Biele čapy na mandliach

majus454
13. feb 2018

Ahojte. Mate niektora skusenost s bielymi čapmi na mandliach? Tzv tonzilitida. Pred par dnami ma zacalo skriabat v hrdle a nasledne potom som si nasla na oboch mandliach hnisave loziska. Necitim sa nejak choro az na dnesnu teplotu 37,5 a to ze sa kazde rano budim zachripnuta a vykasliavam zelene hlieny. Pred vcerom som mala slaby kasel ale dala som si salviovy caj a kasel ustupil. Zatial sa liecim prirodnou cestou t.j. salviovy caj plus echinacea vo forme tabliet. Ako dlho trva kym to zmizne? Alebo su lepsie antibiotika? Mandle by mi vyberat nemali lebo tie mi vyberali este v detstve a doktor vravel ze nosne mandle narastu ale krcne uz nie. Co pomohlo vam a po akom case vam to zmizlo?budem vdacna za kazdu radu. Dakujem.

majus454
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
akynka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
m.a.r.t.i.n.a
13. feb 2018

Ja som to mávala často. Plus k tomu raz do roka poriadnu angínu. V 35tich rokoch som sa rozhodla si dať krčné mandle von a odvtedy svätý pokoj. Síce to bolesť po operácii bola druhý pôrod ale naozaj odvtedy nič...

majus454
autor
13. feb 2018

Akynka: tonzilitida je chronicky zapal mandli ale deli sa na akutnu a chronicku. Lenze ako mi krcny mandle vyberie ked nema ake. Vyberali mi ich v detstve a len nosne narastu krcne uz nie. Jedine ako pises ze by ich nejakym sposobom vycistil.

m.a.r.t.i.n.a
13. feb 2018

@majus454 A ako môžeš mať ložiská na mandliach, keď ti tie mandle vybrali ?!

majus454
autor
13. feb 2018

M. a. r. t. i. n. a
Lenze ja uz mandle vybrate mam tak neviem ci by mi nejake mohol vyberat este lebo okrem nosnych krcne uz nenarastu vobec ked su v detstve vybrate

majus454
autor
13. feb 2018

M. a. r. t. i. n. a
Lebo tam mam hnis a podla toho co pisu na nete tak by to mali byt tie čapy co ine by to bolo.

kortinka
13. feb 2018

Tak možno máš v hrdle mykozu

majus454
autor
13. feb 2018

@kortinka
Tiez zaujimave inak ze aj v hrdle by sa mohla nejaka mykoza objavit

m.a.r.t.i.n.a
13. feb 2018

@majus454 V úvodnom príspevku píšeš, že máš na mandliach biele ložiská. A vzápätí si napísala, že máš oboje mandle vybraté. Tak tomu fakt nerozumiem 🙈

petkoemmka
13. feb 2018

Keď už nemaš mandle tak čapy na mandliach určite nemas

majus454
autor
13. feb 2018
majus454
autor
13. feb 2018

To biele je tam vidiet potom neviem co to moze byt

majus454
autor
13. feb 2018

@m.a.r.t.i.n.a
Je tam nieco biele a vsade na nete je pisane iba o tejto tonzilitide a ano mam vybrate mandle

zarrinka
13. feb 2018

@majus454 No teda neviem, ale nato ze mandle maju byt prec vyzeraju celkom ok. Nahodou Ti ich iba nezmensovali? Mojmu muzovi vyberali mandle a teda pusu ma uplne "cistu".... nevyzera teda vobec ako tvoja.

mirro
13. feb 2018

Mandle nemandle,pri zelených hlienoch treba antibiotiká...

majus454
autor
13. feb 2018

@zarrinka vobec neviem ci su vybrate alebo mi ich iba zmensovali

zarrinka
13. feb 2018

@majus454 Podla foto tam tie capy mas. Tazko sa toho zbavuje, zdrziava sa tam potom bordel ktory moze sposobovat zapaly v tele. Aspon tak mi to popisal nas znamy krciar 😉

majus454
autor
13. feb 2018

@zarrinka
Cize predsa su to tie čapy. A moze pomoct aj prirodna liecba alebo len antibiotika?

majus454
autor
13. feb 2018
katharines
13. feb 2018

Podla foto mandle mas. Skus kloktat propolisom 1:3 (orevarena voda).

simonkopeter
13. feb 2018

Mozes si to sama vybrat. Podrazdis si to,takze odporucam vykloktat napr.slanou vodou a ja zvyknem este potriet velmi jemne betadine. Niekedy som si musela dat ibalgin 400,jedine ten mne zaberal. Bude sa ti to casom vracat,ale mne sa to ovela zlepsilo ako som zacala pouzivat ustnu vodu. 😉

katharines
13. feb 2018

@majus454 a opravujem sa, nie orevanu ale prevarenu vodu 🤣
Este som zabudla, ze si mozes zohnat tinkturu z kapucinky - prirodne antibiotikum a brat vnutorne. A ked vykasliavas, tak pridaj Sinupret tabletky

bubulacikkk
13. feb 2018

Presbe toto mam aj ja uz polroka neviem sa toho zbavit☹stale ma skruabe v krku nepomohlo nic a ked som videla ako to u orcneho vytlacali😲sa desim tam vojst☹

katharines
13. feb 2018

@bubulacikkk je to hnusne, ale to vytlacenie hnisu z mandli pomoze. Nakoniec to potrie jodovou tinkturou

bubulacikkk
13. feb 2018

@katharines jj len ja mam paniku z vyteru hrdla nieto toto☹som snervami v koncoch ja by som radsej zase zniesla porod rezanie zaziva ako toto a to bez srandy☹neda sa to nejak inak zbavit toho?☹

katharines
13. feb 2018

@bubulacikkk pisala som vyssie

ema234
13. feb 2018

@majus454 angina

majus454
autor
14. feb 2018

@ema234 toto co mam ja je angina?

majus454
autor
14. feb 2018

@katharines
Akurat som si vsimla ze aj dnu za mandlou mam plno hnisu odtial sa to bude tazsie vytlacat