kvetinka211 sa mi zdá choré, keď už asi "žena" položí takúto otázku 😕 - preto reagujem. 😎 a odpoveď: mne by sa páčili červené gumáčiky s bielymi bodkami 😀 😀 😀

horana
30. júl 2012

Zvierata maju sice povahu a osobnost, ale ich dusa je vraj este kolektivna, to znamena, ze psie duse sa po smrti vracaju-zlievaju do velkej psej (nad-)duse, zjenodusene napisane. Viac sa mi nechce na fore kde je to skor ponimane ako nevhodna otazka vobec vypisovat.

maruska24
30. júl 2012

kvetinka211 😉
petraxy6 a akože prečo by nemohla užívateľka položiť takúto otázku, keď jej umrel psík ktorého rovnako ako niekoho zo svojej rodiny mala rada a proste jej chýba 😨 zato že svoj smútok nesmeruje otázkou o dietati alebo o celosvetovej chudobe tak ju tu treba ukameňovať??? akože sorry, ale keď tu niekoho irituje položená otázka tak na ňu nech neodpovedá a nestráca svoj čas jej odpoveďou, ktorá smútiacej osobe akurát tak zdvihne zlú náladu a neposkytne troška útechy. Asi chcela len troška vyventilovať svoj smútok a očakávala troška milého slova a nie spršku kritiky. A ano, keď umrie aj milované zviera čo bol priateľom /častokrát vernejším než človek/ tak to niektorých ľudí aj trápi rovnako tak ako teba matka s chorým dietaťom.

sisaha
30. júl 2012

@maruska24 ok, smutok je jedna vec, ale diskusia bola nespravne zalozena. Ak da niekto otazku kam idu zvierata po smrti, ci do pekla, alebo do neba, moze dostat iba dve odpovede. Ja tam priestor na diskusiu nevidim...iba na hadky, kto ma pravdu...

bobi121
31. júl 2013

@petraxy6
@petraxy6 boze ty si plna jedu a nenavisti

petraxy6
31. júl 2013

@bobi121 už nie 🙂 normálne som v šoku čo som písala. Prešla som veľkou zmenou a som úplne iný človek 😉

medulienka111
4. jan 2014

@babajaga v Bibliji sa píše,že v raji bude mať miesto lev vedla jahniatka.Ja si myslím,že zvieratá ked zomrú nechodia do neba či pekla,ale sú v raji 🙂 .Zvieratá su niekedy ovela lepšie ako samotní ludia.Neublížia vám bezdôvodne,ale ludské slová či skutky dokážu poriadne ublížiť nielen nám,ale aj samotnému Bohu.A neboj určite sa stretneš so svojím psíkom 😉 ináč aj mne zomrelo zvieratko tiež som z toho smutná ☹ .Ale ja viem,že sa s mojou Hryzkou stretnem tiež 🙂 aj s ostatnými mojimi zvieratami. 🙂

miskaska
4. jan 2014

Vygooglili si povest o duhovom moste 🙂

janulik2008
5. jan 2014

ako to napísať, keď nám zomrie nejaká mačička napríklad tak ja plačem. znie to čudne ale ak máte mačku od narodenia a zomrie tak človeku je to ľúto. Nechcem sa hádať ale ja verím (pomáha mi to prvé dva tri dni) že idú do neba a tam je im fajn ... aj keď viem že nemajú dušu mňa upokojí keď si poviem že snáď je mu/jej lepšie ...

irriss
5. jan 2014

@janulik2008 my brecime i u rybicky, ktera nas opusti...delame hrobecek a vzdy mam vztek pri vzpomince na meho otce, kdy je hazel do WC s tim, ze je vraci zpet do "vody" ..do more.. 😎

janulik2008
5. jan 2014

@irriss ... ľahšie sa s tým vyrovnáš ...

irriss
5. jan 2014

@janulik2008 mame doma jeste kralicka a zelvicku a krecka..mozna uveris, kdyz Ti povim, ze mam strach prehanet mazleni..vzdy mam strach..ze "zitra" uz nebudu moc 😎