Internet mi číta myšlienky

15. sep 2023

Ja som sa tiež zasmiala keď som si prečítala ten svoj nadpis. Asi si pomyslíte, že som na hlavu, ale ja naozaj na čo pomyslím, to sa mi zobrazí na Facebooku, alebo na Instagrame. Nie cookies. Teraz nemyslím veci, ktoré napíšem cez mesenger, alebo poviem nahlas či do telefónu. (To je samozrejmosť). Čisto iba veci na ktoré si pomyslím. Napríklad, pozriem do zrkadla a zdá sa mi, že mám akési krátke vlasy. Rozmýšľam nad tým, že by som si kúpila klipy, príčesok a podobne. A zrazu na FB reklama na umelé vlasy?? Rozmýšľam nad tým, že som akosi zostarla a zrazu mejkap premeny starých žien?? Dnes uspávam deti a je mi akosi zle. Rozmýšľam nad tým či náhodou nie som tehotná. Idem na Facebook videá a zrazu videá o tehotenstve. Už som to povedala pár ľuďom a tí má vysmiali, že mi hrabe. Neviem či náhodou nie som vzorka na ktorej to testujú. Googlila som a našla som články o tom, že umelá inteligencia dokáže čítať myšlienky a Facebook do toho vráža nemalé peniaze. Som jediná s týmto "pocitom"? Alebo mi vážne šibe?

dadis
15. sep 2023

sibe ti

januska12323
15. sep 2023

A ako by podľa teba dokázali to čítanie myšlienok?

marca12
15. sep 2023

Aj mne sa to stava. Viaceri kamosi si to tiez vsimli,ze nieco si pomysleli a zacala vyskakovat reklama. Zatial si to vysvetlujem ako nahodu,ale je to dost zvlastne. Dokonca sa mi stalo,ze sme sa o niecom bavili o nejakom malo znamom produkte a bum zrazu reklama na ten produkt.

autor
15. sep 2023

@januska12323 https://kryptomagazin.sk/facebook-chce-citat-va... článkov o tom je viac, môžeš pogoogliť

autor
15. sep 2023

@marca12 ja si to všímam už dlhšie a už to prestávam brať ako náhodu. A to nie som žiadna konšpirátorka ani všímavá na každý detail

jenn7
15. sep 2023

Mne sa nieco podobne stalo raz. Napadla ma jedna novinarka, uz ani neviem v akej suvislosti, po par hodinach idem na instagram a zrazu mi vyskoci ako prva v stories kde mi bezne ukazuje len tych, ktorych sledujem.

chodec15
15. sep 2023

google,... trackuju cez cookies stranky, ktore navstevujes. Vyhodnotia to a potom ti podsuvaju cielene reklamy. Cize ziadne citanie myslienky, ale analyzuju historiu navstivenych stranok a vyhladavania.
Pozeras si ucesy,modu,... ukazu ti reklamu na kozmetiku na vlasy, oblecenie,..

jenn7
15. sep 2023

@chodec15 ale ja som si tu zenu negooglila, nikde nezadavala jej meno, len ma z cista jasna napadla v hlave

zafir01
15. sep 2023

Ja som mužovi nedávno pomenula ,že by sme mali doma urobiť reorganizáciu a vymeniť našu veľkú spálňu za izbu pre chalanov ,a mi by sme si vzali ich menšiu . Aby mali viac miesta ...a pozerám FB .a zrazu príspevky o podorysoch a prerábkach . Pritom vôbec sme ani jeden nič neguglili o Tom ,len padla reč o popresuvani izieb

majulino
15. sep 2023

@chodec15 my sme sa s manželom dnes bavili, že si budúci mesiac kúpime šuflíkovy mraziak lebo máme veľa zeleniny a nemáme už kam dávať zaváraniny. Potom sme spolu varili obed, vypili kávu, najedli sa. Otvorím FB a tam samé Nay, okay a neviem ešte aké elektro a tam suflikive mraziaky 🤣🤣🤣

Ja som v svojom mobile určite nepozerala a manžel má vo svojom mobile prihlásený svoj vlastný účet

aaaa1111
15. sep 2023

umela inteligencia nedokaze citat myslienky, ale dokaze analyzovat rozne vzorce spravania sa na zaklade ziskanych informacii pouzivanim internetu. ono to funfuje tak, ze vzdy sa najde viacero ludi, ktori sa na internete spravaju priblizne rovnako, napriklad ak sa hodnoti 15 veci a z toho 10 sa zhoduje s ostatnymi, tak tych zvysnych 5 ti bude umela inteligencia navrhovat, pretoze je vysoka pravdepodobnost, ze ta oslovia. a tie informacie nezbiera len pocitac s internetom, zbiera ich mobil, tablet, ba aj kuchynske spotrebice. vitaj v 21. storoci

galioska
15. sep 2023

@marca12 no ide o to ze si to zrejma niekde predtym vyhladavala na internete,😀

autor
15. sep 2023

@zafir01 toto áno, keď sa rozprávaš o niečom tak ťa telefón odpočúva a následne ti vyhadzuje reklamy. Ale mne niekedy napadne úplná blbosť, že si predĺžim vlasy (čo by som ani neurobila a bežne o tom neuvažujem) a zrazu reklama na príčesky?

queen_mary
15. sep 2023

@aaaa1111 presne. Mame appku na zapinanie/nastavovanie spotrebicov. Minule nam pracka vyhodila nejaku chybu, a zacali sa nam spustat reklamy na autorizovane servisy a predaj pracok.

Alebo som bola tehotna, vela citania ja nete... a par mesiacov po porode mi to vsade vyhadzuje reklamy na vitaminy a sampony proti padaniu vlasov.

autor
15. sep 2023

@aaaa1111 hovorím o myšlienkach, nie analýze histórie prehliadača ani žiadneho algoritmu ... proste mi len niečo napadne( blbosť) a zrazu to mám na FB

minka201
15. sep 2023

Ahoj. Mne sa bežne stáva, že mi začnú vyskakovať reklamy týkajúce sa niečoho, o čom sme sa doma zhovárali. Ale stalo sa mi aj presne to isté, čo tebe: Len tak prezerám fb a zrazu si spomeniem na to, že by som mala dokúpiť hubky na riad... A o 10 sekúnd na mňa vyskočí fotka hubky na riad z nejakého e-shopu 😀
Ale najväčšia sranda bola, keď som si raz na narodeniny robila žarty z kamarátky, že je už stará, a asi o pol dňa mi na fb vyskočila reklama - obrázok hrnčeka s napisom: Všetko najlepšie k narodeninám, ty stará kuna 😂😂

queen_mary
15. sep 2023

Autorka, ono staci ze scrollujes instagram, a pozastavis sa dlhsie ako bezne nad obrazkom zeny, ktora ma predlzene vlasy. Ziadne citanie myslienok.

autor
15. sep 2023

@minka201 lol, tak teraz som sa dobre zasmiala 😂😂

aaaa1111
15. sep 2023

autorka, tych reklam rotuje neskutocne vela, ono je to iba o tom, ze teraz si na to vyslovene sustredena a preto si ich vsimnes

zafir01
15. sep 2023

@queen_mary toto asi bude ono ..ani ná ig nerozklikavam fotky .ale keď som boja tehotná ,som rolovala ,a vždy som sa pozastavila nad fotkami bábätiek ,či tehotných žien . A potom dlho trvalo ,kým sa mi prestali zjavovať ..naschvál som zas skúšala kliknúť pár krát na fotky s hastagmi " fitnes mom " a podobne .stačilo ísť kliknuti ,či dlhšie postáť na obrázku ,a už bola cielovka hneď iná

mamamasama
15. sep 2023

Nečíta. Ako bolo spomenuté vyššie. Ide o algoritmus.

hederamonstera
15. sep 2023

@aaaa1111 presne. Nic zlozite.

A este mozog dost selektuje, aby setril energiu. Takze kedze na nieco pomyslis, tak na to mozog zamera pozornost a ty to viacej registrujes okolo seba. Takze aj na nete ;)
To ako ked sa ti paci nejake auto a zrazu ho vsade vidis, ale ked chces vyt tehotna, tak KAZDA je zrazu tehotna 😉😊

nazu
15. sep 2023

Na Netflixe je o tom aj dokument, ako nás Google, Fb....sleduje. @aaaa1111 to vystihla presne.

queen_mary
15. sep 2023

@nazu ved ale ty im to schvalis, ked odkliknes, ze prijimas podmienky 🙂 cize o sledovani rec moc nie je. Skor trackovanie aktivity.

jumama
15. sep 2023

Baader-Meinhof fenomén alebo ilúzia frekvencie: https://zdravie.noviny.sk/dusevne-zdravie/78097...

renatka100
15. sep 2023

Aku znacku telefonu mas? Aj mne to robi uz si to dlhsie vsimam,

queen_mary
15. sep 2023

@renatka100 😀😀

bloger
15. sep 2023

To je dosť nepravdepodobné. Možno je to celé len náhoda. Internet určite nedokáže čítať myšlienky.

aaaa1111
15. sep 2023

autorka, a si ockovana? kotleba vravel, ze to robia tie nanocipy vo vakcinach

autor
15. sep 2023

@aaaa1111 ha ha