Projekt Nestrať prácu, vzdelávaj sa

3. mar 2023

Ahojte. Pracuje niekto na urade práce a vedel by mi zodpoveď par otazok ohľadom tohto projektu ?
Pracujem v jednom hotely ako masérka, chcela by som si spraviť kurz bambusova masaž - v tom hotely chcem ostať, nechcem meniť zamestnavatela. Da sa to ? Na internete je to tak divne napisane,ja a zamestnavatel tomu rozumieme každý po svojom.
Na urad sme volali len pani ktorá to u nas vybavuje je chora a zastupujúca nevedela zodpovedat otázky

deti95060810
3. mar 2023

ja som dokonca napísala konkr. otázky aj na ministerstvo...
a hádaj čo som vybavila.... 🙈
proste poslali link a tým to skončilo...

autor
3. mar 2023

@deti95060810 link mame aj my a je to tam tak divne napisane :( každy to chapeme po svojom

chadkroeger
3. mar 2023

https://www.upsvr.gov.sk/kn/aktualne-oznamy/nar... úplne dole sú 2 kontaktné osoby, ja som písala email a na druhy den mi odpovedali.
Podstata je zaevidovať sa ako uchádzač o zamestnanie a doniesť papiere o danom kure. Prácu samozrejme meniť nemusíte.

autor
3. mar 2023

@chadkroeger ďakujem .

betulienka79
3. mar 2023

@chadkroeger keďže pracuje, tak sa musí zaevidovať ako záujemca o zamestnanie

chadkroeger
3. mar 2023

@betulienka79 no áno.

zankapetro
3. mar 2023

neprotireci si to trochu, ze sa ma evidovat na urade a stale bude zamestnana?

chadkroeger
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zankapetro
3. mar 2023

@chadkroeger akoze prepac, ale ja sa bavim normalne slusne, tak sa upokoj. nema byt nahodou ten projekt pre zamestnanych ludi?

jany149
3. mar 2023

Zaevidovať sa ako záujemca o zamestnanie.. záujemca o zamestnanie je človek , ktorý je zamestnaný, alebo je SZČ, alebo to môže byť mamička na rodičovskom príspevku napríklad.... skrátka -takí, čo nie sú a nemôžu byť uchádzači o zamestnanie....je to projekt vyslovene pre nich a vedia si spraviť rekvalifikačné kurzy..teda na úrad práce ísť po tlačivá, ktoré treba popotvrdzovat ohľadom kurzu a aj sa zaradiť ako záujemca o zamestnanie.....

autor
3. mar 2023

@chadkroeger pisala som a poslali mi len link ktorí mame

kondelka
3. mar 2023

aj mne by ste vedeli poradiť prosím? syn brigaduje popri škole, ale strednej. Je na gymnázium. Teraz bude mať 18rokov, môže aj on požiadať?
Jeho zamestnávateľ by bol rád, keby pokračoval ďalej u neho, keď zmaturuje, no už na inej pozícii.
Len teda, neviem sa nikde dopátrať či môže požiadať aj študent, už som volala na úrad, teta mi povedala, že toto nevie. Aj som písala mail, zatiaľ nikto nič...
Ďakujem už teraz za vaše postrehy 🙂

cloviecka
3. mar 2023

A mne viete poradiť, kde sa dostanem k zoznamu kurzov v okolí, ktoré sú akože v ponuke?

sinnovea1
3. mar 2023

@kondelka musí to byť človek zamestnaný na TPP. Myslím, že študent na brigáde tam nespadá..

sinnovea1
3. mar 2023

@cloviecka nie je zoznam kurzov. Vy si musíte nájsť kurz, ktorý a u koho chcete absolvovať. Požiadate Úrad práce o preplatenie kurzu a on rozhodne, či Vám žiadosť schváli. Žiadosť je pomerne obsiahla, uvádzate tam konkrétne prečo chcete daný kurz absolvovať, akým spôsobom Vám daný kurz konkrétne pomôže zotrvať v zamestnaní, resp. naďalej sa uplatniť na trhu práce

kika2079
3. mar 2023

Nemusis menit zamestnavatela iba sa zaevidujes ako uchadzac o zamestnanie a musis si najst kurz u certifikovaneho skolitela podas ziadost . Uplne najlepsie zavolat na urad prace a oni ti daju cislo cloveka co to tam riesi on ti poradi presne tak som to urobila ja ak ta este nieco zaujima spytaj sa ak budem vefiet odpoviem.

autor
4. mar 2023

@kika2079 včera som volala a volala som aj do ineho okresu a som z toho uplne mimo. Pisala som aj panovi ktori je v kontaktoch no dostala som len to čo viem a co tu pišu baby. Ale na otazku či ako masérka si môžem spraviť kurz na masáže mi nik neodpovedal. :( . Ak som sa nato pytala len uradnička podajte si žiadoať a uvidite. Tak ja som zamestnana mam lietat po uradoch a nic z toho :( takze mam pocit že ani samr uradničky nevedia

sinnovea1
4. mar 2023

ale veď tá pani ti povedala pravdu. Veď ona ti vopred nemôže povedať, že áno, schválime Vám to, keď nevie, akú žiadosť si podáš a neschvaľuje to predsa priamo ona🤷ak si to v tej žiadosti zdôvodníš dobre a obhájiš, tak by ti to malo byť schválené, rozširuješ si svoju kvalifikáciu..a áno, trebasi vytlačiť žiadosť a zaniesť si ju na úrad, to zas toľko behačiek nie je, či? Ty musíš vedieť, či a ako veľmi to chceš.. A ešte podotknem, kurzy začínajú s nejakým dátumom, to si treba zistiť. Úrad má 30dní na schválenie žiadosti a teda projekt trvá do15.6., dovtedy by si mala mať kurz už ukončený..Čiže, treba sa rozhodovať rýchlo 😉

autor
4. mar 2023

@sinnovea1 ja viem že to neschvaľuje ona. Obhajit si to viem. A kedže viem aky bordel je na našon uradr tak viem že raz tam nepôjdem. Lektorka kurzu sa vir somnou dohodnut aj na mojom datume. S tym problem nebude.

zsanulik
6. mar 2023

Ja som cez tento projekt absolvovala štúdium. Medzi júlom a decembrom 2022. Mám už skušky ukončené.

kika2079
7. mar 2023

Podla mna to prejde je rozsirujuce vzdelanie treba to tam obkecat v niakej kolonke ako ti to rozsiri moznosti pre zamestnanie a budes pre zamestnavayelov atraktivnejsia len si daj pozor aby skolitel bol certifikovany

cloviecka
11. mar 2023

@zsanulik prosím ťa, aké štúdium si takto absolvovala?

cloviecka
11. mar 2023

@kika2079 myslíš, že aj také, že ako učiteľ by som si doplnila ešte nejaký predmet?

kika2079
11. mar 2023

@cloviecka myslim ze studium na vs neprejde koli dlzke ale nepytala som sa

zsanulik
13. mar 2023

@cloviecka Ja som robila inovačné vzdelávanie v rozsahu 200 hodín pre pedagogických zamestnancov.

miriam11
13. mar 2023

Tie kurzy su len pre nezamestnaných, ktorí sú vedení v evidencií na úrade práce.

kondelka
14. mar 2023

@miriam11 nie, sú pre všetkých. Aj pre zamestnaných.

sinnovea1
14. mar 2023

@kondelka
@miriam11 sú iba pre zamestnaných

bu1bu
14. mar 2023

@miriam11 pleties sa, tento projekt je pre zamestnanych, ktori sa zaeviduju na Upsvr ako zaujemcovia o zamestnanie ( nie uchadzaci), napr. aj matka na rd ak jej trva PP a zaeviduje sa ako ZoZ ma sancu sa o projekt uchadzat.

drzaopica
14. mar 2023

Moja sestra si robila kozmeticky kurz všetko je tak ako je to napísané na stránke upsvar všetky info sú tam čo potrebujete viac vedieť?
@deti95060810 čo si chcela vedieť?