Poradíte mi aké umelé mlieko pre novorodenca?

nikolka4
4. sep 2011

mám kúpiť do porodnice bo aj pri malej som nemala mliečko a hned nabehla na bebu,poradíte mi? 🙂

zuzikkaa
4. sep 2011

to si musis nosit mlieko aj do porodnice?? u nas davali,,ak som musela dokrmovat az doma som si kupovala svoje 😉 mne sa osvecil aj sunar,,beba dost hrckavie 🙂
ale niekedy zalezi aj na drobcovi ze ake ma chute 😝

gabika7706
4. sep 2011

To, ze si pri malej nemala mliecko, vobec nemusi znamenat, ze to aj teraz takto bude, UM by som vopred neriesila (ak, samozrejme, dojcit chces...)

huxy
4. sep 2011

ja som dojcit chcela,no nedalo sa mi.trapili sme sa 2 tyzdne,aj odsavali,no aj tak som musela od zaciatku riesit UM.pytala som sa uz v porodnici,ake pouzivaju mlicko.a v lc pouzivali nutrilon HA.aj pediatricky som sa pytala,aj ona povedala,ze nutrilon je pre babatka najlepsie.tak sme zacali nutrilonom.no kedze je to asi aj najdrahsie mliecko,tak sme sli do madarska a kupili milumil.je to vlastne to iste,ako slovensky nutrilon /ta ista licencia/,tak ani prechod z jedneho mliecka na druhe nebol vobec problemovy.a takto kupime za cca 16.50 dve krabice,co na sk by sme kupili len jednu.

velvet26
4. sep 2011

ja by som nekupovala ziadne..pretoze poznam vela bab, co prve nemohli kojit a druhe kojili riadne a dlho, takze nalad sa na to tak, ze kojit proste bude a ono to aj pride..nie je nic krajsie ako ked sa ti dietatko prisaje a papa tvoje mliecko..dufam, ze kojit chces a ak ano, tak ti drzim palce, aby sa ti mliecko krasne tvorilo a kojili ste pokial mozno co najdlhsie.. 😉

blondyblond
4. sep 2011

To som este nepocula ze umele mliecko do porodnice ved oni davaju tu glukozu ci co to je kym sa spravi mliecko,no a ostatne sa uz riesi doma,lekari odporucaju novorodeniatkam Nutrilon,ja som tiez skoro stratila mlieko a tiez kym bol miminko Nutrilon potom sme presli na francuzke ( cenovo velmi pristupne len mu moc nechutilo ono je take nahorkle oproti nutrilonu) a nakoniec sm,e sa teda dali na hami a bola maximalna spokojnost cenovo aj chutovo.

hameeda
4. sep 2011

jednoznacne ti poradim Nutrilon, je od prveho dna, deti po nom nevracaju, nemaju bolesti bruska a palenie zahy......baby ona sa nepyta ci bude kojit druhe ked nekojila prve,,pyta sa ake mliecko..... 🙂

martinkatinka
4. sep 2011

Jednoznačne sa nedá žiadne odporučiť, lebo napríklad nášho pri Nutrilone zapekalo, mal bolesti bruška, no strašné... takže je len na tebe aké skúsiš aké mu bude pasovať.... My nakoniec papáme Babylove z DMky a odvtedy má pekne každý deň stolicu a nebolieva ho bruško... ale rozhodne keby sa dalo dojčiť, tak materské mlieko, no trápili sme sa aj s odsávaním a bohužiaľ to nešlo ☹

ikke
4. sep 2011

baby, ak vam nejaky lekar povie, ze to alebo hento UM je pre babatka najlepsie, mozete si byt iste, ze ma z toho nejake tantiemy 😝 🙄
jedno konkretne mlieko sa asi odporucit ani neda, kazde dieta reaguje inak, co jednemu vyhovuje, inemu vobec nie. osobne ak by som uz mala s jednym mliekom dobre skusenosti pri starsom surodencovi, asi by som siahla po tom istom mlieku aj pri druhom dietati. hlavne ak by islo o 100% surodencov 😕 😅

inak HA mlieko sa v porodnici asi dava kvoli tomu, ze je to jednoduchsie nez skumat, ci maju deti predpoklady na alergie. a aj ako doplnok pri dojceni sa zvycajne odporuca HA mlieko 😉

marhulka13
4. sep 2011

mne maleho ani neskusali po porode prikladat a v porodke ho zacali automaticky krmit hypoalergennym mliekom - nutrilon HA a v tom sme pokracovali, potom sme presli na Nutrilon 1 a po pol roku, ked uz teraz papa iba dvakrat denne mliecko, kupujeme babylove 2 z drogerky DM 🙂 a sadlo nam aj to, len oproti nutrilonu je o desat € lacnejsie 🙂

katrina001
8. sep 2011

Myslím, že nateraz žiadne mliečko nekupuj. Pekne počkaj a po pôrode uvidíš, ako bude tvoj drobec papať, či budeš mať mliečko alebo ho budeš musieť nahradiť. A ak náhodou príde k alternatíve dojčenia, volila by som bebu. Jej zloženie sa najviac približuje k materskému mliečku. Naša malá si na ňu pekne zvykla a starosti sa vytratili.

henulienka
8. sep 2011

Pri prvej dcérke Nutrilon, vtedy to bolo také WOW novinka, pri druhých dvoch som používala Bebu, len teraz som musela prejsť u krpatého na H.A., lebo je citlivka ( však chlap) a vyhadzuje sa.
Inak Beba a Nutrilon majú v podstate rovnaké zloženie aj cenu. Iné nepoznám, neskúšala som... UM som dávala do cca 10 mesiacov, potom už normálne kravské mlieko.

denisenko
8. sep 2011

my sme dostali v porodnici po dvoch dnoch BEBU HA...a potom musel aj manžel doniesť..... 🙂

svetielkoand
8. sep 2011

Radšej neber žiadne, prvé dni babätko nepotrebuje veľa papať a ak ho budeš často prikladať, mliečko sa rozbehne, v prípade, že nie, ešte stále ti môže napr. manžel doniesť dodatočne kúpené po ceste v lekárni.
Ja som používala France lait, toto mlieko je dobre znašateľné, keďže ma naštiepenu laktozu 😉

heln
8. sep 2011

spustenie laktácie trvá niekoľko dní a dá sa povedať, že pri každej mamičke. bábo prvý deň nie je hladné, v prípade že potom hladné a mamička mlieko ešte nemá, tak ho dokŕmia glukózou, alebo UM. takže nepotrebuješ.

deninka27
8. sep 2011

Ahoj ja som tiez pouzivala France lait, ale az potom co som uz mala malo mliecka. Tak ako vravia baby, mala by si vela kojit a myslim, ze mliecko sa dostavi, alebo si aj trosku odsavat, lebo cim viac budes kojit, tym viac budes mat mliecka 🙂

hori
8. sep 2011

Ja mam skusenosti iba s Nutrilonom, zapasoval, akurat, ze podla mna je velmi sladky - chceli sme prejst asi v 10. mesiacoch na Sunar - bez sance - je chutovo iny, asi by som ho musela dosladzat, co som ale neskusala.

andrejka1974
8. sep 2011

ja by som pockala uvidis ako sa ti rozbehne kojenie a potom uvidis ja som prveho syna kojila 15 mesiacov ale pri dalsich detoch som musela hned prikrmovat nepriberali a lekarka mi odporucila zasadne nutrilon

2561987
20. jún 2015

potrebovala by som poradit mam dcerku mesacnu dokrmujem ju sunarom ale vobec mi nepribera tak neviem ci mam zmenit znacku a tak by som sa chcela opytat ze ktora znacka umeleho mlieka je najlepsia a s ktorej by mi zacala priberat?uz fakt neviem co mam robit a som v koncoch.kazda rada bude dobra a budem rada ked nieco zaberie.dakujem

petusa2323
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikenzi
29. nov 2015

my sme vyskusali snad vsetky az som dosla k france lait (francuzske mlieko) a to zabralo a velka spokojnost. 🙂 doteraz ho papa.

petjka
29. nov 2015

My sme skusi niekolko druhov nutrilonu potom bebu a nakoniec sme skoncili pri france lait. Z toho nemal ziadne problemy a sadlo to najlepsie. Z ostatnych mal traviace tazkosti pripadne sa vysypal

misipka
29. nov 2015

Po cisarskom dcerke davali v porodnici automaticky nutrilon, nastastie som mala aj vlastne mliecko, no ked jej v troch mesiacoch prestalo stacit a mala som zdravotne problemy, dokrmovala som sunarom premium ( skusali sme viac druhov, toto dcerke zachutilo a pije ho dodnes, uz takmer trojrocna 🙂

luciahaluskova
29. nov 2015

Moj maly najlepsie znasal babylove z dm-ky,nutrilon aj france lait ho zapekali ale este pil aj hipp bio combiotic to bolo tiez velmi dobre.

margaretka818
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikki77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenka2244
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
teddytinka
12. jan 2016

Baby,keby ste mali zaujem mam takmer cele balenie BEBA H.A.1. 2x z neho odobrate. Nam nechutilo.

tatranka321
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stastnablcha
31. jan 2016

ahoj.. učtite sa pokus kojit .. ale nie vzdy to ide :( ja som skusala a strasne chcela, ale nedalo sa. (a to som druhe kojila strasne dlho). sli sme na amilk bifido a spokojná som. pri prvom synovi sme poskúšali vsetko co sa dalo, tak som rada že tentokrat to ide bez kolík a bruchabôlov 🙂

lastom
24. feb 2016

ahoj, urcite si neber do porodnice umele mlieko, skus zabojovat, mozno sa ti zadari. Ak ho tam budes mat, podvedomie ti povie, ze sa nemusis trapit. Ak ho tam nebudes mat, budes musiet bojovat a v najhorsom pripade ti nakoniec nejake umele mlieko daju.