Alergia na laktózu aj kravskú bielkovinu

adzy
9. mar 2024

Ahojte som zúfalá som sa dozvedela z výsledkov že môj syn ktorý má len 22 mesiacov ma tieto alergie musím všetko mliečne vysadiť ale on je zvyknutý piť umelé mlieko aspoň ráno a večer neviete niekto poradiť či také mlieko vlastne aj existuje ?Má niekto také dieťa ktoré ma tieto obidve alergie ?ak áno prosím napíšte mi správu čo vlastne mu mam dávať teraz papať,je mi až do plaču pretože dcéra má zas celiakiu a ako budem variť a všetko a to som sa dúfala že pôjde do škôlky v 3 rokoch ale keď si pomyslím ako som sa stresovala už keď dcéra chodila z celiakou do škôlky a ja do prace a včas ráno varila aj polievku do škôlky a nosila už som bola celá spotená a odovzdala a sup utekaj hneď do prace ďakujem za radu

lubkovaandrejka
9. mar 2024

@adzy ahoj. Kludne napis ss 🙂

mimuska328
9. mar 2024

@adzy existuje jedna farma ktorá má a2a2 mlieko od kráv a je vhodné práve pre takých ludi/deti ktorí trpia týmto ochorením. Maju instagram madonanfarma

adzy
autor
9. mar 2024

@mimuska328 ďakujem

simona92101
9. mar 2024

@adzy a lekarka vam nepredpisala mlieko?potrebujete bud mlieko s nastiepenou bielkovinou alebo na baze aminokyselin.t.j bud Nutrilon allergy care alebo Neocate.zavysi od zavaznosti

adzy
autor
9. mar 2024

@simona92101 manžel vzal kartu a doktorka ze tam mate v nej výsledky to bolo v piatok v pondelok idem k nej len ja sa už bláznim heh a zisťujem aké mu môžem dať mlieko a co papať jasne doteraz keby otom nevieme dávam aj najďalej ale vyšla mu celkom vysoká hodnota ďakujem a toto mliečko care je bez laktozy aj aj kravskéj bielkoviny ?

luliu
9. mar 2024

@adzy tak 22 mesiacov sú 2 roky a teda mlieko už piť nemusí. A teda ani žiadne nemôže, jedine nahradiť rastlinnymi nápojmi - ovsené, ryžové, mandlove
Kravské ani umelé mlieko nesmie pit

luliu
9. mar 2024

@mimuska328 ono je veľký rozdiel laktoza a BKM - nesmie žiadne mlieko, nijaké .....

petko81
9. mar 2024

@adzy a to nemal žiadne príznaky?
Naša už 4 mesačná
Mala po mesiaci kožné problémy.
Pije Nutrilon alergy care

simona92101
9. mar 2024

@luliu nehovoris dobre,vsetky 3 moje deti maju ABKM,tym padom ani bezlaktozove mlieka nemozu.su na to specialne UM,lekarka moze predpisat za mensi doplatok,bud Nutrilon Allergy care,kde je ciastocne nastiepena kr.bielkovina alebo cisto aminokyselinove mlieko,t.j Neocate, v CZ Althera alebo Alfamino.

luliu
9. mar 2024

@simona92101 to je v pohode, ale to sa rieši pri babatkach, ktoré proste mlieko potrebujú k životu, nie u 2 ročných deti

liv1
9. mar 2024

Ahoj. Recepty bez lepku a mlieka najdes (kazdy jeden je tak robeny) na jemezdravo.sk. Aj na instagrame jemezdravo.sk. Nepomyl sa, nie eu. Potrebujes pouzivat vsetko rastlinne. Masla Alsan bio, Rama, ghi maslo, maslo z ovsa, - nevhodne pre celiatikov, rastlinne mlieka, mandlove, sojove, - zisti ako to toleruje, s niektorymi by som este pockala kym bude vacsi, ovsene, ryzove, kokosove. Pozor na ovsene pri dcerke.
Co sa tyka mliecneho, je jedno ci ma obe alergie, lebo ak by mal aj len alergiu na mliecnu bielkovinu, i tak by nemohol nic mliecne, lebo ta je aj v bezlaktozovych produktoch. Co sa tyka napr. jogurtov, smotan, to mas vsetko uz aj rastlinne/veganske. Nie je ta dieta vobec taka zlozita.
@mimuska328 este zo ziadnej kravy na svete nepodojili mlieko bez kravskej bielkoviny 🙈

simona92101
9. mar 2024

@adzy odbery vam robil pediater,alebo gastro/alergolog?ved vam musi vysvetlit hodnoty odberov a vysledky predsa,a aky je dalsi postup 🤦‍♀️
Isla by som cestou toho Nutrilonu,skusat ci ho vobec vypije(tieto mlieka maju horkastu chut,vacsie deti ich velmi pit nechcu).ake priznaky ma dieta?
Popripade skusit rastlinne volno predajne mlieka,my kupujeme v DMke.pozor vsak na pridruzene skrizene alergie k BKM,povacsine je to soja,vajce,hovadzie maso.a kopec potravin obsahuje hlavne soju.

simona92101
9. mar 2024

@luliu niektore deti potrebuju pred spankom mlieko.ale ako pisem,v tomto veku sa tazko zvyka na specificku chut takychto speci mliek,cize tiez odporucam prejst na volno predajne rastlinne mlieka

simona92101
9. mar 2024

@adzy ak mozem este poradit,najvacsia istota na kupu potravin bez laktozy a kr.bielkoviny su veganske potraviny.pozor aj na pecivo.

adzy
autor
9. mar 2024

@luliu
@luliu
@petko81 jediný priznak vracanie tak sme skončili v nemocnici a tam vymenili mlieko za bebu lactose fre a opuchy ma hrozne pod očami moč je ôk tak sa to až teraz zistilo

adzy
autor
9. mar 2024

@luliu ja Vás chápem ale ako prijme vápnik a ešte je zvyknutý mat to mlieko aspoň počas večera pred spaním je predsa výživné zeleninu mi moc nechce jesť

adzy
autor
9. mar 2024

@liv1 ďakujem len viem aké sú to značka vegan lenže popravde ani mne to moc nechuti aj ja mam alergiu na kravsku či mi to aj bude chcieť jest ale skúsime musíme

adzy
autor
9. mar 2024

@simona92101 len to nie lebo soju používam ja aj pri varení to by ma už vystrelo...no však v pondelok idem kunej ja sa informujem dopredu piatok mi manžel doniesol kartu stým že povedala mu tam sú výsledky nič iné takže idem pekne pondelok knej

adzy
autor
9. mar 2024

@simona92101 áno len niesu tak výživné ako umele predsa tam niesu toľké vitamíny áno viem sú aj v zelenine ale tu mi moc nechce no uvidíme jedno kúpim písali na to care alergy či mu bude chutiť ak nie prejdem na nejaké neviem aké tie mlieka sú bez chuti ja ich pijem kokosové aspoň

liv1
9. mar 2024

@adzy ak drazdis traviaci trakt potravinami na ktore ma alergiu alebo intoleranciu, ziviny sa aj tak dostatocne nevstrebavaju. Niektore veganske produkty nie su nic moc, niektore su vyborne a niektore na nerozoznanie od mliecnych. Treba len hladat. Drzim palce ✊

liv1
9. mar 2024

Tu mas aj ine zdroje vapnika

strukoviny ako sója, fazuľa,
semená, najmä sezam a mak,
orechy,
celozrnné obilninové výrobky,
zelenina ako kel, kaleráb, brokolica, pór, petržlen, špenát, šalát a zeleninové vňate,
vápenaté minerálne vody.

luliu
9. mar 2024

@adzy pochop, že jemu mliekom skodis, proste sa musíte naučiť fungovať bez neho. Reči o vapniku sú mimo, keď raz mlieko ako jeho zdroj nesmie.

adzy
autor
9. mar 2024

@liv1 ďakujem

adzy
autor
9. mar 2024

@luliu áno ale ak poradi lekárka mlieko ktoré môže tak ho určite kúpim radšej ako nejaké rastlinné krabicové

mimuska328
9. mar 2024

@luliu
@liv1 najskôr si niečo o tom nastudujte a potom buďte múdre...

luliu
9. mar 2024

@mimuska328 ja nemám prejavy v 4 prípadoch z 5 ani na kravské mlieko a výrobky z neho. Ale i napriek tomu ho nejem, pretože mi škodí. Škodí a raz sa to môže prejaviť oveľa horším sposobom ako tráviace problémy.... Ak má niekto ABKM, tak má kravské výrobky vylúčiť.

adzy
autor
9. mar 2024

@mimuska328 prosím Vás čo sú to za produkty ďakujem

simona92101
9. mar 2024

@adzy na vyber nemas ine UM na SR trhu,len tie 2 co som ti pisala.vsetky ostatne kr.bielkovinu obsahuju

adzy
autor
9. mar 2024

@simona92101 už mi niekto poradil neocato junior tak sa popýtam v pondelok naňho u lekárky

zuzanaam
9. mar 2024

@mimuska328 no to určite nie pri alergiách