Časopis s darčekom

niki11223344
30. apr 2024

Ahojte, neviete nahodou ci k nejakemu casopisu/mesacniku nebol prilozeny ako darcek kefka (idealne detska).. potrebovali by sme ju a kedze je zajtra sviatok jedina nadej je benzinka

babovka2321
30. apr 2024

@niki11223344 pohotovostna lekaren by mohla mat zubne kefky ak mate nejaku v okoli

tanyan
30. apr 2024

Len taký výstrel do tmy: na tesco pumpe by som skúsila pozrieť...

zuzanka.zuzu
30. apr 2024

metro kartu si nemáte možnosť od niekoho požičať? metro je otvorené aj zajtra

egonsk
30. apr 2024

@niki11223344 za ten jeden-dva dni neumytych zubkov tomu dietatu nevypadaju, ani sa nepokazia, nestresuj.

niki11223344
autor
30. apr 2024

@egonsk no kaz sa moze spravit za 24hod takze mam obavu

egonsk
30. apr 2024

@niki11223344 sa divim, ze nasi rodicia, stari rodicia a prarodicia potom vobec nejake zuby mali... ked opomeniem, ze mliecne zuby su docasne, tak skutocne ak by to nevycistenie bolo tak extremne, tak 2/3 svetovej populacie je bezzuba...

vkatush
30. apr 2024

Jeden deň by to dieťa prežilo, naozaj.
A ak, ešte máš polhodinu, niektoré obchody sú do 22.00 otvorené.

ekira1
30. apr 2024

@niki11223344 normálne do lekárne, majú milión kefiek i detské.

ekira1
30. apr 2024

@egonsk hej, umelé zuby. Kto v sedemdesiatke má svoj chrup? A mliečne sú dočasné, ale určujú stav trvalých zubov..

dzejsik
30. apr 2024

@niki11223344 ako pisu, chodte do pohotovostnej lekarne, to je na istotu

egonsk
30. apr 2024

@ekira1 bud si ohlupena reklamami, alebo mi je to luto, ak to myslis vazne. Ja osobne som prisiel o vsetky mliecne zuby vdaka nejakej chorobe este ako malinky a predstav si, ze mam 45 a zuby mam OK a to som ich ako dieta nedral X krat kazdodenne kefkoi. Ale je aj fakt, ze som nejedol sladkosti stale ako terajsie deti, ale skor ovocie a zeleninu so zahrady 😁

ekira1
30. apr 2024

@egonsk no o hlúposti radšej pomlč a hlavne nedávaj rady, niekto by ich mohol brať vážne. Až budeš mať niekedy cestu k zubárovi, ak k nemu chodíš, môžeš s ním dať reč. Píšem o kazoch, kaz na mliečnom zube ohrozuje i trvalý zub. Mliečne zuby sa plombujú, aby sa kaz nedostal do koreňa. Tiež mám 45 a mám zuby ok, deti nemajú ani jeden kaz. Zuby netreba drhnúť x krát denne ale 2 krát je pravidlo a drhnutim si akurát tak poškodí ďasno, treba umývať jemne. A hlavne mliečne zuby sú na kaz náchylnejšie. A úplný úžas keď niekto otvorí ústa a smrad ako z h...., to tiež veľa o človeku napovie..

rozculena
1. máj 2024

za jeden deň sa kaz neurobí

egonsk
1. máj 2024

@ekira1 vidim, ze ty spadas do kategorie zien, co uziju antiku, pouziju sprcku a este po sulozi si daju preistotu aj zachrannu tabletku. Nuz som rad, ze mas pekne zuby a sa o ne ukazkovo staras, ale racionalne uvazujuci clovek sa zaklepe nad tym aky mas postoj.
Za den-dva neumytia sa ti zuby ani mliecne neposkodia, pokial nebudes pit kyselinu a zuvat brusnu pastu. Za tym si stojim.

ekira1
1. máj 2024

@egonsk vidím, že spadaš do kategórie ľudí čo vedia všetko najlepšie, lepšie ako odborníci čo sa tomu venujú roky. Absolútne nechápeš písanému textu a odpovedaš na veci, ktoré som ani nepísala. Ak racionálny človek znamená neumývať si dva krát denne zuby, no ďakujem pekne 😆 zrejme som sa ťa dotkla mojou poslednou vetou 🫢 a vôbec, mňa týmito jednoduchými útokmi neurazíš, mrháš zbytične svojimi myšlienkovými pochodmi..

iwesska
1. máj 2024

Dieta nech si poriadne vyplachne usta po kazdom jedle a nic sa mu za ten den nestane. Nikde nie su teraz pribalene kefky.

sisi4
1. máj 2024

@ekira1 ja na margo tohto: Mliečne zuby sa plombujú.
Pytala som sa na to aj detskeho, aj mojho zubara - obaja povedali, ze je zbytocne plombovat mliecne zuby.
Zastavam opacny nazor ako oni, ale..

ekira1
1. máj 2024

@sisi4 dve kamarátky, rôzny zubári, obom deťom plombovali. Jednej zubár deťom vŕtal, druhej iba kaz vyškrabal. Ale zubárov majú mladších, možno starší to tak neriešia ako sa to neriešilo v minulosti.

elanor
1. máj 2024

@ekira1 obaja moji rodica maju cez 70+ a cuduj sa svete, obaja maju zuby svoje.
Ani jeden z nich nema umelu nahradu ani nic.
Muzova babka je 80+, a to iste, zuby ma svoje.

Takze to tvoje tvrdenie akosi nesedi...

ekira1
1. máj 2024

@elanor traja ľudia a majú všetky zuby? Ja poznám cca 30 čo svoje zuby v 70tke nemajú.

elanor
1. máj 2024

@ekira1 a? na zemi cez 8 miliard ludi. 30 z nich tiez nieje ziadna vypovedna hodnota...

egonsk
1. máj 2024

@elanor s ekirou je zbytocne sa hadat, dokial si zuby nebudes umyvat flexou s kartacovym kotucom. 😉

elanor
1. máj 2024

@egonsk 👍

sisi4
2. máj 2024

Myslim si, ze je to v 1. rade hlavne o genetike..