Alergia na kazeín a kravské mlieko

kikquska
8. sep 2023

Dobrý deň, chcem sa spýtať na radu. Nedavno som bola v Medirexe na intolerančné testy a z tých výsledkov teraz neviem čo mám. Či je to intolerancia alebo len zvýšená citlivosť alebo čo. Je to v jednotkách IgG. Mohli by ste mi prosím poradiť, že či môžem bezlaktozove produkty alebo iba rastlinné? Či celkovo vyradiť produkty s kravským mliekom? Ďakujem

viestta
8. sep 2023

Kazein je bielkovina kravskeho mlieka, laktoza je mliecny cukor.
Na kazein byva alergia, inac aj alergia na BKM.
Co sa laktozy tyka, tak v tele netvori laktaza, co je enzym rozkladajuci mliecny cukor (laktozu) na jednoduche cukry a ta potom sposobuje traviace problemy, najcastejsie hnacky. Nepritomnost laktazy v traviacom trakte sa nazyva intolerancia laktozy

desa12
8. sep 2023

@kikquska ahoj, mne to tiez takto vyslo, mliecnym vyrobkom sa vyhybam vsetkym okrem syrov, tie mi problem nerobia. Ostatne vsetko rastlinne, kazein je aj v bezlaktozovom mlieku

kikquska
autor
8. sep 2023

@viestta ďakujem. To znamená že môžem bezlaktozove produkty alebo nemôžem?

kikquska
autor
8. sep 2023

@desa12 ďakujem. Ja nemám nejaké extra veľké tráviace problémy, skôr mám akné na chrbte a tvári a občas ma naduje a preženie. Keby nedodržiavam “diétu” tak by sa to časom a vekom zhoršilo? Ďakujem

viestta
8. sep 2023

@kikquska to treba konzultovať s lekárom, nie na MK

desa12
8. sep 2023

@kikquska ja som to riesila tiez kvoli akne 🙂 ale poviem uprimne, ze aj ked som s travenim nemala nejaky extra problem, je mi lepsie. Na akne mi to nepomohlo, mam ho zrejme hormonalneho povodu, takze zistujem dalej