Reflux a Nutrilon - skúsenosti

gejb
24. apr 2024

Ahojte, naša 1 mesačná ma reflux. Krmime kombináciou Nutrilon advanced+ Nutriton na zahustenie. Je to však trosku zdĺhavé a preto premýšľam nad prechodom na Nutrilon AR špeciálne na reflux.
Je to AR zložením také isté ako keď zahustujem?
Lebo to kombinovanie dcére sedí a je spokojná, nechcem to pokaziť (zapekanie, kolíky...)
Ďakujem za skúsenosti ✌️

dame2
24. apr 2024

Treba skúsiť. Staršia dcéra mala Nutrilon AR a super, nezapekalo ju ani nevracala skoro vôbec po ňom. Teraz mladšiemu AR mlieko vôbec nepomohlo na vracanie, ale jemu zistili ABKM, takže zahusťujeme mlieko Nutritonom a tiež je všetko v poriadku.

anna777115
24. apr 2024

Keď má potvrdenu alergiu na bielkovinu kr, mlieka, tak by mal piť rastlinné umelé mlieko, lebo mu to môže zle vplývať na črevá, aj na imunitu.

dame2
24. apr 2024

@anna777115 autorkine dieťatko nemá, to môj malý má ABKM 🙂 A áno pije mlieko na predpis z gastra, len ho musíme zahusťovať, lebo má k tomu aj reflux.

anna777115
24. apr 2024

@dame2 Áno,zabudla som ťa označiť.

anna777115
24. apr 2024

@dame2 Ono, ten reflux, ide ruka v ruke práve tou alergiou na kr.bielkovinu. Tam len eliminačna diéta a probiotiká, ktoré neobsahujú mliečnu bielkovinu. Ja, dávam dcére probiofix iným.

gejb
autor
24. apr 2024

@dame2 asi teda skúsim kúpiť malé balenie a vyskúšam. Snáď sadne. Zistím to asi rýchlo však?

mili2016
24. apr 2024

@gejb my máme Nutrilon ar. Hneď ako sme ho začali malej dávať kúpila som pre istotu aj probiotiká a klop klop klop všetko v poriadku a to už máme 10mesiacov

dame2
24. apr 2024

@gejb áno určite to bude vidno už v ten deň, prípadne na druhý, keby nesadlo. Inak pri staršej nám ho pediatrička potom aj predpisovala, neviem či sa stále dá (bolo to pred rokom a pol), ak áno, tak aj to ušetrí nejake to euro 🙂
@anna777115 my máme Nutrilon Allergy Care Syneo, všetky príznaky okrem refluxu pri ňom vymizli. Skúšali sme aj Neocate, či nepomôže aj na reflux, ale po týždni trápenia sme sa vrátili k tomu Nutrilonu + Nutriton, lebo to bolo skutočne neúnosné, malého z neho tak bolelo brucho a preháňalo ho, že sme ho len na rukách nosili celé dni a aj tak len plakal. Koľko má dcérka? Môj má len necelé 4 mesiace, dávame tiež aj probiotiká, momentálne mu vymizli všetky príznaky, zatiaľ sme na eliminačnej diéte do septembra a potom budeme robiť záťažový test

anna777115
24. apr 2024

@dame2 Ono tie umelé mliečka jednotky, takže zcela, do toho pol roka sú ešte celkom stráviteľné aj pre alegikou na kazein, keďže, obsahujú štiepenu mliečnu bielkovinu. Horšie, to už bude s pokračujúcimi mliečkami. Moja dcéra, už bude mať čoskoro jedenásť rokov a intoleranciiuna kazein jej zistili pred dvoma rokmi, aj to na moju žiadosť a naliehanie, keďže to boli neskutočné refluxy, laringitidy, sopke . My sme fungovali celú škôlku a prvý stupeň s inhalatorom . Tiež, jej chceli vyberať nosnú mandlí, ale ja som nedovolila. Teraz, ako je na diéte, veľký obrat k lepšiemu. Nevravím, že nie je chorá, ale ten priebeh celej choroby je úplne iný.

niki78281
24. apr 2024

@gejb Mojej vôbec nepomáhalo zahusťovanie. Prešli sme na Nutrilon AR a bolo to oveľa lepšie.