Umelé mlieko do feniklového čaju alebo redšie umelé mlieko

19misiatko93
16. apr 2024

Aký máte názor na feniklovy čajík raz denne do mlieka.mame 1mesiac už sme úplne na UM HiPP bio combiotik.obcas syna bolí bruško .aj keď doktorka povedala že je ok keď nekaka každý deň nieje to ok lebo vidím občas že ho bolí bruško a napína sa kope a trošku občas aj poplace ale hlavne keď po papani tlačí tak občas vygrcne 😏 on sa pekne vykaka keď pocvicime a natrieme bruško pupikom a na prdenie nám predpísala sa simplex ale chcela by som skúsiť aj ten fenikel .alebo ako dosiahnuť možno trošku redsiu stolicu u bábätka lebo mliečko vyhovuje ale je možno kúsok hustejšia ako by mala byť no fakt iba o niečo ☺️keď na množstvo vody dám trochu menej odmeriek to asi nepomôže 😒🤔máte skúsenosti prosim

pribinak
16. apr 2024

Menej odmeriek? Akurát bude hladný, nič viac

19misiatko93
autor
16. apr 2024

@pribinak áno to som si aj myslela že bude len slabšie mlieko a nič z toho

banalu
16. apr 2024

Urcite neriedit mlieko tak malemu dietatu, je to jeho jediny zdroj jedla, preto by som to ani neskusala. Riedit sa teoreticky moze, ale az ked je dieta na prikrmoch.
Bolenie bruska je bohuzial casty problem, je moznost, ze mu UM nesadlo. Feniklovy caj tiez moze a nemusi pomoct.

ibrunova
16. apr 2024

@19misiatko93 pri mlieku nesmieš meniť dávkovanie.

Mlieko dávaj normálne a pomedzi to feniklový čaj.

proximaa
16. apr 2024

@19misiatko93 neried urcite, to bude iba hladny. Skusila by som ten slaby feniklovy odvar. My sme pouzivali aj rektalnu rurku, ked to uz inak neslo

19misiatko93
autor
16. apr 2024

@proximaa rúrku nám nieje treba keď natrieme bruško a pocvicime keď ho bolí vykaka sa skôr som myslela tým cajikom trošku pomôcť.pri prvom synovi som rúrku používala snáď do pol roka ale on plakaval strašne chudacik

proximaa
16. apr 2024

@19misiatko93 nam doktorka odporucala ten odvar, ale len slaby, predsalen male dieta. Alebo lyzicku vlaznej vody, to parkrat pomohlo

ibrunova
16. apr 2024

Nekojené dieťa potrebuje aj čaj, feniklový je normálne vhodný od 1. týždňa .

zanajana
16. apr 2024

Pri dcére som raz denne väčšinou podvečer zarábala UM do čaju, ale nie do feniklového (niektoré deti z neho majú paradoxne ešte väčšie kŕče, aj tá naša tak mala), ale do detského harmančekového. Normálne som urobila čaj napr. 90 ml + toľko UM mlieka, koľko má ísť na takú dávku vody. Čaj samotný by mi nevypila, takto to akceptovala. Mám pocit, že to aspoň trochu pomáhalo.

domka222
16. apr 2024

@zanajana inak aj mne povedala dr,že feniklový čaj pre tak malé dieťa je úplne nevhodný. Vraj môže spôsobiť ešte väčšie problémy aké mávajú malé deti s trávením

zanajana
16. apr 2024

@domka222 Áno, aj mne tak. Primárka novorodeneckého, že feniklový čaj nie. Pediater neodporúčal pre istotu žiaden bylinkový čaj. Ale čo neurobí zúfalá mama, keď dieťa prevrieska deň aj noc? 🤷‍♀️ Vyskúša. Inak, na ten harmanček som narazila ako na takú "babskú" radu práve tu na koníku a až toto trochu pomohlo.

19misiatko93
autor
16. apr 2024

@zanajana ja mám pocit práve že to pomohlo pekne sa vyprdel a spinká predtým sa stále budil zo spánku a trochu si poplakal a zase zaspal a teraz sa iba napapal znova a spinká

zanajana
16. apr 2024

@19misiatko93 Tak super. Ja som Ti to uviedla len ako možnosť, že môžeš skúsiť aj harmančekový čaj, ak by fenikel nezabral.

ivusa1516
16. apr 2024

@19misiatko93 ahoj my máme aj espumisan L, neskutočné kolíky a reflux sme mali... Ale um mame nutrilon comfort&colic....neskutocne sa mu uľavilo hneď

ivusa1516
16. apr 2024

@19misiatko93 A popravde náš malý mal po feniklovom čaji neskutočné bolesti a zvyšovali mu to ešte aj kolíky takže my sme čaj nedávali vôbec na najvyšší čistú vodu od druhého mesiaca

dibaby
17. apr 2024

@19misiatko93 môj maly keď nemôže kakať robím mlieko do kamilkoveho čaju. To vie pomôcť. Z fenikloveho vracia a nerobí mu dobre.
Tiež sme od dvoch týždňov mali hipp a katastrofa. Po dvoch týždňoch ho zapieklo. Prestal kakať a odvtedy problém s bruškom. Zmenili sme na beba comfort. Tiež sa miestami horšie kaka, ale v porovnaní s tým presladeným hippom oveľa lepšie. A má stolicu krásnej farby. Predtým mal taku divnú bledozltu. Teraz má oranžovú. Takže ak mu moc robí zle ja by som ti určite odporúčila zmeniť ho, aby nebolo ešte horšie.