Fokus - vrátenie/výmena hotových okuliarov

artemislix
1. máj 2024

Ahojte, vie mi niekto poradiť? Pred dvoma týždňami som si bola objednať dioptrické okuliare vo fokuse, nevedela som si vybrať rám a predavačka mi radila. No poradila, aj pri výbere slnečných,okuliare zhotovili,no nepáčia sa mi. Nevyzeram v nich dobre. Dá sa ram vymeniť? Lebo vždy som mala okuliare od nich a nebolo by to inak ani teraz. Má niekto skúsenosť?

rozculena
1. máj 2024

A keď si si rám skúšala,tak sa ti tiež nepáčili? Vtedy si tiež v nich vyzerala zle?

mandzula
1. máj 2024

Vybrala si si ich dobrovolne a ono to nie je len o vymene ramu, pretoze do ramu museli napasovat pre teba robene sosovky, ktore do ineho ramu sadnut nemusia. Za opytanie nic nedas, ale pochybujem, ze su az tak prozakaznicky naladeni, ze by ti dali novy ram.

artemislix
autor
1. máj 2024

@rozculena po prečítaní nicku som nečakala inú reakciu ako takúto..nebola som sa nimi istá, ale predavačka má na nich veľmi nahovarala.. 😭

artemislix
autor
1. máj 2024

Ženy ale keď nemáte skúsenosť,načo reagujete? Nudný deň?

judit47
1. máj 2024

Ak su to ,,customized,,vyrobene na mieru nie nedaju sa vyrobit maju to aj v podmienkach, ak ich nechces mozu ich vyhodit,je to presne robene na mieru.

Vybrala si si ich suhlasila si predpokladam aj zaloha padla,takze zial nie.

A popracuj na asertivite,ako sa da ze ta cudzi clovek presvedci aj ked nechces?

mk1111111111
1. máj 2024

Ak myslis vymenu dioptrickych, tak velmi nie, skla sa robia na mieru, centruju sa na ram, ak by si si dala za svoje vyrobit nove sklicka, tak neviem, co by robili s pouzitym ramom. Nechcu do pouziteho ramu osadzovat nove skla, napr.ak mas este pekny ram a potrebujes len nove skla, vraj to uz nie je na 100% spolahlive. Tak, komu by ho potom predali?
My sme vo vyreklamovali, ale len skla, lebo neboli take, ake mali byt, ale ram nie

rozculena
1. máj 2024

@artemislix si sa dala nahovoriť? Tak teraz skús nahovoriť predavačku,aby ich zaplatila ona...OMG
Ja mám špecifické sklá a veľmi drahé,nedajú sa dať do hocijakého rámu.Ďalší problém je,že mi máloktorý rám z tej malej ponuky pristane... takže ja vyskúšam aj 20 rámov...a absolútne ma nezaujíma,že predavačka mi tvrdí,že mi pristanú,keď vidím,že nepristanú a necítim sa v nich dobre.
Súhlasila si,musíš to zaplatiť.Boli vyrobené na mieru...čo s nimi oni majú teraz robiť?

laurika999
7. máj 2024

@artemislix Píšeš, že si si okuliarovým rámom nebola istá, ale predavačka ťa nahovorila. Nabudúce sa nedávaj nahovoriť a ak si nie si istá nekupuj, len preto, že ťa predavačka prehovára.
S okuliarmi musí byť človek stotožnený, tie musia sadnúť. Inak to nie je ono.

laurika999
7. máj 2024

@artemislix Tie okuliare budeš nosiť Ty. Nie predavačka, tej je to jedno.