Dodržiavanie kresťanských pravidiel

18. dec 2022

Veriaci dodrziavate vsetky nariadenia cirkvi alebo si vyberate len niektore? Ak nedodrziavate vsetko, nerozmyslate o vystupeni z cirkvi?

lukino2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
catch22a
18. dec 2022

a ty zijes podla vsetkych nariadeni cirkvi?

autor
18. dec 2022

@lukino2000 Vystupil si lebo neveris v Boha, alebo kvoli cirkevnym pravidlam?

lukino2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sszuzu8
18. dec 2022

@lukino2000 súhlasím 🙂 žijem si svojou vierou

evica17
18. dec 2022

Ja som veriaca ale cirkev mi je proti srsti. A najmä tí ľudia ako sa správajú. Chodila som do katolíckej cirkvi, aj do spoločenstva,ale necítila som sa tam prijatá a navyše každý odsudzoval,posudzoval ak bol iný názor ohľadom cirkvi. Odišla som k evanjelikom a tam to bolo také isté. Takže momentálne som taký samorast, a aj deti tak vediem, nepotrebujem aby chodili do kostola a podobne somriny.
(Nesúhlasila som s určitými vecami ohľadom cirkvi ale tam keď to niekomu povieš,pozerajú na teba cez prsty,ako na vyvrheľa,najväčšieho hriešnika

nely1704
18. dec 2022

Viacmenej dodržiavam, všetkým ,,nariadeným " pravidlám rozumiem.

autor
18. dec 2022

@nely1704 Znamena to u teba napriklad aj sex az po svadbe a ziadna antikoncepcia?

nely1704
18. dec 2022

Áno / som šťastne vydatá / Iný názor pohľad neodsudzujem. Sú to naše slobodne rozhodnutia.

ziarifka
18. dec 2022

Snažím sa dodržiavať všetko, čo mi je známe. Vrátane sexu po svadbe a žiadnej antikoncepcie.

autor
18. dec 2022

@nely1704 Tak to je krasne. Ak sa mozem opytat, kolko deti mate?

domi995
18. dec 2022

Cirkev nie je hotel dokonalych, ale nemocnica pre hriešnikov.

A áno dodržiavam všetko, nie je to nič náročné. Nerobím to kvôli ľuďom, ale z lásky k Bohu. Poslušnosť je v duchovnom živote veľmi dôležitá. Stačí si prečítať Sväté Písmo - hneď Adam a Eva mali jedno jediné pravidlo, nejesť zo zakázaného stromu. Všetci vieme čo sa stalo, keď neposlúchli. A toto sa stále opakovalo. Ľudia si robili čo chceli a nebolo to dobré ..preto dal Pán 10 Božích prikázaní. Boh chce naše srdce, našu dôveru. Navyše ak sa usilujeme o skutočne duchovný život, pretože vieme, že tento pozemský život je strašne krátky a máme si tu "zbierať poklady" do toho večného života, stačí si prečítať niekoľko životopisov svätých, kde zistíte ako by sme mali skutočne ako kresťania žiť podľa Božej vôle. Je veľmi plytké súdiť celú Cirkev na základe ľudí, ktorí sú všetci slabí a hriešni. Treba vstúpiť viac do hĺbky, katolícka Cirkev je duchovne najbohatšia. Prečítajte si milosti a poklady, ktoré Boh prisľúbil, ktoré obsahuje svätá omša: https://modlitba.sk/?p=10554
Možno sa na ňu už nebudete pozerať ako na "príkaz".
A ešte pre tých, čo majú svoju vieru a nepotrebujú cirkev, nepáči sa im dodržiavanie kresťanských pravidiel: aj Ježiš, Boží Syn, Božská Osoba, bol poslušný svojim rodičom a dokonca "pravidlám", predpisom Starého Zákona. Bol najčistejší a aj tak bol obetovaný. A Jeho svätí rodičia o jeho Božstve vedeli. (obetovaním sa v SZ "očisťovalo").

nely1704
18. dec 2022

Máme jedno dieťa. Všeobecne sa k cirkvi nezvyknem vyjadrovať. Neobhajujem ani nenadávam. Mam vlastný rozum, viem si urobiť sama názor a žijem podľa toho, čo považujem za správne 🙂 veľa čítam...

michaelanovotna22
18. dec 2022

Z katolíckej cirkvi je takmer nemožné vystúpiť. Mám zopár známych ktorí sa o to dlhé roky pokúšali, no neúspešne... Je to skorumpovaná organizácia

autor
18. dec 2022

@nely1704 Ak neuzivate antikoncepciu a ani ziadne ine formy antikoncepcie rate s desiatimi detmi?

autor
18. dec 2022

@michaelanovotna22 Staci ziadost o vystupenie z cirkvi.

nely1704
18. dec 2022

Nie, nerátam s desiatimi deťmi. Možno príde čas, keď to budeme inak riešiť, možno nie .....no aktuálne je to tak 😉 pekný večer

michaelanovotna22
18. dec 2022

Vôbec to nie je také jednoduché ako sa zdá, cirkev dostáva od štátu peniaze za každého veriaceho, a teda ak chcete vystúpiť z cirkvi radi robia obštrukcie... Na internete je o tom mnoho článkov

kaca222
18. dec 2022

Som veriaca, ale žijem tak, ako považujem za správne.
Dodržovať nejaké pravidlá len preto, že to niekto tak vymyslel, mi zmysel nedáva.
Do kostola som prestala chodiť. Jednak preto, že sa nestotožňujem s niektorými farárovými názormi a jednak preto, že ten čas radšej využijem inak

777januska777
18. dec 2022

Som hriešny človek, ale cirkev milujem. A nie, nedodržiavam všetky prikázania, nie žeby som nechcela, ale niektoré veci sa mi ťažko dodržiavajú. Ale neberiem to ako zle prikázania, skôr ako svoje zlyhanie. Lebo si nemyslím, ze je správne ospravedlňovať svoje konanie a svoju slabosť, tým ze si upravím pravidlá, tak ako mne vyhovujú. Takáto úprava pravidiel je hlavne na upokojenie svojho svedomia, aby som z toho vyšiel ako dobrý človek a to co mi ten môj obraz zhoršuje dám preč. Myslím si, ze spravne je skôr priznať si, ze su veci, ktoré nezvládam a nie hľadať vinníka všade okolo seba.

evica17
18. dec 2022

@michaelanovotna22 a nedostavaju peniaze podla scitania obyvatelov ? ja som si to doteraz myslela, že staci len pri scitani zaznacit nieco ine ako rkc. to by mi viac davalo zmysel, ako to že budu dostavat peniaze za kazdeho pokrsteneho, ked sa u nas krstiauz malicke babatka ktore sa nevedia vyjadrit

lucyluska
18. dec 2022

S manželom sme veriaci a žijeme s cirkvou.

anjelicek26
18. dec 2022

Ja cirkev a vieru beriem ako dve rozdielne veci, bohuzial....

cervenaruza123
18. dec 2022

To je trochu divna otazka... Cirkev ma hlavne odporucania, nie extra prisne nariadenia a vieru je mozne zit viacerymi sposobmi. Inak zije knaz, inak matka, inak slobodny clovek. Aj v praci su odporucania a ked clovek nieco uplne nedodrzi, tak ho okamzite nevyhodia predsa. Ale su aj take nariadenia, pre ktore clovek dostane ihned vypoved. Vo vsetkych vierach je to podobne, clovek sa snazi dodrziavat co sa da, nie vsetko sa mu vzdy podari, ale vacsinou ide skor o snahu. Vo vsetkom v zivote co robime, aj zlyhavame, klobuk dole pred tymi, co vzdy vsetko splnia na 100% a v zivote v nicom nezlyhali, nezavahali ani nic. Ono je asi aj rozdiel, ci niekto veri v Boha a uprimne ho hlada a cirkvene odporucania a nariadenia mu v tom pomahaju. Alebo ci len chce ist podla nejakych tabuliek. Co ale nie je viera, lebo viera je o vlastnom svedomi, hladani Boha, kde knazi a cirkevne spolocenstva maju pomahat. Ale kazdy tu vieru ma zit vo svojom rozpolozeni najlepsie ako vie a casto je pre kazdeho dobre nieco ine. Cirkev dava vseobecne pravidla a odporucania, aby sa clovek lahsie orientoval.
Boha nam Cirkev predstavuje ako otca. Ked otca v niecom sklamem, prestane sa so mnou bavit? Ked ma v jednej veci nastve, musim ho naveky zavrhnut? Skoro kazdy ma s rodicmi aj nejake konflikty, nesuhlasia s tym, ako zijeme a rozne ine veci. Ale bavime sa s nimi dalej a mame sa radi. Vacsina samozrejme. A s Bohom je to to iste. Zato ze v niecom robim chybu, z nejakeho dovodu, ma nezavrhne. Bude mi to pripominat a mam sa snazit, ale ako dobry Otec to bude aj respektovat a bude odo mna vyzadovat dobro v inych oblastiach aspon.

autor
18. dec 2022

@nely1704 Chapem to spravne, ze si otvorena antikoncepcnym metodam i ked to cirkev zakazuje?

autor
18. dec 2022

@lucyluska Ako pristupujete k antikoncepcnym metodam?

nely1704
18. dec 2022

Áno, výborný postreh 🙂 ono to je naozaj celé diskutabilné , je to na dlhú debatu...ale určite viera, cely tento,, životný štýl " ma podstatu niekde inde

emka530
18. dec 2022

@domi995 krásne napísané, také menšie vyznanie 🙂 škoda že si ľudia neuvedomujú význam sv omše, ani čo sa na nej deje ..

loliki
18. dec 2022

Z tvojich reakcií vyplýva, že problém máš s antikoncepciou, ani nie tak s cirkvou.

autor
18. dec 2022

@nely1704 Skusis mi teda ten pristup vysvetlit? Ja ak nedokazem a nechcem dodrziavat zasadne cirkevne pravidla, potom nemozem byt sucastou takej organizacie. Beriem sa ako pokrytec.