Kurz podvojného účtovníctva - Vajak Academy

erienka
5. okt 2020

Ahojte, absolvovali ste niektora kurz podv.uct. vo VAJAK academy? Neviem o uctovnictve nic. Je to vhodny kurz pre uplneho zaciatocnika? Dakujem

tncka
5. okt 2020

@erienka nerob to🙏 nevies ze uplne nic a potom,po absolvovani kurzu myslis ze zvladnes robit uctovnictvo nejakej firme? Nenaleju ti do hlavy vsetko, to necakaj. Nech maju neviem ake fasa vysledky,neverim ze budes samostatna uctovnicka po absolvovani kurzu a budes schopna sa tym zivit. A teraz to nemyslim vobec v zlom. Uz tu bolo milion takych tem a optimistiek ako ty,precitaj si 🙂

katren
5. okt 2020

@erienka ja som bola, sice v inej firme a za mna NIE! My sme s mm mysleli, ze ved potom si budeme moct robit sami ucto....hej, robili sme 2 roky...potom sme to dali externej firme a oni po nas este dlllllho opravovali co sme dorobili... a to, kolko nas to stalo ani pisat nebudem....chceli sme usetrit a preplatili sme 2x tolko....
Ale ak ta to bavi a chces sa len trochu zorientovat, nech sa paci..nehovorim, ze mi to nic nedalo, viem i co-to dat dokopy a pochopit lepsie co vravia externi uctovnici, ale pokial sa toho nebudes drzat a sledovat vsetky zmeny, velmi rychlo z toho vypadnes....

vulka
5. okt 2020

Ja som tiež robila, ale viac by som sa na to nedala. Veľa teórie( a nie najjednoduchšej) a tá prax bola nedostatočná na to, aby som niekde to účto reálne robila.

ivinkapink
5. okt 2020

ja som na tom kurze bola, ale v inom meste, ale uctovnictvo som mala na strednej aj vysokej skole...boli tam vsak aj uplni zaciatocnici, kurz teda urobili, ale neviem ci by si trufli robit uctovnictvo v praxi, lebo teda ja som sa na to necitila...resp nie sama, kebyze ho robim s niekym tak aj hej...

erienka
autor
6. okt 2020

@ivinkapink
@vulka
@katren
@tncka

Dakujem za odpovede, dnes o tretej sa totiz zacina kurz a musim sa rozhodnut. Ja nemam v plane robit uctovnicku, chcela som to skor ako taky prehlad. Od januara si totiz idem hladat zamestnanie (robila som predtym v Bratislave v IBM na financnom oddeleni, vypocitavala som mzdy, ale vysoku skolu nemam ekonomicku, mam vystudovany humanitny odbor), chcela by som robit niekde v administrative a myslela som, ze ked budem mat aspon ten prehlad v uctovnictve, pomohlo by mi to v najdeni si prace. Myslite, ze aj v tomto pripade je to zbytocne?

tncka
6. okt 2020

@erienka potom si myslim ze to nebude zbytocne,pretoze aj co som videla ponuky prace na taku sekretarku trebars chcu od nej aby pripravovala podklady pre uctovnictvo a z vlastnej skusenosti viem ze bude aj uctovat nie len "pripravovat" 🙂 takze vsetko co sa tu naucis sa moze zist.

anos18
6. okt 2020

@erienka určite teda získaš nejaký prehľad

katren
6. okt 2020

@erienka v tomto pripade by som do toho sla 😉 mala si napisat hned dovod....

erienka
autor
6. okt 2020

@katren ano, veru mala, ale akurat sme sa kvoli tomu kurzu pohadali s muzom (on mi totiz tvrdil, ze to zvladnem aj samostudiom, co je podla mna blbost), tak som bola trochu psychicky rozhodena :D

katren
6. okt 2020

@erienka samostudiom urcite nie...

tncka
6. okt 2020

@erienka nech si to skusi samostudiom,ked je taky mudry,potom ho vyskusas🤪🤣🤣

erienka
autor
6. okt 2020

@tncka odkazem mu 😝