Dokrmovanie umelým mliekom

sandrusa2803
30. mar 2014

Ahojte mamičky.Chcem sa poradiť.V utorok idem s dcérkou na poradňu a rozhodla som sa,že začnem s dokrmovaním.Totižto malá má 2mes.kojím ju,ale máme problém,že býva každú hodinu a pol hladná...neviem či mám slabé mlieko alebo jej nestačí.Nedajbože ak potrebujem ísť do mesta tak odsávam už 2dni pred tým aby bolo dosť...ale chcem sa spýtať,aké mliečko je dobré...doktor mi určite poradí to najdrahšie:Dproste vaše skúsenosti.Ďakujem 🙂

dobromila1111
30. mar 2014

Ahoj Sandrusa. Nejdem ti vyhovarat dokrmovanie, my sme skoro od zaciatku na UM.
Kazdemu babu vyhovuje ine mliecko,na trhu ich je dost a su porovnatelne kvalitou.Najma tie,co sa predavaju v lekarnach.My sme na zaciatku davali Nutrilon,no nekakali sme z neho dobre.Potom sme mali specialne Al 110, no a teraz sme na Hami. Nutrilon v porovnani s Hami smrdel.Hami chuti skoro ako mlieko z krabice,mnamka🙂Zatial sme spokojni🙂

zita19
30. mar 2014

@sandrusa2803 Nasho vnuka dokrmuju Bebou 1 HA. Ak je v rodinnej anamneze alergia je na predpis za cca polovicu komercnej ceny. Ale kazdemu babatku vyhovuje nieco ine. Beba 1 nam nerobila dobre.

misko2013
30. mar 2014

Aj ja odporucam skor to Hami, ale nie je to iste ze ti ho bude chciet mala pit. Moj syn je uz v siedmom mesiaci este sstale ho kojim, ale ked som v druhom mesiaci dostala me nstruaciu lebo som mala malo mliecka tak som ho musela dokrmovat, no ale to bol plac. Moj 1. syn mal na nutrilon alergiu a 2. syn taktiez.

sandrusa2803
autor
30. mar 2014

@misko2013 menstruacia niejak ovplyvnuje mlieko?Lebo ja som teraz prednedavnom dostala a mala je nejak stale hladna

mummy01
30. mar 2014

@sandrusa2803 dojcit 2mesacne dieta kazdu hodinu a pol je uplne normalne.Ja by som nekazila dojcenie ktore dobre funguje umelym mliekom.

mia501
30. mar 2014

mojej malej vyhovoval Nutrilon HA

sandrika1986
31. mar 2014

Dcérkam vyhovovalo mlieko od France Lait.

nikaba123
31. mar 2014

@sandrusa2803 ahojcek, nuz ja som mala trosku iny problemik, moja mala odmietala pit materske mliecko, bola kapanek leniva sat mliecko. niekedy jeden dva dni pekne papala, potom zasa nie. takze sme boli nuteny prejst na umelu vyzivu v kombinacii s mojim odsatym mlieckom. zo zaciatku som jej davala francúzske mliecko, ale to nam nestacilo a mali sme velke problemy bruska. v nemocnici nam davali nutrilin, ale to mala vygrckala. brat, ktory ma synceka od nasej malej je o dva mesiaciky starsi, mi poradil, aby som skusila bebu sensitive. odvtedy sme nemali problem ani s hladom, ani s bruskom, kolikou, ani so zapchami. tuto ti predpise aj lekar malickej. ja som chcela bebu ha1, lebo ja mavam velke herpesy a dost mi vadi vona pokosenej travy, ale na jej predpisanie potrebujes potvrdenie od alergologa, co som ja nemala. toto bola moja skusenost. teraz mame päť mesiacikov a striedam to s bebou pro 1 a uz aj trosku prikrmujem. drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo. 🙂

luba41
31. mar 2014

@sandrusa2803 na čo si chceš kaziť dojčenie prikrmovaním? slabé mlieko neexistuje..dojčenie aj každú hodinu je normálne..dojčené deti pijú na požiadanie podla potreby..raz si potiahnu menej, raz viacej..detičky majú malý žalúdok, preto musia piť častejšie a MM je rýchlo a dobre vstrebatelné, preto tak často..ak aj niekam ideš, ved dieťa zober zo sebou a nakojíš hocikde, kde budeš potrebovať...

lenoci88
31. mar 2014

Ahoj ja by som to na tvojom mieste nevzdávala, ale ak musíš tak ta nebudem odhovárať, ja mám 3 detičky tú najmenšiu ešte kojím a má rok a 3 mesiace, tú strednú som tiež veľmi dlho kojila ale najstaršieho som v dvoch mesiacoch musela prestať kojiť pretože mal problémy s bruškom tak či som chcela či nie v prvom rade muselo íst koli mojmu zdravotnému problému mliečko nutrilon HA a chvala bohu sme nemali žiadne problémy.