Umelé mlieko na predpis

anetaa123
7. aug 2022

Dobrý deň, ako to je s umelým mliekom na predpis?
Predpise mi ho obvodný? Aký musí byť k tomu dôvod? Koľko sa za mlieko doplaca?

aurorastone
7. aug 2022

My sme mali bebu supreme pro 1 od narodenia do pol roka na predpis od pediatricky, dôvod alergia u otca, doplacali sme 5 eur a to nám potom poisťovňa vždy vrátila a je to mega veľká pomoc keď je na predpis... Krabica skoro 27 eur a vydržala týždeň čiže veľká úspora u nás...teda nás to toho pol roka nič nestalo, len párkrát sa stalo ze sme museli dokupovať ale max asi len 7 krabíc za celý pol rok a to hneď prvé keď sme šli z pôrodnice domov aby sme teda mali to na čo ju nastavili

eva233
7. aug 2022

UM predpisuje pediater alebo odborný lekár ak má dieťa nejaký gastro alebo kožný problém, teda mu bežné mlieko spôsobuje napríklad ekzém, reflux, teda je tam napríklad podozrenie na alergiu na mliečnu bielkovinu pripadne na laktózu. Takto vie pediater predpisovať UM do 6m veku dieťaťa a myslím ze pri reflux je to do 8-9m. Tiež je možné požiadať o predpis UM ak jeden z rodičov na niečo alergický a donesie potvrdenie od svojho alergológa. Dopláca sa rôzne podľa značky. My sme pred 2r za bebu ha platili ktorá stála 20e platili v lekárni 10e + poisťovňa nám ešte nejaké peniaze vracala takže v prepočte nás jedna pixla vyšla cca 5e

nikushik12345
8. aug 2022

@anetaa123 mlieko na predpis už nebude

moncacina
17. aug 2022

@anetaa123 mi sme mali na predpis špeciálny nutrilon nenatal pre predčasne narodené bábätko do kým sme nemali hmotnosť 5kg. Potom nám predpisov predpisovsla AR nutrilon do jedného roka, ale to sme mali potvrdený reflux. Takže mlieko na predpis vždy len v špeciálnych prípadoch

lias3915
6. mar 2023

My sme mali bebu ha1 a to, že už na predpis nebudú mlieka je kravina. Stále budú, teda aspoň Beba áno. Nutrilon nie. Ostatne mlieka neviem ale obvodná mi hovorila že sa na to informovala a že nutrilon sa preplácať nebude. Ale môže sa to predpisovať len do pol roka. Posledné balenie nám napísala v októbri lebo mala už nemala nárok keďže mala už pol roka. V dr max je väčšina mliek na predpis bez doplatku poprípade len minimum. My sme mali bez doplatku.