Ako naučiť šteňa poslúchať

9. dec 2021

Ahojte, som dosť zúfalá už, mám skoro 5 mesačne šteňa, a ono ani za svet poslúchať. Venujem sa mu, 5-6x do týždňa trénujeme rozne povely, to chápe a vtedy poslúcha. Rozumie aj slovu nesmieš, ale keď sa rozhodne, tak jednoducho neposlúchne, dosť ma to unavuje. Všade vyskakuje, všetko berie do úst čo nemá… povel ku mne tiež ovláda, ale akonáhle vie že robí zle, nepríde, naopak sa odo mňa otočí a ujde. Snažím sa robiť všetko pre to aby som mala vychovaného psa, venujem mu ozaj kopu času. Ale nemáte radu ako si získať jednoducho takú autoritu? Niekedy mám proste pocit, že ľudia ktorí sa ani toľko nevenujú psom, poslúchajú oveľa viacej než ten môj .. snažím sa aj dostatočne socializovat či už s ľudmi alebo aj psami, lenže ideme na návštevu niekam, stačí sekunda nepozornosti a už robí to čo nemá, berie veci napríklad z linky, atd.

ckocka
9. dec 2021

Choďte na cvičiak, poradia.

pribinak
9. dec 2021

Aká je rasa?

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tosomja
9. dec 2021

Pridám sa, máme skoro trojmesačného labradora. Je vonku, ale neskutočný bordel robí. Všade 💩 dá sa naučiť na jedno miesto? A dá sa naučiť tak, že počká, kým ho pôjdeme vyvenčiť mimo dvora?
Hrozne škriabe na dvere a chce ísť dnu. Vycikal sa na pelech. Nechcem, aby si robil potrebu tam kde spí. Ani tam, kde sa hrajú deti.

zojazoja
9. dec 2021

joooooj, nadych...vydych...je to štenitako..po ľudsky je to malé babatko...aj male deti do urciteho veku robia presne to, čo nechceš, aby robili. minimalne do 1 roka bude stale "neposluchať". Naštuduj si prosím naozaj základne informacie o vychove psa, šteniatka....youtube je toho plný, internet je toho plný, stovky kníh...lebo ho pokaziš skor, než stihne byť dobrý psík. je to naozaj ako mať doma male dieťa. neustále napominanie, učenie...musíš vydržať....keby som ti poslala videáa fotky čo robilo naš najnovší pes ako šteňa, tak to nedáš..a to sa roky rokuce venujeme (aj profesionalne kedysi a sem tam este) psom...

zojazoja
9. dec 2021

@tosomja nedá 🙂 a počkaj, ked začne prezubovať 🙂 možno sa nudí ale ked je len vonku sám. treba mu nejak zamestnať hlavu, pracovať s ním...nestači len venčiť mimo dvera,vybeha sa fyzicky, ale hlava stale plna blbych napadov, vsetko ničiť....

renab
9. dec 2021

Podla tvojho popisu vie v piatich mesiacoch vela. Mozes byt na seba aj na steniatko pysna. 😊

mamina0078
9. dec 2021

Cvičák a poriadny základný výcvik trvá minimálne pol roka takže v 5mesiacoch od neho nemôžeš chcieť aby sa správal ako sa má. A keď robí čo nemá treba ho naučiť zákazový povel, ktorý by mal byť jeden z prvých ktoré sa pes naučí.

nicicka
9. dec 2021

Oooch no vedela by som knihu napísať o tom našom certovi. 🤦 Naša predstava bola že budeme mať úžasného rodinného psíka ktorý bude mať rád všetkých a všetci jeho že sa s ním budú hrať všetky deti na ulici, no a rátala som aj s tým že mnooozstvo veci znici. Výsledok? Trhac, s ktorým bez vodítka na prechádzku nehrozí ísť. Komplet všetky deti by najradšej roztrhala v zuboch, takže priblíženie sa k deťom nehrozí a o hre ani reči. Každý deň pol roka chodil manžel 2x s ňou medzi ľudí aby si zvykala. Stromčeky zničené atď atď. Bežcov a chodcov ide takisto zožrať. Trpnem keď nedajbože ujde z dvora koho roztrha. No moja nervova sústava si pri nej vytrpela...Jedine šťastie má, že k nám je ukážková. Lebo inak by ma asi vystrelo...A tiež ešte nemá ani rok. No je to boj...

iffushka
9. dec 2021

@tosomja jasne že dá. Náš pes je vnútri v dome a ani na dvor sa nevyspini iba na prechádzke.

mpg
9. dec 2021

@nicicka Veľa záleží aká je to rasa, my sme mali zlatého retrívera - sučku a tá bola taká učenlivá a poslušná, nebolo ju ani veľa treba učiť a teraz máme 6 mesačného bígla a to je už niečo celkom iné, ten aj zubami chytá, vyskakuje po mne, rozumie pokynom, ale je taký divokejší.

nicicka
10. dec 2021

@mpg hej retriever je taký vďačný psík. My máme bradaca. K nám je fakt úžasná aj keď jasné že občas si chcela vydobit svoje ale to sme jej hneď ukázali kde je jej miesto. Inak je riadne akčný pes. Bigl je zlatý ale tiež vraj náročnejší na výchovu. No majú svoju hlavu potvory 😁

nika1971
10. dec 2021

Je to este steniatko...okolo roka sa skludni...ale treba byt dosledny...ked das povel alebo nieco prikazes, napr. na miesto! musis trvat aby tam siel...okolo roka sa pes skludni a potom ti bude partak...teraz je to nezbedne ,,dieta,, 😀