Som evidovaná na úrade práce a chcem externe študovať

14. mar 2021

Dobrý deň, mám 31 rokov a aktuálne som evidovaná na úrade práce. Podala som si prihlášku na externé štúdium tak sa chcem opýtať, keby ma prijali a od septembra by som nastúpila na štúdium, bola by som stále evidovaná na upsvar alebo by ma vyradili a platila by som si poistenie sama? Prípadne aké ďalšie povinnosti by som mala voči úradu práce? Od úradu nepozerám žiadnu dávku iba sa chodím raz za mesiac preukázať že si hľadám zamestnanie. Celý minulý týždeň sa snažím na upsvar dovolať ale nikto mi neberie tak sa chcem zatiaľ informovať touto cestou. Ďakujem za pomoc

pininka1
14. mar 2021

Nieje dovod aby ta vyradili, ty sa mozes vzdelavat, praveze to kvituju kedze mas potom vacsiu sancu sa zamestnat.

lenkamatkova
14. mar 2021

Na úrade budete aj naďalej evidovaná, nikto Vás nevyradí. To že externe študujete nikoho nebude zaujímať ;) Len je to veľké plus pre vašu budúcnosť 🙂

autor
14. mar 2021

@lenkamatkova @pininka1 neviete náhodou či budem musieť stále nosiť potvrdenie o hľadaní zamestnania?

pininka1
14. mar 2021

To urcite ano, aj ja som nosila

amarilka26
14. mar 2021

Ja len poznamku, neviem ako je to teraz, ale ja som pocas ext.studia dostavala aj prispevok od statu, skuste sa popytat. Tiez som bola vtedy nezamestnana a bola to celkom fajn suma na tu dobu. Inak mne o tom povedala znama, ktora pracovala na urade, inak by mi nikto nic nepovedal ze mam narok na nieco take.

autor
14. mar 2021

@amarilka26 aký to bol príspevok? Pred 4 mesiacmi mi skončila podpora v nezamestnanosti a odvtedy vraj na iný príspevok nemám nárok lebo manžel zarobí viac

amarilka26
14. mar 2021

Ja som bola slobodna, tak je mozne ze ak mate manzela, tak je to ina situacia. Je to uz velmi davno, len ma to napadlo ked som videla Vas prispevok 🙂 Viem len ze som dokladovala potvrdenie zo skoly a preplacali mi v tej dobe aj cestovne do skoly. Ale vravim, je to davno. No spytat sa mozete, nic za to nedate.

kacena78
27. júl 2021

Ahoj tiež idem od septembra externe študovať a som aj evidovaná na úrade ,keď som mala naposledy kontakt tak mi pani na úrade povedala ,že nabudúce má už niekde pošle ,tak som zvedavá či má vyradia ,ak odmietnem

caroline11
7. okt 2021

Dobrý deň , prosím Vás na čo ste prišli ? Treba odvody platiť alebo ste evidovaná na úrade a poistenie platí stat? Ďakujem

kacena78
7. okt 2021

@caroline11 som evidovaná a čakám ,kedy má vyrazia ,evidovaná môžeš byť,ale prácu budú ponúkať.

autor
7. okt 2021

@caroline11 ja som síce nakoniec do školy nenastúpila lebo sa mi pritrafila dobrá práca ale od úradníčky na upsvar som sa dozvedela že kľudne by som mohla študovať bez toho aby ma z úradu vyradili

caroline11
7. okt 2021

Ďakujem Vám krásne 🥰 ja som zatiaľ na materskej , ale chcem si dať prihlášku budúci rok . Tak dúfam , ze to bude v poriadku . No a keby som budúci september nastúpila a materská by ešte trvala ? Neviete mi náhodou poradiť ? Lebo ešte rok a pól som na materskej , no a tiež neviem či treba niekde behať po úradoch alebo nie 🤔 ďakujem Vám 😊

kacena78
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
7. okt 2021

@caroline11 mne bola povedané že tým že by som nastúpila do školy tak by sa vôbec nič nezmenilo, voči úradu by som mala rovnaké povinnosti ako nezamestnaná takže aj materská by trvala rovnako