Ako si plánovať čas?

adrika1704
9. jún 2014

som zufala 🙂
som stastnou maminkou 4 deticiek. 12 a 10 rocne babulky chodia do skoly, 4 rocna je so mnou doma a samozrejme nas najmensi 4 mesacny. mame trojizbovy bytik a k nemu vacsiu zahradku. ide o to, ze som desny chaotak a tak to aj u nas vyzera. chcela by som vediet, ako si viete planovat cas, aby ste stihli aj navarit, upratat, povenovat sa detickam, zahrada,..... a teda aj oddych 🙂
dakujem za rady

mata1001
9. jún 2014

Na každý den si naplanuj niečo. Jeden den vyper. Druhy den poupratuj.....atd. uvidis ze ti to pojde lahsie a budes mat viac času. ...

esterba
9. jún 2014

@adrika1704 Teda, ja ta obdivujem, ze si doteraz ako chaotak tolko deti zvladla 🙂 Ja si planujem aj toaletu 😉 len to potom dodrzat... OK, tak ked chcem usetrit čas, tak: varim obed a večeru naraz, tzn. ze zapojim ruru, parny hrniec aj papinak a uvarim vsetko tak, ze to tam len vsetko naraz strcim a samo sa to robi, kym sa nevypne, akurat papinak sledujem. Este pred varenim nalozim pracku. Pocas varenia upratujem to, co neurobia stroje (dlazku zvlada vecer stroj - to mi velmi sestri čas a nervy, rozhodne odporucam), takze vlastne len utriem prach,pripadne pozehlim. Zehlim minimalne, je mi jedno co si kto o mne v pokrcenom tricku mysli, akurat ku klientom chodim v rovnom 🙂 zahradu nemame ☹ idealny denny rozvrh je, ze dopoludnia: hygiena, ranajky, pohrat sa, desiata, ulozit spat, upratat+navarit, pohrat sa, obed, rozpravka (travime obed), ulozit spat, popracovat za compom, olovrant, prechadzka, vecera, upratat, okupat, uspat, popracovat/volno. Ked nepracujes, tak poobede mas to volno na zahrade 😀