Dajte tipy na obliečky proti roztočom.

sadell
12. júl 2019

Prosim o typy na obliecky na postelne pradlo proti roztocom. Synovi zistili velmi silnu alergiu na roztoce plus HIT. Na nete nachadzam len same obliecky za 100-200 €. To vazne vsetci s touto alergiou kupujete len v tejto cenovej hladine? Hladam nieco cenovo prijatelnejsie. Dakujem.

mila23
12. júl 2019

a treba specialne obliecky proti roztocom? nestacia obycajne, len sa budu castejsie vymienat a prat?
len sa pytam,nechcem rypat...

sadell
autor
12. júl 2019

@mila23 no specialne su inak tkane, tak aby neprepustali roztoce k cloveku. Clovek na vankuse priamo lezi, spoti sa, je to vlhke, takze tam su v uplne priamom a najsilnejsom kontakte.
Niekde sa pise, ze by sa mohlo aj iba castejsie prat, ale rada by som zohnala aj tie obliecky.

vevesh
12. júl 2019

@mila23 nestaci, musia byt specialne, kedze roztoce su vsade a hlavne v bielizni

@sadell konkretnu znacku neviem poradit, len ze musia byt "hustejsie tkane" (cize aj vahovo su "tazsie"). Tie tensie viac prepustaju a treba ich castejsie prat...

janinah
12. júl 2019

my máme priscine,kupované pred 8rokmi a nedám na ne dopustiť,ja som objednala viac ks a vyžobrala som vtedy zľavu....ale zaplatila by som hockolko,je rozdiel,ak syn spí niekde v cudzej posteli v dákom hoteli a doma v svojom peliešku...

mila23
13. júl 2019

@sadell
@vevesh aha, to som nevedela. Videla som poťah na matrac -špeciálny proti roztocom, ale že aj špeciálne návliečky sú som netušila. Dcéra má tiež alergiu na roztoče...... Som myslela, že častejšie vymieňanie a pranie postačí....
Kolegyňa mi vravela, že ona má nejaký špeciálna parný čistič a každý mesiac tuším ním čistí matrace deťom.

vevesh
13. júl 2019

@mila23 tak my mame specialne na matrac + specialne obliecky na vankus a deku a je to teda neporovnatelne. A u niektorych tkanich(dlhsie odlezanych v sklade, alebo zatuhnutych ci dekoidnych, alebo vonku vysusenych) ti ani pranie nepomoze, lebo tie mrchy su v tej tkanine dobre zazrate...

sadell
autor
13. júl 2019

@vevesh aku mate znacku?
A baby, pri alergii na roztoce sa odporuca kozena sedacka. Ale moze byt aj kozenka/ekokoza?

mila23
13. júl 2019

@vevesh akoze preziju aj pranie na 60-ke?

vevesh
14. júl 2019

@mila23 ano, preziju. Idealne je pranie na 90tke...

vevesh
14. júl 2019

@sadell ja som v nemecku a tu su ine znacky ako na sk, takze v tomto velmi neporadim... a ano, staci aj kozenka ci ekokoza, hlavne nie textilne sedacky(ako semis a pod.)...

sadell
autor
14. júl 2019

@vevesh je podla teba potrebna aj cisticka vzduchu?

vevesh
14. júl 2019

@sadell zalezi od sily alergie a ako je liecena, ake prostredie je doma (mate vela zaclon, stary nabytok ci tkaniny, ako casto a cim sa cisti - take ze 1x tyzdenne je malo a utieranie prachu "na sucho" je hotova katastrofa, vysavam 1-2x denne). U nas takto cisticku netreba, ale koberce menim raz rocne, zaclony periem raz-dva krat do mesiaca a takisto postelne pradlo( to niekedy raz tyzdenne v sezone). A snazim sa minimalizovat textilie (ako obrusy, textilne sedacky a co, kde sada prach). Ako da sa aj s textilnou sedackou existovat, ale po 3 rokoch sme ju museli menit za novu, lebo uz ani tabletky nepomahali...A napriklad, ked idem na navstevu, kde maju nabytok po "prababicke" , tak to si musim dat tabletky, aby som celu navstevu neprekaslala...

sadell
autor
14. júl 2019

@vevesh prosim ta a mozem kupit aj antialergicke potahy na vankuse? Ci to je uplne nieco ine ako protiroztocove barierove? Antialergicke stoja 5€, protiroztocove 50€-100€... aky je v nich rozdiel?

vevesh
14. júl 2019

@sadell Tie lacnejsie maju tensie vlakna a vacsie medzery medzi jednotlivymi vlaknami ako pri protibarierovych. Je to to iste materialovo, len kvoli "volnejsiemu" tkaniu je potrebne viac prat ako pri tych protibarierovych.

sadell
autor
14. júl 2019

@vevesh vysavac staci obycajny a hepa filtrom?

vevesh
14. júl 2019

@sadell urcite hepa filter je lepsi, pokial su na to peniaze . , pokial nie su, tak staci castejsie menit filter na vysavaci...

sadell
autor
15. júl 2019

Ma niekto skusenost s protiroztocovymi (barierovymi) oblieckami od Protecsom, Pristine alebo NanoSpace? Chcem niektore kupit, ale neviem sa rozhodnut, ze ktore.

sadell
autor
8. aug 2019

Baby, ako je to s hrackami? Plysove som dala prec, ale muz mu chce dat taku makku rybu na spanie z umeleho vlakna, ktora ma napisane, ze je hypoalergenna. Prat sa vsak moze len na 30 stupnov. Je to vhodne pri alergii na roztoce? @vevesh

vevesh
8. aug 2019

@sadell nie, radsej klasicke plysaky a prat na 60/90 a castejsie. Viac menej "hypoalergena" znamena, ze material odpudzuje prach, ale to neznamena, ze na neho nesada a pratie na 30tke je vlastne len "omytie vodou". Ja som detom dala na spanie a ako zastenu "kojovankus", na ktory som nasila detske obliecky zo 100% bavlny a len tie menim😇

sadell
autor
14. aug 2019

@vevesh ako riesite dovolenky? Chceme ist do Chorvatska. To nakupit cestovne protiroztocove povlaky?

vevesh
14. aug 2019

@sadell vlastne tenke bavlnene deky, na vankus si davam uterak a lieky. U nas to staci takto😇

sadell
autor
15. aug 2019

@vevesh a ako riesite roztoce v aute na sedackach? Predsa len je to dlha cesta a byt 10 hodin plus minus zavrety v aute, musim byt pre alergika narocne. Striekate sedacky niecim?

vevesh
15. aug 2019

@sadell nie - my mame ziskanu alergiu (cize sme boli po urcitu dobu vystaveni prostrediu s extremnym vyskytom roztocov, az telo zacalo reagovat alergicky na tie potvory). Cize je potrebne brat lieky. A po urcitej dobe bratia liekov prestane telo reagovat alergicky na podnety. Takze sedacky v aute, klimu, cestovanie neriesime. Ono je to najnarocnejsie zo zaciatku, dokym sa vytvori ta imunita a dokym zistite, co dobre nerobi a co nevadi alebo vadi, ale len v minimalnej miere ..

sadell
autor
15. aug 2019

@vevesh aha, a ako ste zistili, ze je ziskana? Leno ja nasi lekari toto vobec neriesili. Ako zistim, ci je to v nasom pripade ziskana alergia? Takze ziskana alergia zpravidla odoznie? Ako rychlo? A ake lieky, antihistaminika?

vevesh
15. aug 2019

@sadell lebo sme ju dostali az v dospelosti. Ak je clovek/dieta alergicky od utleho detstva (do 6 rokov) , je alergia vrodena. Ziadna alergia neodoznie, daju sa zmiernit prejavy liekami, ale existuje aj liecenie. Tzv. Hyposenzibilizacia a trva 5 rokov. Potom uz clovek by nemal byt alergicky (nefunguje na 100%, ale len nejakych 90%). Lieky- antihistaminika , mas dve skupiny - treba zistit, ktore lepsie pasuju.

maculik
15. aug 2019

Kocky, pripnem sa, nech nestratim tuto temu. Len prave odchadzam z roboty (ano, veeelmi usilovne pracujem tieto posledne minuty 😀 ), tak nestiham precitat. Lebo aj 9r synovi zistili na jesen z krvi alergiu na prach / roztoce a travy, a na ten prach teda reaguje nie dobre, tak mozno sa tu nieco dozviem, co nam pomoze 🙂

martinkkka22
24. aug 2019

Ahojte aj ja sa pripajam k diskusii, synovi 8r zistili teraz v lete alergiu na roztoče, príznaky kazde rano kýchne asi 5x a chvilu ma plny nos, potom cely den nič.. dr. mu predpisala zenaro 5mg antihistamin, berieme uz tyzden, ziadne zlepšenie, protialerg opatrenia vykonane 🙂
teraz neviem ako dalej 🙂

vevesh
24. aug 2019

@martinkkka22 vydrzat 2 -3 tyzdne, a ked ani vtedy nebude zlepsenie, naspat k doktorke po iny typ antihistaminik- existuje ich viacero a kazdy reaguje inac ...

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sadell
autor
20. nov 2019

@zara1357 kychanie v noci, na posteli, po zobudeni, na gauci...atd. Vsak zbehni k alergologicke na kozne testy na roztoce plus odber krvi a zistis to hned.