Auto Opel Astra

zuzgon
5. jún 2018

Ahoj potrebujem poradiť. Plánujeme kúpiť ojazdené auto a páči sa nám Opel ale počuli sme že sa často kazí. Prosím o každú skúsenosť či už vašu alebo známych. Ďakujem za info.

bibyke
5. jún 2018

@zuzgon ano kazi,ale hlavne diesel. Treba kupit radsej benzin. (Osobna skusenost)
Inak mu nemam co vytknut. Mame uz druhy opel

zuzgon
autor
5. jún 2018

@bibyke ďakujem

bibyke
5. jún 2018

A ked uz velmi by ste chceli diesel,treba sa vyvarovat 2,2dti motoru. V ziadnom pripade netreba kupit. Casto sa tam kazi naftove cerpadlo a to ked odide uz oprava sa neoplati,resp sa opravit ani neda. (Tiez zial vlastna skusenost)

zuzgon
autor
5. jún 2018

@bibyke nie diesel nechceme bude to benzínak

nika898
5. jún 2018

@zuzgon ahoj ako bolo pisane vyssie radsej benzin. Ja som pracovala v opli a ludia co mali benziny boli nad mieru spokojny ale tiez zalezi od toho aky stary ma byt ten opel. Novsie diesle su uz celkom v pohode tak do 5 rokov s tymi ludia nemali moc zle skusnosti.

lienka737
5. jún 2018

áno, kazí sa

bibyke
5. jún 2018

@zuzgon tak potom budete urcite spokojni. Ako pri jazdenom aute je uz mozne,ze sa obcas nieco pokazi,no urcite to nebude nic zlozite ani financne narocne.. my sme spokojni,pretoze su to v celku lacne auta s dobrou vybavou a aj dobre auta

carrie4
5. jún 2018

@zuzgon my sme kupovali nové pred 8 rokmi, mali sme ho cca 4 roky bez jedinej opravy, my sme boli max spokojní, poslúžilo skvele

misiakkk
5. jún 2018

Ja som mala opel 15 rokov,menšie opravy inak slapal ako hodinky.Ci benzín alebo diesel záleží či chcete do mesta alebo na dlhšie trasy,čo teda ja viem.

zuzgon
autor
5. jún 2018

@nika898 ďakujem za info nechceme ísť do staršieho ako 5 rokov

lienka737
5. jún 2018

@zuzgon nám sa pokazilo po pol roku, našťastie v záruke. Ale chyba taká, že ozaj by sa nemala stať.

tinak25
5. jún 2018

My mame opel astra 1,6 benzin, rok vyroby 2014 a sme max. spokojni.

silvi70
5. jún 2018

Opel Astra, r. v. 2011, benzín - zatiaľ bez problémov

sorciera24
5. jún 2018

my sme kupovali opel astru novu pred 5timi rokmi, benzin...ziaden problem, doteraz nevyzadovalo zaidnu opravu....stale sluzi

hettinka
5. jún 2018

@zuzgon máme OPEL Astra kombi 5 rokov a zatiaľ žiadna porucha. predtým sme mali Opel Meriva, predtým Vectra 7 rokov a plná spokojnosť ... mali sme vždy benzín, 1,4 alebo 1,6

anjelic
5. jún 2018

@zuzgon My sme mali Opel /síce Vectru/, diesel 2,0 a slúžil bez najmenších problémov 7 rokov a to sme jazdili plne naložený na dovolenku 5-členná rodina každý rok, k tomu dlhé výlety a keďže bolo kombi, tak pár krát sme previezli aj nábytok alebo materiál na prerábku, manžel denne dochádzal 40 km do práce . Okrem bežnej údržby, výmena náprav, bŕzd a pod. jazdilo úplne spoľahlivo /neodišlo turbo a ani iné časti motora a spotreba bola top/. Nedávno sme ho predali s novou STK-čkou inému majiteľovi, ktorému môže slúžiť ďalej. Takže je to otázka náhody, kusu, formy jazdenia, údržby a pod.

bubinko1506
5. jún 2018

My mame uz druhu astru. Vo februari 2015 sme kupili novu astru sedan benzin, boli sme s nou velmi spokojni. V decembri 2016 sme ju vymenili za novu astru kombi tiez benzin (do sedanu sa nam nezmestil dvojkocik☺) a zatial sme tiez spokojni.

nenne27
5. jún 2018

Mam Opel Astra 1.4 benzin r.v.2009 (80tis.km)kupovala som nove.jazdim denne vo vacsom meste vikendy po sk, prazdniny v zahranici.po cca 5 rokoch sme menili starter.inak nic.ja som spokojna aj ked je trosku lenivy oproti muzovmu autu ale lubim ho

baja15
5. jún 2018

Máme Opel Astra J Sports Tourer 2013 diesel, myslím že 2.0. Dovezený z Talianska, jazdíme na ňom vyše roka(cca 30 000km) a zatiaľ absolútne bez problémov, menili sme len brzdy a olej 😉 Predtým WV golf a to bolo čisté trápenie...

emma_932
5. jún 2018

Aj ja mam astru, ma 5 rokov, vsetko ok(klop klop), akurat baterka odisla minuly tyzden. Kupili sme novu a vsetko funguje.

tinak25
5. jún 2018

@emma_932 aj nam odisla baterka po necelych styroch rokoch. Ale zistili nam v servise, ze nam ju v autorizovanom servise vymenili za slabsiu.

happygirl
5. jún 2018

Ja som mala Opel Corsa (tiež z druhej ruky) ako moje prvé auto niekoľko rokov (cca 8) a bolo super, vôbec sa nekazilo (benzín). Teraz mám Opel Astru (benzín) už rok a som tiež veľmi spokojná (klop,klop). Odporúčam.

emma_932
6. jún 2018

@tinak25 moja zase vraj preto, lebo jazdim kratke vzdialenosti. Tak byvame na dedine, vozim krpca do skoly a do mesta na treningy. Jaj a ze posledne dve zimy boli nizke teploty, toto jej vraj tiez vadi.

sincerity
6. jún 2018

Máme aktuálne 3 Opel Astra Combi. Ročníky 2016 diesel, 2012 diesel a 1998 benzín. Všetky tri bez nejakých problémov.

zuzgon
autor
7. jún 2018

Ďakujem všetkým za účasť a informácie ste skvelé.😘😘😘😘😘