K čomu slúžia fotoblogy?

jabadaba
25. mar 2014

Tak ma zaujima k comu fotoblogy ako take sluzia, najma k comu sluzi funkcionalita komentovania, ktora ku kazdej fotografii je. Totiz, zistujem, ze komentovat sa nesmie. Respektive, komentovat sa smie. Ale nie hocijako. Osobne fotoblogy este chapem, kritika je vec osemetna, nie kazdy ju znesie napriek tomu, ze povesia svoje sukromie uplne verejne. Budis. No v pripade tzv. inspirativnych fotoblogov, kedy obsahom su fotografie nie osobneho charakteru, to vazne nechapem. Je fotka, jedna, druha, stovky. Pod kazdou je moznost komentovat. Aaaaaale, pozor! Bacha na kritiku. Ani v takomto fotoblogu to nie je pripustne. Tak sa mi teda natiska otazka, ze co vlastne autor fotoblogu chce po verejnosti? Unisono hikanie a neskonaly obdiv toho co zverejnuje? Ked to uverejnuje, vazne rata len s pozitivnymi reakciami? 😎 Nebolo by namieste zrusit moznost komentovania? Vsak ked to tak prekaza a autor fotoblogu reaguje na kritiku ci pozastavenie sa ako ustipnuty vcelou, naco ho trapit vobec takou zradnou moznostou? 😎

nikawero12
25. mar 2014

@jabadaba ja mám pocit, že očakávanie pozitívnych reakcií sa častokrát vyžaduje aj v diskusiách a nielen pri komentovaní fotoblogov 🙂 ...Jednoducho sú ľudia, ktorí si myslia, že všetci budú len "na ich strane" a keď zažijú oprávnenú kritiku, tak je zle.

jabadaba
autor
25. mar 2014

@nikawero12 to by som este ako tak brala. Ale, ze niekto ocakava pochvalu za cudzie decko v outfitiku a nechape kritiku...toto nepochopim. Ale ocakavam, ze tu riadne dostanem po kozuchu, som psychicky pripravena na tu kanonadu. 😀

nikawero12
25. mar 2014

@jabadaba no to vieš, keď každá mamička si myslí, že má výnimočné dieťa a neznesie potom kritiku...a ja tiež očakávam "rozprúdenie" tejto témy 🙂

jabadaba
autor
25. mar 2014

@nikawero12 nieco na tom bude...nuz, nechame sa prekvapit vyvojom. 😀

jolinka
25. mar 2014

@jabadaba mozes navrhnut adminom...aby boli 2 druhy komentov..."pozitivny koment" "negativny koment"...a samozrejme kazdy autor bude mat moznost zablokovat si vkladanie negativnych komentov 😀 😀 😀 😀 😀

jabadaba
autor
25. mar 2014

@jolinka a vidis? To je napad! Toto by isto poriesilo take mrsky mojho typu, co sa obcas pozabudnu. 😀

labelo
25. mar 2014

no toto by zaujimalo aj mna 😀 ked si citam komety,tak si vždy hovorím ako každý len chváli a nikto nekrtizuje same pozitívne reakcie,minule nejaká kočka vycapila foto svojho chlapa a očakávala,že sa s prepáčím každý p****e ked ho zbada na fotke,ale pozor prišla kritika a dievča to psychicky nezvládlo napisalo,že je to čistá závist a komenty boli za 2 minuty vymazane 😀 takže sa NEOPOVAZTE kritizovat to je ako píšeš tabu,ale len chválit a ochkat....

jolinka
25. mar 2014

@jabadaba a inak nechapem co na tom nechapes 😉 😉 😅 😅 😅
Proste ludska psychika je tak nastavena, ze si ziada odmenu a odmieta trest 😉 ...ak pominieme sadomaso...kde vlastne plati ten isty princip...len to ze trest povazuju za odmenu 😉 😉

Ja osobne by som sa skor podivila keby sa tu objavili bytosti vyzivajuce sa v kritike a domahajuc sa aby si ich deti ohodnotila ako skarede, satnik ako nenositelny a torty ako nezratelne 😅 😅

jolinka
25. mar 2014

@jabadaba takze skratim to...motivacia autorov fotoblogov...je ziskat co najviac pozitivnych ohodnoteni...a aspon trosku si vylepsit skore svojho neukojitelneho EGA 😉 😉 🙂 🙂 🙂

jabadaba
autor
25. mar 2014

@jolinka 😀 vidis, ja som Ti taka nechapaca nechapava. Ale ano, chapem aj napriek nechapavosti, ze sebamrskanie nikto nepraktizuje, pokial nie je takto od prirody nastaveny....

Ale ta tvoja skratka ma cosi do seba. 😀

zita19
25. mar 2014

@jabadaba @jolinka @nikawero12
No aj ja cakam na vyvoj...
Ale uz som tu citala vetu asi, ktora vyjadrovala cca toto: Ak ma chcete kritizovat ani nepiste. 😖 Ja tu blbost neviem ani zreprodukovat, len podstata sa mi zapisala riadne hlboko do pamati. 😀 😀 😀

jabadaba
autor
25. mar 2014

@zita19 😀 pamatna to veta, vskutku.

lyzzy
25. mar 2014

@jabadaba ...dobra tema:D....vobec ale neviem co k tomu mam napisat.Taketo veci ako fotoblogy,fotorecepty a taketo som nikdy nepochopila a priznam sa ze ma vobec nezaujimaju:D
Ale vase komenty ma pobavili 🙂 Dakujem vam 😀

maca_p
25. mar 2014

@jabadaba naaaa sak to je strasne jednoduche. je to obdobna verzia fejsbuku. tam sa tiez musi jednomyselne lajkovat 😀 😀

maca_p
25. mar 2014

musim povedat, ze mna bavia fotoblogy o vareni, rucnych pracach, chudnuti, humorne fotoblogy vsetkych zanrov, pikosky, absurdity. nebavia ma fotoblogy toto mame nachystane, toto budeme nosit, ona z predu, ona z profilu, ona v znackovych ihlickych, ona 90 kg deva v romantickych svadobnych satach vyzerajuca ako torta atd.... 😝

jabadaba
autor
25. mar 2014

@maca_p no tak to ma ani neprekvapuje, ze aj na facbuku to funguje obdobne, letora ludska bude rovnaka vsade. 😀

ivett1
26. mar 2014

jéééj fotoblogy to je moje a nie že mi tu niektorá napíšete kritiku😀 ...juj, keby to "zrušili", tak by som nebola v obraze ...nonono 😀

labelo
26. mar 2014

@maca_p
no ved toto,ale najviac ma sokuje ked sa tam nastajluju devy odfotia sami seba v zrkadle a napisu koment "tak a ide sa von" alebo podobne 😀 to idem do kolien 😀